درد پشت سر بعد از کاشت ابرو

از مهم‌ترین و شایع‌ترین دغدغه‌های مراجعین کاشت ابرو، درد کاشت ابرو می‌باشد. ممکن نیست فردی برای مشاوره قبل از کاشت ابرو در اصفهان مراجعه نماید و از میزان درد کاشت ابرو نپرسد، سوالاتی از این قبیل که ” درد حین کاشت ابرو چقدر است؟“، ” آیا درد حین کاشت ابرو قابل تحمل است؟ “، “بعد از کاشت ابرو درد داریم؟” و یا این که “چه راه‌هایی برای کاهش درد عمل کاشت ابرو وجود دارد؟” همیشه درحین مشاوره کاشت ابرو مطرح می‌گردد.

در این بین با توجه به این که موها به‌صورت نوار از پشت سر برداشت می‌شود و اصطلاحا جراحی می‌شود، مراجعین کاشت ابرو حساسیت ویژه‌ای روی شرایط ناحیه برداشت موهای پشت سر یا بانک مو دارند.

در این مقاله به بررسی میزان درد حین کاشت ابرو و بعد از کاشت ابرو در ناحیه پشت سر داشته و به راه‌های کاهش درد حین و بعد از عمل کاشت ابرو اشاره می‌نماییم.

درد پشت سر بعد از کاشت ابرو چند روز طول می کشد

درد حین عمل کاشت ابرو در ناحیه برداشت مو

درست است که درد بخش جدایی‌ناپذیر هر عمل و پروسیجر درمانی و پزشکی است اما میزان درد تحمل شده در پروسیجرهای مختلف نیز به شدت متفاوت بوده ضمن این که تحمل افراد مختلف به درد نیز از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است پس طبقه‌بندی میزان درد به‌صورت کمی عملا امری محال است و بستگی به تحمل افراد مختلف از درد دارد اگرچه تقریبا راهکارهای کاهش درد در تمامی افراد به میزانی مؤثر خواهد بود.

درد حین عمل کاشت ابروی طبیعی در ناحیه پشت سر در واقع برمی‌گردد به زمان تزریق بی‌حسی چراکه پس از اعمال بی‌حسی و کرخت شدن ناحیه بانک مو دیگر فرد درد خاصی را احساس نخواهد نمود.

اگرچه دیگر حواس لامسه پوستی از جمله احساس فشار، کشش، سرما و گرما تا حدودی باقی خواهد ماند اما مهم‌ترین حس یعنی درد تقریبا پس از اعمال بی‌حسی به‌صورت کامل از بین خواهد رفت و بسته به واکنش بدن نسبت به داروهای بی‌حسی یا مقاومت بدن به آن‌ها بین یک تا چند ساعت دوام خواهد داشت که در صورت نیاز در طول عمل مجددا اعمال می‌گردد.

بیشتر بخوانید
یکی از مشکلات رایج افراد بعد از انجام پیوند ابرو طبیعی سیخ شدن ابروهای کاشت شده است که از این موضوع بسیار ناراضی هستند جهت اطلاع از علل و نحوه درمان آن فقط کافی است به مطلب علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت مراجعه نمایید.

درد حین اعمال بی‌حسی مربوط به تزریق ماده بی‌حسی با استفاده از سوزن سرنگ انسولین که بسیار ظریف است، می‌باشد و بیشتر مربوط به حس سوزش اسیدیته ماده بی‌حسی لیدوکایین می‌باشد تا فرورفتن سوزن سرنگ، پس چندان درد شدید و قابل‌توجهی نخواهد بود.

البته بعضی از افراد ممکن است حس کشش یا فشار حین برداشت نوار را به درد تعبیر نمایند که این حس نیز اشتباه و ناشی از خطای حس در حین بی‌حسی است.

درد بخیه کاشت ابرو را چطوری کاهش بدهیم

تقریبا در تمام افراد جامعه داروی بی‌حسی لیدوکایین به بهترین صورت ممکن ایجاد بی‌حسی می‌نماید به‌طوری که هیچ یک از مراجعین دردی حین پروسه احساس نخواهد نمود.

