سوالات متداول در مورد کاشت ابرو

صفحه نخست سوالات متداول

پاسخ سوالات شایع در مورد کاشت ابروی طبیعی را در این قسمت مطالعه کنید، چنانچه پاسخ سوال شما در صفحه سوالات متداول وجود نداشت می‌توانید در این بخش سوال خود را برای ما ارسال نمایید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد؟

بله، کاشت ابرو روی تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ امکان‌پذیر است و با تکنیک مناسب و دقت و ظرافت بالا می‌توان نتایج کاشت ابروی بسیار عالی روی تاتو ایجاد نمود.

آیا کاشت ابرو دائمی است؟

بله، نتایج کاشت ابرو دائمی، ماندگار و مادام‌العمر می‌باشد و موها تا پایان عمر رشد می‌کنند.

عمل پیوند ابروی طبیعی در چند جلسه انجام می‌شود و طول زمان عمل چقدر است؟

کاشت ابرو در یک جلسه انجام می‌شود و طول زمان عمل حدود ۶ تا ۸ ساعت می‌باشد، البته این زمان بسته به شرایط عمل می‌تواند یک تا دو ساعت کمتر یا بیشتر باشد.

آیا بعد از کاشت ابروی طبیعی می‌توان ابروهای کاشت شده را رنگ کرد، برداشت یا اصلاح نمود؟

بله، انجام تمامی موارد فوق در مورد ابروهای کاشت شده امکان‌پذیر است.

آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد ؟

بلی، کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است و با تکنیک مناسب و دقت و ظرافت بسیار بالا حتی می توان ریزش ابرو در اثر تاتو را ترمیم نمود .

آیا کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد؟

در بسیاری از موارد کاشت ابروی طبیعی نیاز به انجام جلسه ترمیم نیست اما در برخی از موارد بعد از گذشت یک سال برای حصول نتایج بهتر و با تراکم بیشتر بسته به نظر فرد ممکن است نیاز به انجام جلسه ترمیم کاشت ابرو وجود داشته باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب “آیا کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد؟” را مطالعه کنید.

آیا موها در کاشت ابرو ریزش دارند؟

موها بعد از انجام کاشت ابرو یک ریزش ابتدایی دارند و بعد از یک دوره نهفتگی مجدد شروع به رشد می‌کنند بعد از آن ابروها دیگر ریزش ندارند مگر در مواردی مثل بیماری، بارداری یا عوارض دارویی که منجر به ریزش موهای سر و به‌تبع آن ریزش موهای ابرو می‌شوند.

آیا کاشت ابرو برای آقایان هم انجام می‌شود؟

بله، آقایان هم می‌توانند به جز در موارد جای زخم در موارد ترمیم ریزش ابرو و نیز تغییر مدل ابروها کاشت ابروی طبیعی انجام دهند.

آیا در موارد سفیدی موی سر می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

اگر تمام موهای پشت سر سفید شده باشد امکان انجام کاشت ابرو وجود ندارد اما چنانچه هنوز درصدی از موهای پشت سر سفید نشده‌اند به احتمال زیادی می‌توان برای شما کاشت ابرو انجام داد.

آیا کاشت ابروی طبیعی محدودیت سنی دارد؟

خیر، کاشت ابرو محدودیت سنی نداشته و در هر سنی می‌توانید اقدام به انجام عمل کاشت ابرو نمایید

آیا بعد از انجام عمل کاشت ابروی طبیعی، بازه زمانی اصلاح و کوتاه کردن ابروها تفاوت چشمگیری با حالت عادی می‌نماید؟

خیر، رشد موهای ابرو سرعت بیشتری از موهای سر پیدا نمی‌کند و تقریبا هر یک تا دو هفته ابروها نیاز به اصلاح و مرتب کردن دارند.

چه کسانی کاندید پیوند ابرو هستند؟

کاشت ابرو در موارد پوشش جای زخم سوختگی، شکستگی و بخیه، جهت ترمیم ریزش ابروها به‌صورت ناحیه‌ای یا کم‌پشتی منتشر و نیز جهت تغییر مدل ابروها در زنان و مردان کاربرد دارد.

