آیا ضمانت نامه کتبی در کاشت ابرو طبیعی وجود دارد؟

بدیهی است که هرکجا که هزینه می‌کنیم و پول پرداخت می‌نماییم انتظار بهترین خدمات یا کالای ممکن متناسب با خرجی که انجام داده‌ایم را داریم، حال اگر مجموعه یا فرد ارائه‌دهنده کالا یا خدمات مزبور کیفیت کالا یا خدمات خود را تضمین نماید با آرامش خاطر بیشتری دست به خرید می‌زنیم.

این احساس مخصوصا زمانی که به جز پول پای مسائل دیگر مانند زمان یا سلامتی مصرف‌کننده در میان باشد حتی اهمیت بیشتری نیز می‌یابد.

بر همین اساس یکی از شایع‌ترین دغدغه‌ها و سؤالات مراجعین خدمات زیبایی از پزشک معالج همین مبحث ارائه ضمانت در مقابل خدمات خود است، کاشت ابروی طبیعی نیز از این مورد مستثنی نبوده و مراجعین کاشت ابروی طبیعی در شهر اصفهان به کرات راجع به ارائه ضمانت در ازای انجام کاشت ابروی طبیعی پرسش می‌کنند.

ولی آیا اساسا چیزی به نام ضمانت کاشت ابروی طبیعی و یا در سطوح بالاتر ضمانت‌نامه کتبی خدمات پزشکی وجود دارد؟

در این مقاله ابتدا به بررسی مفهوم ضمانت از دیدگاه‌های مختلف پرداخته و سپس در باب امکان ارائه ضمانت‌نامه کتبی کاشت ابرو صحبت می‌نماییم.

کاشت ابرو طبیعی با ضمانت نامه مادام العمر

منظور از ضمانت کاشت ابرو چیست؟

وقتی از خود مراجعین کاشت ابروی طبیعی که خواستار ارائه ضمانت‌نامه کتبی هستند پرسیده می‌شود که مقصودتان دقیقا چه ضمانتی است خود نیز به درستی نمی‌دانند که دقیقا چه موردی مدنظرشان است و پاسخ‌های بسیار گوناگون و متنوعی در جواب این پرسش می‌شنوید.

برخی از افراد می‌گویند مقصودشان رشد حتمی موهای کاشت شده است برخی دیگر اشاره به خواب خوب ابروهای کاشت شده دارند و برخی دیگر حتی فراتر از این پاسخ می‌دهند که مقصودشان ابروهای زیبا و متناسب با چهره‌شان است. در ادامه به بررسی هر یک از این موارد از منظر پزشکی می‌پردازیم:

 

ضمانت رشد موها پس از کاشت ابرو

باید گفت که رشد موها پس از کاشت به عوامل زیادی بستگی دارد، برخی از این موارد تحت کنترل پزشک است، برخی دیگر تحت کنترل زیباجو است و برخی دیگر نه تحت کنترل پزشک است و نه تحت کنترل زیباجو.

به طور مثال انجام تکنیک درست آماده‌سازی موها جهت کاشت یکی از مسائل تحت کنترل پزشک است که عدم تبحر کادر درمان در این مساله ممکن است منجر به نتایج ضعیف کاشت ابرو گردد.

استعمال دخانیات یا ورود ضربه به ناحیه کاشت ابرو از مسائلی است که بر عهده زیباجو بوده و ممکن است منجر به نتایج ضعیف کاشت ابرو گردد، اما امکان آسیب تاتوهای قبلی به خون‌رسانی پوست ناحیه کاشت ابرو و احتمال ایجاد نتایج ضعیف از مسائلی است که نه تحت کنترل پزشک است و نه تحت کنترل زیباجو.

اما در همه موارد فوق این‌گونه نیست که تمام موهای کاشت شده نگرفته و هیچ نتیجه‌ای حاصل نشود، حتی در بدترین شرایط نیز مقداری از موها رشد می‌کنند پس عملا ارائه ضمانت‌نامه‌ای که اشاره به عدم رشد تمام موها می‌نماید بی‌معنا است (کاری که تقریبا تمام مراکزی که ضمانت‌نامه کتبی کاشت ابرو ارائه می‌نمایند، انجام می‌دهند) چون در بدترین شرایط هم باز مقداری از موها رشد می‌نمایند و زیباجو نمی‌تواند ادعایی روی ضمانت کاشت ابرو نماید.

کاشت ابرو طبیعی با ضمانتنامه کتبی و معتبر

ضمانت‌نامه جلسه ترمیم کاشت ابرو

نوع دیگری از ضمانت‌نامه‌ها به این مورد اشاره دارد که در صورت نارضایتی مراجعه‌کننده مجددا برای وی جلسه ترمیم کاشت ابرو انجام می‌شود، در این نوع نیز در واقع هیچ چیزی ضمانت نشده است بلکه صرفا قید شده که در صورت نیاز، ترمیم کاشت ابرو انجام می‌شود که خب جز بدیهیات و روتین تمام مراکز زیبایی و حتی آرایشگاه‌ها می‌باشد.

