بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان

امروزه افراد زیادی متقاضی کاشت مو هستند و اولین سوالی که به ذهن این افراد می‌رسد وبه دنبال پاسخ آن هستند این می‌باشد که بهترین مرکز کاشت مو کجاست و بهترین دکتر کاشت مو چه کسی می‌باشد؟ متاسفانه خیلی از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، فریب تبلیغات و صحبت‌های دروغین کلینیک‌های کاشت مو نامعتبر را خورده‌ و نتیجه نامطلوبی از عمل کاشت مو و ابروی خود گرفته‌اند.

با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مقاله سعی کرده‌‌ایم که ویژگی‌های یک کلینیک معتبر و شاخصه‌های بهترین مرکز کاشت مو را بیان نماییم تا افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو  را دارند با داشتن اطلاعات کافی بتوانند بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب کنند و رضایت‌بخش‌ترین نتیجه ممکن را از عمل خود داشته باشند.

۱- ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت مو چیست؟

برای شناخت بهترین کلینیک کاشت مو، مرکز در نظر گرفته شده را باید در چند شاخه اصلی ارزیابی نماییم که شاخصه‌‌ها به صورت خلاصه در شکل «۱» نمایش داده شده‌اند و در ادامه به طور مفصل به تشریح هر یک از آن‌ها پرداخته‌ایم.

 

ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو

شکل ۱: خصوصیات ارزیابی بهترین کلینیک کاشت مو و ابرو

۱-۱ بررسی مکان کلینیک، ساختمان و فضاهای داخلی آن

مهم‌ترین نکته این است که انجام کاشت مو و کاشت ابرو در مطب و فضاهای درمانی به غیر از کلینیک یا بیمارستان ممنوع است، پس در اولین اقدام باید مطمئن شد که مکان مورد بررسی یک کلینیک تخصصی پوست و مو می‌باشد نه یک مطب شخصی، به راحتی با مشاهده مجوز فعالیت کلینیک می‌توان تفاوت “مطب شخصی” و “کلینیک (مرکز درمانی)” را با مشاهده نام هر یک در مجوز تشخیص داد.

شاید همه کلینیک‌های مناطق بالای شهر عالی نباشند اما قطعا اکثر کلینیک‌های پایین‌شهر از نظر ارائه خدمات زیبایی ضعیف خواهند بود، هزینه خرید، اجاره و نگهداری یک ساختمان بر خیابان در قسمت مرفه شهر بسیار بیشتر از این هزینه‌ها در قسمت‌های پایین‌شهر و داخل کوچه و پس کوچه‌ها است، پس اگر این مرکز بیماران کافی نداشته باشد توانایی تامین این مخارج را نداشته و اساسا توجیه و صرفه اقتصادی برای باز نگه داشتن این مرکز وجود ندارد، شرط داشتن بیماران کافی، ارائه خدمات عالی و نتایج خوب است. همچنین یک کلینیک با درآمد بالا قطعا به ظاهر ساختمان و فضاهای داخلی خود نیز رسیدگی خواهد نمود، پس در یک کلینیک خوب انتظار دکوراسیون خوب و گران‌قیمت دور از انتظار نیست.

 

بهترین کلینک کاشت مو و ابرو در اصفهان

تصویر۱: نمایی از فضای داخلی کلینیک پیوند مو

۱-۲ دارای بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات مورد استفاده

یک کلینیک خوب برای ارائه بهترین خدمات کاشت مو و ابرو همیشه از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها و با کیفیت‌ترین تجهیزات و وسایل مصرفی استفاده می‌کنند، درست است که استفاده از وسایل مصرفی مرغوب هزینه‌های تمام شده عمل را بالا می‌برند ولی باید به این نکته توجه داشت که کاشت مو تلاشی تکرار نشدنی در جهت بهبود زیبایی فرد است که با محدودیت بانک مو و عدم تجدید آن نیازمند بهترین و مرغوب‌ترین تجهیزات و وسایل مصرفی می‌باشد.

 متاسفانه در کلینیک‌هایی که تلاش بر کاهش هزینه تمام شده عمل‌ها برای جذب بیماران با درآمد کمتر است به آخرین موضوعی که توجه می‌شود کیفیت و مرغوبیت وسایل مصرفی و تجهیزات می‌باشد، پس باید دست از ریسک کردن با زیبایی، جسم و جان برداشت و یکبار هزینه مناسب و درخور سلامت بدن خود را نمود. مطمئن باشید کلینیک‌های با قیمت‌های بسیار کم اگر می‌توانستند حتما هزینه‌های بیشتری از بیماران اخذ می‌نمودند اما ارائه خدمات خود را همسطح همین قیمت‌های پایین تنظیم نموده‌اند.

 

۳-۱پزشکان، کادر درمان و پرسنل مرکز

احترام به مراجعین و عدم پاسخگویی از سر بی‌حوصلگی نتیجه خستگی پرسنل به دلیل ناکافی بودن نیروها و یا انتخاب پرسنل با سطح تحصیلات پایین برای پرداخت حقوق پایین است، پس اگر احترام کافی را در بدو ورود به یک مرکز کاشت مو حس نکردید بدانید که این مرکز در تامین نیروهای کارآمد متخصص که قطعا سطح حقوق بالاتری دارند، به مشکل برخورده است پس این روند در پرسنل بخش تخصصی نیز وجود خواهد داشت.