روند رشد ابروهای کاشت شده چگونه است؟

ابروها در طی ماه اول رشد و سپس ریزش پیدا کرده و بعد از یک بازه زمانی حدود ۳ ماه حالت نهفتگی شروع به رشد می‌نمایند، ارزیابی نتیجه کاشت ابرو پس از یک سال انجام می‌گیرد.

موهای مورد استفاده در کاشت ابرو از کجا برداشت می‌شوند؟

موهای مناسب جهت کاشت ابرو از ناحیه بانک موی پشت سر و عموما به روش FUT میکروگرافت (برداشت یک باریکه از پشت سر) برداشت و پس از جداسازی به پیازهای تک تار مو به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد.

آیا کاشت ابرو فقط در ابروهای با ریزش کامل انجام می‌شود یا به‌منظور پرتر کردن ابروهای کم‌پشت یا تغییر مدل و لیفت ابروها هم می‌توان از این عمل استفاده کرد؟

در همه موارد کم‌پشتی و ریزش ناحیه‌ای یا منتشر ابرو، لیفت دم و تنه ابرو، تغییر مدل ابرو و پوشش جای زخم و سوختگی می‌توان کاشت ابرو انجام داد.

آیا در دوران بارداری امکان انجام کاشت ابرو وجود دارد؟

پاسخ منفی است، به دلیل ایجاد استرس، اضطراب و فشار روانی در حین عمل کاشت ابرو و امکان بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر به جنین بهتر است در این دوران کاشت ابرو انجام نشود.

آیا در دوران شیردهی می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

بهتر است در این دوران بعد از ۶ ماهگی نوزاد و با دوشیدن شیر و ذخیره آن برای چند روز ابتدایی بعد از عمل (به دلیل استفاده از آنتی‌بیوتیک و مسکن) اقدام به انجام عمل کاشت ابروی طبیعی نمود.

آیا در دوران پریودی امکان کاشت ابرو وجود دارد؟

بله، بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توان در دوران پریودی اقدام به انجام عمل کاشت ابرو نمود.

آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟

خیر، این عمل با روش بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بی‌حسی در ابتدای عمل می‌باشد. در واقع ممکن است فقط همان چند تزریق اولیه برای بی‌حس نمودن پوست ناحیه دردناک باشد اما پس از آن بیمار دیگر هیچ دردی را احساس نمی‌کند (و مانند انجام تاتو که درد از ابتدا تا انتهای کار وجود داشته باشد نیست). به قدری درد در عمل کاشت ابرو کم و نا محسوس است که فرد را هنگام عمل متعجب می‌سازد بیمار در حین عمل می‌تواند مطالعه کند یا به تماشای فیلم بپردازد و حتی ممکن است فرد در بیشتر طول عمل در خواب باشد. درد پس از عمل نیز ناچیز بوده و در صورت وجود تنها با مصرف مسکن در حد “استامینوفن کدئین” کاملا بهبود خواهد یافت.

وضعیت ظاهری شخص بلافاصله پس از انجام کاشت ابرو از نظر ورم و کبودی چگونه است؟

تورم ابروها و اطراف چشم‌ها طبیعی است که در روز دوم یا سوم به اوج خود رسیده و تا روز چهارم یا پنجم پس از عمل کاملا از بین خواهد رفت.

کبودی بیشتر در افراد با پوست سفید و حساس دیده می‌شود که آن هم نهایتا در طول یک هفته بعد از عمل از بین می‌رود. همچنین پس از عمل دلمه‌های کوچکی در محل کاشت گرافت‌ها بر روی ابرو ایجاد می‌شوند که این دلمه‌ها معمولا پس از حدود یک هفته از انجام عمل ریخته و ناپدید می‌شوند.

چند روز بعد از کاشت ابرو می‌توان به سر کار بازگشت؟

ابروها بعد از کاشت حدود ۳ تا ۴ روز ورم داشته و با احتمال کمتری ممکن است یک هفته کبودی وجود داشته باشد و دلمه‌ها به‌صورت نقطه‌ای نیز یک هفته باقی می‌مانند لذا از موارد فوق بر می‌آید که مرخصی از محل کار در حد سه روز کفایت می‌نماید و مراجعین روز چهارم بعد از عمل می‌تواند سر کار خود حاضر شوند ولی چنانچه با ارباب رجوع سر و کار دارند تا طبیعی شدن کامل چهره به یک هفته زمان نیاز دارند.