البته استثنای این حالت افرادی هستند که یا عادت به مصرف دخانیات، سیگار یا قلیان داشته (که بافت متجدد شهر اصفهان بیشتر سیگار و در بافت قدیمی شهر اصفهان بیشتر قلیان می‌باشد) و یا بدون سابقه استفاده قبلی در حوالی روز عمل مصرف این موارد را داشته‌اند، این افراد به دلیل افزایش مقاومت بدنشان به داروهای بی‌حسی و ضد درد ممکن است یا دیرتر و یا کمتر بی‌حس شوند البته حتی این افراد نیز به میزان استاندارد انجام عمل احساس کرختی و بی‌حسی را تجربه خواهند نمود پس برای این افراد نیز جای نگرانی نیست.

بیشتر بدانید
 دلیل اصلی درد پشت سر بعد از کاشت ابرو، انجام پیوند ابرو با تکنیک نواری است که موهای مورد نیاز جهت کاشت ابرو به از پشت سر برداشته می‌شوند جهت اطلاع از نحوه انجام این روش و دوره نقاهت آن به مطلب کاشت ابرو به روش fut مراجعه نمایید.

برخی از راهکارهای کاهش درد حین انجام عمل کاشت ابروی طبیعی به این قرار است:

  • موثرترین راهکار، کاهش یا قطع مصرف دخانیات و یا داروهای ضد درد در دو هفته پیش از انجام عمل کاشت ابرو می‌باشد. در این صورت بدن فرصت پالایش آلودگی و آمادگی واکنش مؤثر به داروهای بی‌حسی و ضدردر را خواهد داشت.
  • راهکار بعدی استفاده از متدهای ریلکسیشن در حین عمل می‌باشد، این متدها به شدت مخصوصا در افرادی که دچار فوبی یا استرس انجام عمل هستند موثر واقع می‌شوند.

درد پشت سر بعد از کاشت ابرو نی نی سایت

 

درد بعد از عمل کاشت ابرو در ناحیه برداشت مو

تا زمانی که پروسه عمل کاشت ابروی طبیعی در کلینیک در جریان است هر زمان که فرد احساس شروع درد در پشت سر نماید به راحتی و با تزریق مجدد بی‌حسی این حس درد از بین خواهد رفت اما با پایان عمل و بازگشت فرد به خانه کنترل درد باید به‌صورت دیگری انجام پذیرد.

به‌هرحال میزانی از درد شب اول یا نهایتا روز دوم بعد از کاشت ابروی طبیعی در محل برداشت یک مورد عادی و طبیعی خواهد بود اما راهکارهای کاهش درد بعد از عمل به قرار زیر است:

بعد از اتمام عمل و در منزل در صورت شروع درد در ناحیه برداشت موها باید در وهله اول از قرص استامینوفن یا استامینوفن کدئین برای کنترل درد استفاده نمود اما چنانچه پس از مصرف دو تا سه قرص که بین هر کدام یک ربع فاصله زمانی باشد جواب دهی مناسب نبود بهتر است از شیاف دیکلوفناک استفاده نمود.

در افراد عادی که سابقه مصرف دخانیات ندارند به راحتی با همین موارد، درد در صورت وجود کنترل خواهد شد اما در افراد با سابقه مصرف دخانیات کار سخت‌تر بوده و ممکن است نیاز به مصرف داروهای قوی‌تر مانند ترامادول باشد.

درمان درد ناحیه بانک مو بعد از کاشت ابرو

شایان ذکر است داروهای ضد درد غیراستروئیدی مانند ژلوفن، بروفن یا نوافن به دلیل افزایش رقت خون و افزایش خونریزی و کبودی بعد از کاشت ابرو چندان توصیه نمی‌گردد.

از دیگر راهکارهای مفید کاهش درد پس از عمل کاشت ابرو استفاده از کیسه یخ یا آیس پک در محل برداشت موی پشت سر می‌باشد.

استفاده از بالشت گردنی مسافرتی یا گذاشتن یک حوله لوله شده در ناحیه گردن جهت کاهش فشار روی ناحیه بخیه به شدت مؤثر می‌باشد.

در پایان باید گفت: میزانی از درد در حین انجام کاشت ابرو و یک یا دو روز بعد از کاشت ابرو امری طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است اما هرگز این امر برای هیچ یک از مراجعین در شهر اصفهان غیرقابل تحمل نبوده است.

عدم استفاده از دخانیات و داروهای ضد درد بدون نسخه پزشک در حوالی عمل می‌تواند به شدت در کاهش احساس درد و پاسخ‌دهی بهتر فرد به داروهای بی‌حسی و ضد درد مؤثر باشد.