پرسنل بخش تخصصی کاشت مو و کاشت ابرو هر چه متخصص‌تر و با تجربه بیشتر باشند دریافتی بیشتری خواهند داشت پس هزینه تمام شده عمل بالاتر خواهد بود، لذا انجام عمل کاشت مو و ابروهای پایین توسط پرسنل مجرب امری محال خواهد بود، پذیرش این واقعیت شاید سخت باشد اما شیوع عوارض و نتایج بی‌کیفیت در مراکز ارزان‌قیمت کاشت مو را توجیه می‌نماید.

اگر پزشک متخصص کاشت مو تعداد بالایی از مراجعین کاشت مو و ابرو داشته باشد دیگر فرصتی برای ارائه خدمات دیگر پوست و مو نخواهد داشت، پس به این نکته دقت نمایید که آیا پزشک صرفا خدمات کاشت مو انجام می‌دهد یا در زمینه‌های دیگر نیز فعال می‌باشد. چنین پزشکانی قطعا به‌واسطه اهمیتی که به مقوله تخصصی خود می‌دهند، از نظر علمی همیشه به‌روز بوده و در سمینارها و کنگره‌های تخصصی کاشت مو و ابرو حضور فعالی دارند.

۱-۴  برگزاری جلسات مشاوره قبل از کاشت مو و ابرو توسط پزشک متخصص کاشت مو

یک نکته مهم دیگر که در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو حائز اهمیت است این است که آیا جلسات مشاوره قبل از انجام کاشت مو  توسط خود پزشک انجام می‌گیرد یا توسط افراد غیرپزشک؟ قبل از انجام عمل کاشت مو و ابرو حتما نیاز است که افراد متقاضی پیوند مو با پزشک متخصص کاشت مو مشاوره داشته باشند تا تصورات، نگرانی‌ها و ابهامات موجود در ذهن خود را به‌طور کامل مطرح کنند و جواب مناسبی برای آن‌ها بیابند، از طرف دیگر هم نیاز است تا پزشک متخصص کاشت مو نیز بیمار را معاینه و ویزیت نموده تمام موارد مورد نیاز قبل از کاشت مو را موردبررسی قرار داده و ضمن دریافت شرح حال سابقه بیماری‌ها و داروهای مصرفی بیمار را از نتایج کاشت مو و ابرو با توجه به وسعت ریزش و بانک مو و جنس موها آگاه نماید.

۱-۵ نتایج عمل‌ها و رضایت مراجعین و بیماران قبلی

این مورد یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین موارد در انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو می‌باشد، یکی از راه‌های بررسی آن مراجعه به فضای مجازی و بررسی نقدهای مراجعین قبلی به مرکز مورد نظرمی باشد. فقط توجه نمایید که نقدها مستقیما از طرف مراجعین در وبلاگ‌ها یا صفحات کاربری خصوصی باشد و جنبه تبلیغاتی یا تجاری نداشته باشد، نقد صادقانه عموما نکات مثبت و منفی را تواما در بر خواهد داشت.

شاید دسترسی به بیماران قبلی مجموعه اندکی سخت باشد اما یک مرکز معتبر ترس و واهمه‌ای از رو به رو کردن بیماران قبلی و جدید نخواهد داشت پس شاید حتی همزمانی در ساعات مراجعه بیماران قبلی و بیماران جدید در مرکز وجود داشته باشد.

رویت تصاویر با کیفیت بالا و ادیت نشده و خام قبل و بعد بیماران مرکز نیز به درک درست از نتایج عمل در آن مرکز کمک خواهد کرد، قطعا مرکزی که از نتایج بعد از عمل فیلم از نمای نزدیک (کلوزاپ) منتشر کرده و در اختیار مراجعین می‌گذارد اعتمادبه‌نفس کافی نسبت به نتایج عمل خود را داراست پس یکی از راه‌های اطمینان حاصل کردن از عدم ویرایش و ادیت عکس‌های قبل و بعد از عمل دیدن فیلم‌های قبل و بعد از عمل بجای تصاویر آن‌ها می‌باشد.

۲- بهترین مرکز کاشت مو در اصفهان

با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه شد می‌توان با کنار گذاشتن برخی از مراکز کاشت مو در اصفهان به بهترین کلینیک کاشت مو طبیعی در اصفهان رسید:

باید گفت اولین شرط این است که مرکز یا کلینیک مورد هدف باشد نه مطب شخصی چرا که مطب شخصی به هیچ عنوان استاندارهای لازم وزارت بهداشت برای داشتن اتاق عمل‌های کاشت مو را نداشته و در هیچ یک از ارزیابی‌های دوره‌ای معاونت درمان از این حیث بررسی نمی‌شوند، مورد بعدی این است که کلینیک معتبر همیشه در جای خوب شهر و بر خیابان بوده و به‌ واسطه فعالیت قانونی خود در کوچه پس کوچه‌های شهر مخفی نشده و کلمه کاشت مو یا پیوند مو در تابلو کلینیک به چشم می‌خورد.

ساختمان و فضای داخلی کلینیک‌های معتبر بی‌شک خیره‌کننده و زیبا باید باشند. برخورد محترمانه کارکنان، کادر درمان با تجربه و تحصیل کرده و پزشکی که تنها در زمینه کاشت مو فعالیت داشته و خود شخصا مشاوره‌های قبل از عمل را انجام می‌دهد از دیگر مشخصه‌های بهترین مرکز کاشت مو هستند. همچنین در چنین مراکزی با بیماران قبلی در ارتباط خواهید بود و نتایج بعد از عمل را هم به‌صورت تصاویر با کیفیت هم به‌صورت فیلم‌برداری از نزدیک مشاهده خواهید نمود.