آیا کاشت ابرو خطرات یا عوارض ناخواسته خاصی دارد؟

خیر، کاشت ابرو جز یکی از بی‌عارضه‌ترین عمل‌های پزشکی بوده و احتمال ایجاد عارضه در آن بسیار کم می‌باشد، نهایت عوارض احتمالی کاشت ابرو شامل تورم و کبودی ناحیه ابروها و اطراف چشم و نیز تشکیل دلمه‌های کوچک بر روی محل‌های کاشت به‌صورت موقتی می‌باشد. جهت مطالعه بیشتر راجع به عوارض کاشت ابرو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

کدام کلینیک کاشت ابرو معتبر است؟

کاشت ابرو باید در کلینیک‌های تخصصی جراحی‌های پوست و مو و یا مراکز جراحی محدود که مجهز به تمامی وسایل مورد نیاز هستند انجام شود و از انجام عمل در مطب‌های کوچک و غیرتخصصی که رعایت اصول استریل در آن‌ها سخت می‌باشد پرهیز شود. جهت مطالعه راجع به انتخاب بهترین متخصص کاشت ابرو و بهترین مرکز کاشت ابرو به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.

آیا عمل کاشت ابرو عمل گران قیمتی است؟

قطعا هزینه عمل کاشت ابرو بیشتر از هزینه تاتو، هاشور، میکروبلیدینگ و یا روش‌های مشابه یا حتی دارودرمانی است ولی با توجه به این که ابروهای پیوند شده کاملا دائمی و ماندگار هستند و مانند تاتو یا هاشور نیازمند تمدید و تجدید مرتب نمی‌باشد، امروزه مردم از لحاظ اقتصادی به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای داشتن آینده‌ای توأم با زیبایی و با اعتماد به نفس بیشتر به انجام این عمل روی آورده‌اند.

چرا قیمت‌های کاشت ابرو این‌قدر متفاوت است؟

هزینه کاشت ابروی طبیعی در ایران طیف وسیعی دارد و از آنجا که عمل جراحی زیبایی و مربوط به بخش خصوصی می‌باشد و تابع تعرفه ثابت دولتی نیست قیمت‌ها را تا حد زیادی کیفیت کار پزشک و تجهیزات مصرفی، شهرت و اعتبار پزشک و کلینیک، اعتماد بیمار و عرضه و تقاضای پزشکی تعیین می‌نماید. جهت مطالعه راجع به فاکتورهای اثرگذار بر تعیین هزینه کاشت ابرو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

آیا در مورد ریزش موی سکه‌ای ابروها آلوپسی آرئاتا (آره آتا) یا بیماری‌های خود ایمنی دیگر مانند لیکن پلانوس می‌توان کاشت ابرو انجام داد؟

خیر، در بیماری ریزش موی سکه‌ای، آلوپسی آره آتا (Areata alopecia) و بیماری‌های خود ایمنی دیگر، بهترین درمان استفاده از دارو و کورتون موضعی و همچنین رفع علت زمینه‌ای آن می‌باشد و کاشت ابرو در این موارد ممنوع و بی‌فایده است.

از ما بپرسید

سوالات خود در زمینه کاشت ابرو را می‌توانید از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید.

  41 نظر در مورد “سوالات متداول

   1. باسلام
    بعد از گذشت ۲ ماه از کاشت مو، مشکلی جهت استفاده از ماشین اصلاح وجود ندارد ولی در یکماه اول ممنوع می باشد

  1. آیا قبل از عمل کاشت مو و یا ابرو، از لحاظ مصرف غذا یا دارو و یا رعایت موارد بهداشتی، مراقبت خاصی باید انجام داد ؟

   1. باسلام
    رشد ابرو پس از تاتو یا هاشور بستگی به میزان آسیب به موها بعد از این کار دارد و طبق تجربه پزشکان این مرکز انجام این موارد قطعا در کاهش تعداد موها اثر گذار بوده ولی میزان تاثیر آنها در افراد مختلف متفاوت است.

