هزینه کاشت ابرو

صحبت راجع به قیمت کاشت ابرو به‌صورت کلی مانند این سوال است که قیمت خانه چند است؟ قطعا فاکتورهای بسیار زیادی در تعیین قیمت یک خانه موثر است از ویلایی بودن تا آپارتمانی بودن گرفته تا تعداد خواب و قدمت ساختمان و غیره حتی یک ساختمان کاملا مشابه در شهر اصفهان با همان ساختمان در شهر شیراز یا شهر اهواز بسیار متفاوت است حتی محله‌های هر شهر نیز قیمت متفاوتی دارد، پس همان‌طور که جمله “این خانه گران است“ حتما باید در قیاس با خانه‌های مشابه همان محله به فرض در شهر اصفهان بیان شود در مورد قیمت کاشت ابرو نیز به همین صورت است. در این مقاله سعی شده است فاکتورهای مختلف اثرگذار بر هزینه پیوند ابرو در شهرهای مختلف از جمله قیمت کاشت ابرو در شهر اصفهان را بررسی نماییم تا خطای مقایسه به‌صورت کلی را رفع و جزئیات اثرگذار در تعیین قیمت را زیر ذره‌بین قرار دهیم.

عوامل موثر بر تعیین قیمت کاشت ابرو

ابرو نقش اساسی در چهره هر فرد دارد و یکی از ارکان زیبایی صورت محسوب می‌شود برخی از افراد بنا به دلایلی ابروهای خود را از دست داده‌‌اند یا به صورت مادرزادی دارای ابروهای کم‌پشت بوده‌اند که به راحتی با عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی می‌توانند این مشکل را برطرف کنند ام فردی که قصد کاشت ابرو دارد باید حساب شده عمل کند و فریب  تبلیغات دروغین قیمت ارزان کاشت ابرو را نخورد و همواره کیفیت کار و تبحر پزشک هم برای او مهم باشد تا بتواند بهترین نتیجه را از پیوند ابرو خود به دست آورد و بعد از عمل درگیر عوارض کاشت ابرو طبیعی نشوید. در تعیین قیمت کاشت ابرو موارد زیادی دخیل و  هستند که در ادامه به توضیح کامل هر یک از آن‌ها پرداخته شده است. مواردی که بر قیمت نهایی کاشت ابرو اثر گذارند، عبارتند از:

  • وسعت ریزش ابرو
  • کیفیت تجهیزات مصرفی
  • تبحر و تجربه پزشک کاشت ابرو
  • تجربه و مهارت تیم کاشت ابرو
  • تکنیک کاشت ابرو
  • شهر انجام کاشت ابرو

 

۱- وسعت ریزش و نواحی از ابرو که نیازمند کاشت هستند

قطعا کاشت دو ابروی کامل نسبت به کاشت فقط دم یک ابرو نیازمند وقت بیشتر، مهارت بالاتر، وسایل مصرفی بیشتر، تعداد پرسنل بیشتر، سختی و ریسک بالاتر می‌باشد پس این کاملا منطقی است که هزینه بالاتری نیز داشته باشد اما از طرفی اعلام قیمت کاشت ابرو بر اساس تعداد تار مو نیز امری غیرمنطقی است چرا که در برخی از افراد تنها نیاز به کاشت چند تار مو در ناحیه اسکار جای شکستگی قبلی می‌باشد اما هزینه‌هایی همچون هزینه اتاق عمل، وسایل مصرفی یکبار مصرف و ثابت پرسنلی برای تعداد کم یا تعداد بالای ابرو ثابت است پس حتما یک هزینه حداقلی برای کاشت حتی یک عدد مو نیاز است و پس از آن با بالاتر رفتن وسعت ریزش و نواحی کاشت هزینه به نسبت افزایش می‌یابد، مثال آن مانند هزینه بلیط هواپیما و تعداد شب اقامت در هتل است، در سفر با هواپیما هزینه بلیط برای حتی یک شب اقامت در مقصد با هزینه یک هفته اقامت تفاوتی ندارد آنچه که به میزان هزینه سفر شما برای یک هفته در مقایسه یک شب اضافه می‌کند تعداد شبی است که در هتل اقامت بیشتری دارید نه بلیط هواپیما. هزینه‌های ثابت در عمل کاشت ابرو مانند بلیط هواپیما و هزینه‌های وابسته به حجم بیشتر کار مانند تعداد شب اقامت در هتل است.

 

۲- کیفیت تجهیزات مصرفی در کلینیک کاشت ابرو

قطعا کیفیت مواد مصرفی بر اساس کشور سازنده یا ماهیت محصول بر قیمت نهایی آن اثر گذاشته و هزینه کار را کم و زیاد می‌کند. مثال آن لوازم یدکی خودرو است قطعا شاهد آن بوده‌اید که مثلا لنت ترمز یک خودرو مشابه بسته به این که چه کیفیتی داشته باشد یا تولید چه کشوری باشد قیمت‌های بسیار متفاوتی دارد و اگر یک قطعه مشابه را با قیمت کمتری تهیه کنید لزوما دلیل بر زرنگی و هوش شما نیست در این موارد احتمال این که قطعه بی‌کیفیت‌تری را تهیه نموده‌اید بیشتر است تا این که توانسته باشید قطعه مشابه را از یک بورس کالا که همگی در رقابت با یکدیگر هستند و قیمت‌های رقابتی ارائه می‌کنند ارزان‌تر تهیه کرده باشید. این را هم در نظر داشته باشید که ممکن است یک فروشگاه فقط قطعات اصلی ارائه دهد پس این که در ۵ مغازه بعدی قطعات با قیمت کمتر موجود می‌باشند دلیل بر گران‌فروشی فروشگاه اول نیست. در کاشت ابرو هم قیمت لوازم مصرفی به شدت بر قیمت تمام شده کار تاثیر گذاشته و برخی از مراکز بدون اشاره به کیفیت تجهیزات مصرفی تنها با استفاده از بی‌کیفیت ترین آن‌ها هزینه‌های خود را به شدت پایین می‌آورند و به تبع قیمت پایین‌تری برای کار خود اعلام می‌کنند.

