از متخصص کاشت مو بپرسید

پزشکان کلینیک کاشت مو دکتر نوایی سوالات ریزش مو و ترمیم موی شما را پاسخ می‌دهند.

چگونه می توان از فولیکولیت های بعد از عمل پیشگیری و یا آنها را درمان کرد ؟

جوش بعد از کاشت مو، فولیکولیت یا التهاب فولیکول مو ناشی از علل مختلفی مانند باکتری‌ها، انسداد، مواد شیمیایی و غیره است. شایع‌ترین علت ایجاد فولیکولیت پس از کاشت مو این است که موی پیوند شده به عنوان یک جسم خارجی عمل می کند. درمان انتخابی برای هر جسم خارجی منجربه فولیکولیت کندن پوست روی محل جوش و تخلیه آن است.

قرار دادن لایه های ژل بعد از عمل روی ناحیه گیرنده می تواند باعث فولیکولیت انسدادی شود که با حذف لایه ژل و تخلیه جوش ها قابل درمان است. نئوسپورین شایع‌ترین علت درماتیت تماسی آلرژیک در ایالات متحده آمریکا است بنابراین نیاز به دقت بیشتری در مورد آنچه روی زخم قرار داده می شود هست. فولیکولیت باکتریال کمتر شایع است. درمان انتخابی مجددا شکاف دادن و تخلیه التهاب است و در صورت امکان استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان استرپتوکوکوس و استافیلوکوکوس ( از جمله MRSA) می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد فولیکولیت یا جوش بعد از کاشت مو ونحوه درمان آن به مقاله درمان جوش بعد از کاشت مو مراجعه کنید.

فولیکولیت یا جوش بعد از کاشت مو

تصویر۱: جوش بعد از عمل کاشت مو

چگونگی انجام FIT mega sessions در بیماران با موهای سفید؟

برای انجام تکنیک FIT یا FUE موهای بانک مو باید خیلی کوتاه و اصلاح شوند و یا استفاده از دستگاهی به نام IFT که در آن فقط گروه های فولیکولی خارج می شوند و موهای دیگر می توانند بلند باقی بمانند است. اولویت برای FIT megasessions ، تراشیدن کل ناحیه دهنده ( بانک مو ) به طول mm 5/1-1 است. این روش شناسایی آسان تر واحدهای موجود، ناحیه کار گسترده تر و بیشترین بهره وری را فراهم می کند. موی سفید یک چالش برای مشاهده موها با روش نوری استاندار است اما اگر تمام ناحیه دهنده سفید باشد ساده‌‌ ترین روش برای دیدن موها ، رنگ کردن ریشه آن ها با یک رنگ تیره است.  به طور معمول از رنگ قهوه ای یا مشکی استفاده می شود.  پس از رنگ کردن بانک مو، ناحیه دهنده جهت از بین برنده لکه رنگ باقی مانده روی پوست سر با اسفنج کاملاً پاک و تمیز می شود. اگر بیمار به رنگ حساسیت پوستی داشته باشد یک روش جایگزین برای دیدن موهای سفید وجود دارد و آن استفاده از نور لامپ جراحی در موقعیت روشنایی مناسب است، نور به گونه‌ای قرار می‌گیرد که جهت پرتو نور در جهت رشد مو باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله کاشت مو و کاشت ابرو برای افراد با موهای سفید مراجعه کنید.