  2. سلام. من با وجود یک بار تاتو و سپس یک بار هاشور در سالهای قبل، بیش از یک ماه پیش در این مرکز، کاشت ابرو انجام دادم و خوشبختانه رشد موها در تمام ناحیه ابروها خوب بوده و بسیار راضی هستم

   1. باسلام و سپاس
    شنیدن صدای رضایت شما ، انگیزه بخش حرکت رو به جلوی ماست.
    با تشکر از اینکه نظرات خود را با ما در میان میگذارید.
    شاد و پیروز باشید

   1. باسلام
    بله امروزه برداشت مو از نواحی دیگر بدن به غیر از بانک موی پشت سر مانند موی ریش یا بدن نیز انجام می شود اما باید در نظر داشت بهتر است از این موها در مواردی که بانک موی سر بسیار کم پشت بوده و یا در جلسات دوم به بعد کاشت مو استفاده شود چرا که هیچ یک از این موها کیفیت موهای بانک موی سر را ندارد.
    پیروز و سلامت باشید

  3. با سلام آیا بعد از کاشت مو مثلا حدود 20 روز بعد از کاشت میتوان یک ماه روزه گرفت و چقد در کاشت تاثیر دارد؟؟

   1. باسلام
    اصولا بعد از گذشت یک ماه از انجام عمل کاشت مو پروسه یکی شدن پیازهای موهای پیوند شده با بافت اطراف تکمیل شده و دیگر شرایط خاصی برای نگهداری موهای کاشته شده در نظر گرفته نمی شود ، اما باید در نظر داشت که برخی موارد مانند رژیم های سخت غذایی یا استرس که به موهای قبلی صدمه می زنند به موهای کاشته شده نیز امکان آسیب زدن دارند ، پس به شرط داشتن تغذیه سالم و کامل روزه گرفتن مشکلی ایجاد نمی کند.
    شاد و پیروز باشید

   1. باسلام
    بعد از گذشت ۱۰ روز از کاشت ریش و سبیل می توان آن ها را با یک قیچی بسیار تیز که موها را نکشیده و از پوست خارج نکند کوتاه کرد و بعد از سه هفته می توان از یک ماشین ریش تراش با تیغه تیز استفاده نمود اما تراشیدن ریش ها با تیغ بهتر است بعد از یکماه از انجام عمل صورت پذیرد.
    شاد و پیروز باشید

  4. در مورد تفاوت های برداشت گرافت ها به روش دستی و با دستگاه و نوع دستگاهی که استفاده میکنید توضیح میدین؟

   1. باسلام
    روش برداشت دستی امروزه در کمتر کلینیکی استفاده می شود اما منسوخ نشده است و در صورت وجود مهارت دو روش برداشت دستی و دستگاهی تفاوت چندانی از نظر کیفیت نداشته و فقط سرعت در برداشت دستگاهی بیشتر است. در حال حاضر کلینیک دکتر نوایی از برداشت دستگاهی با میکروموتور و هندپیس با قابلیت استریل در اتوکلاو ساخت شرکت استرانگ و سیشن بهره می برد.
    شاد و پیروز باشید

  5. با سلام .من کاشت مو futداشتم چندروز بعد صورتم کمی تورم داشت وبعد چند روز خوب شد ولی بعد از سه هفته مجدد پیشانی پلکها وزیر چشم ها کمی تورم پیدا کرده وموجب نگرانیم شده لطفا راهنمایی نمایید با تشکر

   1. باسلام
    در این موارد بهتر است بصورت حضوری به پزشک معالج خود مراجعه نمایید زیرا عوامل مختلفی ممکن است باعث ایجاد این حالت شود که از آن جمله می توان به فولیکولیت های گسترده عفونی و یا حساسیت پوستی به انواع داروها مانند ماینوکسیدیل اشاره نمود ولی تمام این موارد در ویزیت حضوری توسط پزشک معالج خودتان بررسی خواهد شد.
    با توجه به احتمال بروز موارد مشابه بهتر است حتی المقدور در شهر خود مورد عمل کاشت مو یا ابرو قرار بگیرید یا تا زمان معقولی بعد از کاشت در شهر مورد نظر بمانید.
    شاد و پیروز باشید