 

هزینه کاشت ابرو

۳- مهارت و تجربه پزشک

قطعا یک پزشک حاذق و با تجربه و مسلط به ظرافت‌های لازم کار هزینه بالاتری را اخذ خواهد نمود تا یک پزشک بی‌تجربه که جویای نام است و قیمت کمتر را تنها حربه خود برای جذب مشتری می‌داند. این امر نه تنها مذموم و بد نیست در تمامی دنیا نیز پذیرفته و قابل احترام است. ای نکه شما به‌نوعی بوته آزمایش و یادگیری پزشک باشید مانند آنچه در بیمارستان‌های آموزشی می‌گذرد و در عوض هزینه کمتری را بپردازید، در تمام دنیا مورد قبول نظام سلامت بوده و تسهیلات لازم برای این امر را مهیا می‌نمایند همان‌طور که یک عمل مشابه در بخش خصوصی هزینه بسیار بالاتری نسبت به بیمارستان‌های آموزشی دارد در مورد کاشت ابرو نیز این امر صادق و وجدانی است که پزشک در حال آزمون و خطا هزینه کمتری طلب نماید تا پزشکی که از این مرحله گذشته و کوهی از تجربه و اعتماد به نفس می‌باشد و انواع و اقسام راه‌حل‌های مشکلات و مسائل مختلف حین کار را می‌شناسد.

 

۴- تجربه و کیفیت کار پرسنل و تیم کاشت ابرو

 

کاشت ابرو و همه دیگر عمل‌ها مخصوصا عمل‌های طولانی و زمان‌گیر در همه جای دنیا یک امر تیمی بوده و کیفیت کار و تجربه تک‌تک اعضای تیم نیز بر نتیجه کار اثرگذار می‌باشد. از طرفی نیز تیم با تجربه و با تبحر قطعا دستمزد بالاتری را طلب خواهد نمود تا فردی که هنوز بر زیر و بم کار خود مسلط نشده است، لذا دستمزد اعضای تیم نیز بر هزینه نهایی کاشت ابرو اثر گذار بوده و می‌تواند قیمت کاشت ابرو را بالا و پایین ببرد.

 

۵- تکنیک مورد استفاده در کاشت ابرو

برای کاشت ابرو دو تکنیک کلی وجود دارد یکی تکنیک FUT یا برداشت نوار و دیگری تکنیک FUE یا برداشت تار به تار موها. تکنیک برداشت نوار به دلیل پیچیدگی‌های عمل و نیاز به دخالت مستقیم پزشک در مرحله جراحی برداشت نوار و نیاز به پرسنل بیشتر و مواد و تجهیزات مصرفی بیشتر همیشه از تکنیک برداشت تار به تار با دستگاه قیمت بالاتری داشته است، اما به دلیل کیفیت بهتر گرافت‌های تهیه شده با این روش و ظرافت بیشتر آن‌ها در حین آماده‌سازی برای کاشت در ناحیه ابرو و احتمال بسیار پایین‌تر نیاز به انجام عمل ترمیم ابرو با این روش، برای کاشت ابرو در کلینیک‌های حرفه‌ای همیشه از این روش بهره برده می‌شود، پس در هنگام مقایسه قیمت کاشت ابرو در مراکز مختلف به تکنیک مورد استفاده نیز دقت نمایید.

 

قیمت کاشت ابرو به روش fut

 

۶- شهر محل انجام عمل کاشت ابرو

همان‌طور که در بالا اشاره شد هزینه زندگی در شهرهای مختلف متفاوت است حتی نرخ تورم رسمی اعلام شده توسط مرکز آمار ایران هم در استان‌ها و شهرهای مختلف متفاوت است لذا این که شما در شهر اصفهان کاشت ابرو انجام می‌دهید یا در شهر شیراز یا در شهر اهواز بر قیمت کاشت ابرو نیز مانند تمامی موارد دیگر هزینه‌های زندگی اثرگذار می‌باشد.

در نهایت باید گفت: با توجه به این که ابرو یکی از مهم‌ترین اجزا اثرگذار صورت در زیبایی چهره است و کاشت ابروی بی‌کیفیت ممکن است اثرات جبران‌ناپذیری بر زیبایی چهره بگذارد در انتخاب بهترین پزشک متخصص کاشت ابرو و بهترین مرکز کاشت ابرو دقت ویژه به خرج داده و از عمل کاشت ابروی ارزان در یک مرکز، بی‌سبب شادمان نشده و در پی بررسی علل آن باشید شاید که در حال دریافت خدمات با کیفیت کمتری نسبت به مابقی مراکز هستید، همچنین نگذارید برخی از مراکز با هزینه‌های بسیار بالای عمل این توهم را برای شما ایجاد نمایند که بهترین مرکز کاشت ابرو هستند، همیشه در انتخاب مرکز کاشت ابرو به صداقت پزشک متخصص کاشت ابرو و نمونه‌های قبل و بعد مرکز توجه خاصی داشته باشید.