ضمانت‌نامه خواب طبیعی ابروها بعد از کاشت

در مورد خواب ابروها از آنجا که هیچ معیار کمی و قابل‌اندازه‌گیری برای میزان خواب ابروهای کاشت شده وجود ندارد و این موارد به جز تکنیک کاشت تا حدودی به جنس و حالت موهای فرد نیز بستگی دارد در عمل ارائه ضمانت‌نامه به جهت عدم توانایی در اندازه‌گیری و نیز وابستگی به شرایط بدن هر فرد امکان‌پذیر نمی‌باشد.

بهترین راهکار در این مورد دیدن نمونه‌های قبل و بعد تیم کاشت ابرو و انتخاب بهترین پزشک کاشت ابرو از این بابت می‌باشد چراکه با وجود وابستگی خواب ابروها به جنس و حالت موها ولی باز هم نقش تبحر تیم پزشکی و تکنیک کاشت برجسته‌تر است. در شهری مانند اصفهان دیدن نمونه‌های کاشت ابروی یک تیم پرکار چندان دشوار نیست.

بیشتر بخوانید: جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت مطالعه در مورد ضمانت‌نامه خواب طبیعی ابروها و سیخ نشدن ابروها بعد از کاشت به مقاله خواب ابرو بعد از کاشت مراجعه کنید. 

کاشت ابرو حرفه ای همراه با ضمانتنامه کتبی معتبر

در مورد ضمانت زیبایی یا تناسب ابروها با چهره فرد این شاخصه‌ها کاملا سلیقه‌ای بوده و هیچ ملاک و معیار مشخصی از قیاس سلایق مختلف در هیچ ضمانت‌نامه‌ای قابل ارائه نیست، در مورد تناسب با چهره باید گفت: تنها جایگاه و مدل اولیه و قبلی ابروهای فرد است که با چهره وی تناسب دارد.

اما از آنجا که مخصوصا در اصفهان و یا حتی اکثر نقاط ایران بانوان به دنبال ایجاد تغییر در چهره و افزایش فاصله بین چشم‌ها و ابروهای خود هستند تا چهره شاداب‌تری داشته باشند عملا ابروها حتی در صورت زیباتر شدن چهره از تناسب طبیعی و معیارهای مندرج در کتب پزشکی خارج شده و در جایگاه جدیدی قرار می‌گیرند لذا در این مورد نیز ممکن است آنچه که برای فردی زیبایی یا تناسب تعریف می‌شود برای شخص دیگر این‌گونه نباشد، پس در این مورد هم چیزی به‌عنوان ضمانت‌نامه ماهیت وجودی نخواهد یافت.

کاشت ابرو همراه با ضمانت نامه کتبی در اصفهان

آیا در پزشکی مفهومی به‌عنوان ضمانت وجود دارد؟

همیشه از زبان پزشکان شنیده‌ایم که مثلا در جواب این که آیا این درمان یا جراحی مثمرثمر است یا نه؟ پاسخ داده‌اند انشالله و به امید خدا.

چرا که پزشکی جز علوم تجربی است و با علوم ریاضی که همیشه یک به علاوه یک برابر دو است متفاوت است چرا که عوامل بسیاری بر نتایج یک درمان در پزشکی اثرگذار است که پیش‌بینی یا ضمانت درمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما مفهوم دیگری به نام خدمات پس از فروش همیشه در حرفه پزشکی بوده و هست و فالوآپ یا پیگیری بیمار همیشه جز جدایی‌ناپذیر درمان می‌باشد، برای روشن‌تر شدن این مفهوم یک مثال می‌زنیم:

آمپول پنی‌سیلین یک داروی تایید شده جهانی هست که در همه دنیا تجویز می‌گردد اما همین دارو در بعضی از افراد واکنش‌های آلرژیک خطرناک و بعضا کشنده‌ای ایجاد می‌نماید، این که یک پزشک قبل از تزریق پنی‌سیلین به بیمار خود بگوید که من تضمین می‌کنم که به این دارو واکنش آلرژیک نداشته باشید اساسا اشتباه بوده و علم پزشک را زیر سؤال می‌برد اما پزشک حاذق به بیمار خود می‌گوید که من پنی‌سیلین را فقط در بیمارستان و در حضور تجهیزات احیا و داروهای لازم جهت درمان واکنش آلرژیک شدید تزریق می‌نمایم تا در صورت بروز این واکنش برای شما امکان رفع و درمان آن وجود داشته باشد، این مفهوم صحیح خدمات پس از فروش از منظر پزشکی است.

کاشت ابرو با گارانتی

در پایان باید گفت: به تبلیغات فریبنده برخی مراکز جهت ارائه ضمانت‌نامه کتبی کاشت ابرو توجه نفرمایید چرا که در صورت بروز مسائل بعدی این کاغذ پشیزی اعتبار نداشته و تنها تبحر و وجدان پزشک است که نجات‌بخش شما خواهد بود، پس از ابتدا به دنبال پزشکی باشید که با صداقت در مورد نتایج کاشت ابرو و نحوه و موارد عمل صحبت می‌نماید.