  6. با عرض سلام‌ و ادب و احترام واقعا از این کلینیک راضی هستم کارشون عالیه من تیرماه عمل fit داشتم و الان کاملا موهام پر شده مثله روز اول فقط یک سوال دارم از این سایت و دوس دارم جواب بدین ممنون میشم الان ۷ ماه میگذره از کاشت موهام موهام همش در اومده ولی الان داره میریزه ایا این موقتیه بعد از ۷ ماه که بریزه ایا خوب میشه طبیعیه یا غیر طبیعی ؟میترسم این موها بریزه و دیگه‌در نیاد خیلی ناراحتم خواهشا پاسخ کاملی بهم بدین

   1. باسلام
    خوشحالیم که از نتیجه کار رضایت دارید.
    در مورد ریزش موها بعد از کاشت باید گفت که موهای کاشت شده هم مانند موهای طبیعی یک چرخه مداوم رشد و ریزش دارد پس جای نگرانی نیست که بعد از چندماه که موها فقط در برهه رشد بوده اند حالا در چرخه ریزش قرار بگیرند ، به همین دلایل است که همیشه تاکید می گردد که نتیجه نهایی کاشت مو یکسال بعد از انجام عمل ظاهر می شود و تا آن زمان که نتیجه حالت تقریبا پایداری به خود بگیرد بازه هایی از احساس پرپشتی یا کم پشتی موها طبیعی می باشد.
    شاد و پیروز باشید

   1. باسلام
    با توجه به دخالت و انجام مستقیم عمل توسط پزشک در کلینیک دکتر نوایی قاعدتا انجام یک یا نهایتا دو عمل در روز بیشتر امکان پذیر نبوده لذا فاصله زمانی بین ویزیت و انجام عمل تا حدودی طولانی می باشد که به شرایط تقویمی روز مورد نظر شما نیز بستگی دارد ولی عموما یک بازه زمانی دو تا سه هفته ای بین زمان مشاوره اولیه و انجام عمل فاصله می باشد.
    در شرایط خاص مانند زمانی که از شهر دیگر قصد مسافرت و انجام عمل در کلینیک دکتر نوایی را دارید می توانید از قبل برای رزرو تاریخ عمل با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ هماهنگی های لازم را انجام دهید.
    شادو پیروز باشید

  7. باسلام
   ایا بعد از کاشت مو 13000 تار محل برداشت پشت سر پس از رویش کم پشت خواهد بود؟
   ممنون میشم پاسخ دهید؟

   1. باسلام
    برای پاسخ به این سوال حتما باید بانک مو از نزدیک ارزیابی شود .
    مورد دیگر روش برداشت مو نیز می باشد در روش FUT و یا ترکیبی چیزی به مفهوم کم پشتی بانک مو بعد از کاشت وجود ندارد اما در روش تار به تار یا FIT به احتمال قوی برداشت حجم موهای زیاد از پشت سر منجربه کم پشتی نواحی پس سر خواهد شد.
    شاد و پیروز باشید

   1. باسلام
    کاشت مژه جز روش های کاشت موی طبیعی بوده و انجام نیز می شود ، بروز عارضه در این روش نادر بوده اما عوارض بسیار وحشتناک و جبران ناپذیر خواهد بود، با توجه به این موارد تیم کاشت موی کلینیک دکتر نوایی ترجیح می دهد که به انجام این عمل مبادرت نورزد و اکیدا توصیه می شود در انجام عمل کاشت مژه تجدید نظر نموده و تنها افرادی که واقعا هیچ مژه ای ندارند به انجام این عمل فکر کنند.
    شاد و پیروز باشید

   1. سلام
    با توجه به ارزشی که برای جان شما و سلامت جامعه قائل هستیم همچنان تا اطلاع ثانوی کلینیک تعطیل می باشد.
    اطلاع رسانی از طریق صفحه اینستاگرام این مجموعه انجام می پذیرد.
    شاد و سلامت باشید

  8. سلام من 22 سال سن دارم و به صورت مادرزادی مژه خیلی خیلی کم داشتم شرایط این که بخوام بیام مشاوره حضوری تو کلینیک شما برای کاشت مژه، چطوریه؟

   1. سلام
    با توجه به عوارضی که در کاشت مژه مشاهده شده است ( در مقاله کاشت مژه به تفصیل شرح داده شده است ) تا زمان ارائه شدن تکنیک ها و روش های ایمن تر جهت حفظ سلامت مراجعین فعلا تمام فعالیت های کاشت مژه کلینیک به حالت تعلیق درآمده است.
    شاد و سلامت باشید

   1. سلام
    مشاوره های رایگان توسط پزشک در روزهای خاصی انجام می پذیرد ، یکشنبه ها و چهارشنبه ها بعدازظهر ساعت ۴ تا ۶ می توانید بدون نوبت قبلی برای مشاوره رایگان کاشت مو و کاشت ابرو مراجعه نمایید.
    شادو سلامت باشید

  9. سلام عمل کاشت ابرو برای مردان هم انجام میشه؟ اگر موهای کم پشت داشته باشیم میشه کاشت ابرو انجام داد؟

   1. سلام
    بله یکی از مراکز تخصصی کاشت ابرو آقایان در شهر اصفهان مرکز ما می باشد که تاکنون تعداد زیادی از آقایان در این مرکز تحت عمل کاشت ابروی طبیعی قرار گرفته اند.
    با توجه به اینکه حتی دو ابروی کاملا خالی هم تعداد زیادی تار مو برای کاشت ابرو نیاز ندارند حتی در بانک موهای بسیار ضعیف نیز امکان کاشت ابرو وجود دارد.

  10. سلام و عرض ادب
   من دوماه پیش کاشت ابرو انجام دادم سوالم این که به علت جوش و قرمزی مجبور شدم حدود ده موی بلند با سوزن که به راحتی در میومد بیارم بیرون ایا این موها مجدد رشد میکنه ؟ به ریشه اسیب نزده ؟
   خیلی نگرانم

   1. سلام و سپاس
    بروز جوش بعد از کاشت ابرو مخصوصا چند ماه بعد از کاشت و زمانی که موها در حال رشد هستند تا از زیر پوست خارج شوند یک مساله شایع می باشد ، نگران نباشید احتمالا فقط ساقه موها را از زیر پوست خارج نمودید و ریشه همچنان زیر پوست است البته بهتر است برای بررسی بیشتر و شروع درمان جوش ها به متخصص کاشت ابروی خود مراجعه نمایید

  11. سلام دکتر جان .شرمنده توی تمام کلینیکهای تهران مطالب شما رو کپی و پیست میکنن برای مراجعین. کاش پیش شما کاشت کرده بودم. دکتر کمک میخوام ازتون .لطفا
   ابروی راستم نسبت به ابروی چپ کم پشت تر هست چه راهکاری میفرمایین. من دقیقا سوم بهمن کاشت کردم تا بهمن امسال شد یکسال
   و ایا میشه ابروی کاشته شده رو جهت پرپشت شدن با تیغ مانند اقایون که ریششون رو از ته با با تیغ میرنن از ته زد ؟ جواب میده؟
   تو رو جواب من رو بدین نیازمند مشاوره شما هستم.

  12. سلام وقتتون بخیر.چ مدت بعد از کاشت ابرو میتوان امپول دکسپانتنول و امپول بیوتین و قرص بیوتین مصرف کرد؟

  13. با سلام خدمت آقای دکتر نوایی
   من تمام موهای سرم سفید است. آیا می توانم از موهای پشت ران یا روی شکم برای پیوند موی ابرو استفاده کنم؟ خیلی ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید.

   1. سلام ، خیر موهای شکم و ران بدلیل تفاوت جنس موها با موهای سر برای کاشت ابرو مناسب نیستند و بهترین گزینه برای کاشت ابرو برداشت از موهای سر می باشد، در صورتیکه ۳۰ درصد از موهای سر سفید نباشن میتوانین اقدام به انجام کاشت ابرو کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *