آیا کاشت مو خطرناک است؟

کاشت مو خطرناک است؟ یا بعد از کاشت مو دچار چه عوارضی خواهم شد؟ از سؤالات رایج در ذهن افرادی است که قصد انجام کاشت مو را دارند و دچار تردید و نگرانی هستند که آیا عمل کاشت مو انجام دهند یا خیر.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می‌خواهید پیوند مو انجام بدهید اما نگران عوارض و خطرات بعد از عمل هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا جواب سوا لاتی که در ذهن شما در این زمینه ایجاد شده است را دریافت کنید و با خیال راحت، عمل کاشت مو طبیعی انجام بدهید.

کاشت مو خطرناک است؟

آیا عمل کاشت مو خطر دارد؟

این روزها، به دلیل تکنیک‌های پیشرفته پزشکی، اکثر روش‌های کاشت مو بسیار ایمن هستند؛ مانند تمام درمان‌ها، جراحی کاشت مو با خطراتی همراه است اگرچه تعداد بسیار کمی از عوارض، معمولاً با تکنیک‌های جراحی مناسب و مراقبت از زخم قابل اجتناب هستند. یافتن خطرات و چگونگی به حداقل رساندن پتانسیل آن‌ها برای هر درمانی ضروری است.

در کلینیک کاشت مو دکتر پارسا نوایی بیش از ۱۰۰۰ نمونه کاشت مو موفق انجام شده است بنابراین می‌دانیم که چگونه کاشت مو را بدون خطر برای مراجعه‌کنندگان عزیز انجام دهیم. با تمام اطلاعات گیج‌کننده و گاهی گمراه‌کننده آنلاین، ما راه‌هایی را بیان کرده‌ایم که از طریق آن‌ها می‌توانید از احتمال عارضه خود در طول عمل کاشت مو اطمینان حاصل کنید که در کمترین زمان ممکن است.

خطرات کاشت مو چیست؟

عوارض جانبی بعد از هر عملی قابل انتظار است و کاشت مو هم از این قاعده مستنثی و احتمال بروز برخی از عوارض بعد از کاشت مو وجود دارد. برخی از ریسک‌های عمل کاشت مو عبارتند از:

 • برای چند روز پوست سر سفت، دردناک و متورم خواهد بود.
 • پوسته پوسته شدن موقت در جایی که مو کاشته شده است.
 • یک اسکار یا تعدادی اسکار بسیار ریز در سر ایجاد می‌شود.
 • خون‌ریزی
 • خارش
 • ایجاد دلمه بعد از کاشت مو
 • عفونت
 • درد در ناحیه سر و پیشانی
 • تورم صورت و پلک‌ها
 • واکنش آلرژیک به داروی بیحسی
 • احساس بیحسی یا گز‌گز شدن در ناحیه برداشت مو

کاشت مو به طور کلی یک روش بی‌خطر است، اما مانند هر نوع عملی همیشه خطر کمی وجود دارد و در صورت بروز هرگونه مشکل برای شما، جراح شما باید بتواند به سرعت این مشکلات را درمان کند.

همچنین احتمال کمی وجود دارد که پیوند مو، موفقیت‌آمیز نباشد و موها ریزش کنند یا ممکن است یک اسکار قابل‌توجه ایجاد شود.

جراح شما باید توضیح دهد که این مشکلات چقدر محتمل هستند و چگونه درمان می‌شوند.

ممکن است موهای شما در اطراف پیوند همچنان نازک شوند. جراح شما باید طرح پیوند را طوری برنامه‌ریزی کند که مطمئن شود موها با گذشت زمان طبیعی به نظر می‌رسند.

خطرات کاشت مو چیست

چگونه خطرات عمل کاشت مو را کاهش بدهیم؟

زمانی که توسط یک جراح مجرب و کارآزموده، کاشت مو طبیعی انجام شود، کاشت مو به عنوان روشی کم تهاجمی و با خطرات کمی در نظر گرفته می‌شود. خطرات معمولی شامل خونریزی و عفونت است اما در صورت انجام نادرست می‌تواند به جای زخم قابل‌مشاهده و رشد غیرطبیعی مو گسترش یابد. خطرات یا ریسک کاشت مو بسیار ناچیز است و در صورتی که یکسری از موارد رعایت شود، فرد دچار هیچ‌گونه عارضه یا خطری نخواهد شد. در ادامه به روش اشاره شده است که رعایت آن‌ها باعث کاهش خطرات کاشت مو می‌شود.

عوارض طبیعی عمل کاشت مو

عوارض خطرناک عمل کاشت مو

کبودی و تورم در صورت و پلک‌ها

ایجاد نکروز بعد از کاشت مو
ایجاد دلمه بعد از کاشت مو

عدم موفقیت عمل کاشت مو

درد در قسمت پیشانی و پشت سر

ایجاد اسکار در ناحیه برداشت مو
ایجاد خارش در پوست سر

جا به جایی و بیرون آمدن گرافت‌های مو

انجام کاشت مو در کلینیک‌های معتبر ایران

شاید شنیده باشید که کاشت مو در ترکیه گزینه مناسب‌تری است؟ ارزش این را دارد که در نظر بگیریم که این به چه قیمتی ممکن است باشد. انجام جراحی کاشت مو در کشورهای خارجی مانند ترکیه یک قمار است.

بسیاری با حضور آنلاین حرفه‌ای، فالوورهای بزرگ رسانه‌های اجتماعی و یا با عکس‌های قبل و بعد ویرایش شده، فریفته می‌شوند. تنها زمانی که کمی عمیق‌تر کنکاش می‌کنید، متوجه می‌شوید که این کلینیک ممکن است به آن اندازه که در ابتدا ظاهر می‌شد، معتبر نباشد.

موج کلینیک‌ها در شهرهایی مانند استانبول شاهد بسیاری از موارد بود که نتایج دست‌نیافتنی ارائه کردند، از اطلاعات نادرست استفاده کردند و منجر به پشیمانی بیماران از روش‌های “خطرناک” خود شدند. این احتمال وجود دارد که قبل از رزرو پرواز، در مورد یک کلینیک و جراح تصمیم گرفته باشید که اغلب شامل اقامت در هتل ۵ ستاره، ترانسفر مجلل و بسیاری از روش‌های وسوسه‌انگیز دیگر می‌شود.

داستان‌هایی که در مورد کاشت مو در کشورهای خارجی خوانده‌ایم شامل روش‌های خطرناک، بی‌پروا و بازاریابی پوچ است؛ بنابراین اگر می‌خواهید بدون هیچ ریسکی، عمل کاشت مو انجام دهید بهترین گزینه انتخاب کلینیک‌های معتبر و تخصصی کاشت مو در ایران است.

انجام کاشت مو توسط پزشک متخصص و باتجربه

یافتن یک جراح قابل‌اعتماد برای هر روشی ضروری است، اهمیت یافتن یک جراح با رویکردی واقع بینانه و حرفه‌ای را هنگام مشاوره در مورد حداکثر تعداد گرافت‌های موجود در طول کاشت مو برجسته می‌کند. انجام بیش از حد گرافت‌ها می‌تواند منجر به نتایج ناامیدکننده شود، از جمله به خطر انداختن تراکم ناحیه اهداکننده.

چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که جراح از اصول اصولی کاشت مو پیروی می‌کند؟ هنگام مراجعه به مشاوره اولیه با متخصص کاشت مو پیشنهادی خود، می‌توانید به چند نکته توجه کنید.

بررسی و تشخیص کامل علت ریزش مو

آیا جراح شما نگاه دقیق‌تری به پوست سر شما می‌اندازد و درباره ریزش مو، سابقه خانوادگی و پزشکی شما صحبت می‌کند؟ تشخیص بالینی برای درک این که آیا ریزش موی شما دائمی است یا موقت و این که آیا کاشت مو راه‌حل صحیحی برای شما است، ضروری است.

آیا اطلاعات کاملی در مورد روش‌های احتمالی ریزش مو به شما داده می‌شود؟ اگر کاشت مو تنها گزینه شماست، آیا پزشک توضیح داده است که چه تعداد گرافت باید انتظار داشته باشید و به شما نشان داده است که مو از کجا برداشته می‌شود، راهنمایی‌های ما را در مورد کاشت موی اخلاقی دنبال کنید.

انجام مشاوره قبل از کاشت مو

آیا جراح شما نتیجه دلخواه شما را درک می‌کند اما هر چیزی را که دست‌یافتنی نیست مدیریت می‌کند؟ یک پزشک با اخلاق و متعهد، صادقانه توضیح می‌دهد که چه چیزی ممکن است و چه چیزی غیرممکن است و اطمینان حاصل می‌کند که قبل از تصمیم‌گیری برای ادامه کار، انتظارات را به طور کامل درک می‌کنید.

همچنین پزشک باید در جلسه مشاوره کاشت مو به‌طور کامل بررسی کند که آیا شما کاندید مو برای عمل کاشت مو طبیعی هستید یا خیر و در این جلسه انتظارات بیمار از انجام عمل پیوند مو هم مورد بررسی قرار گیرد.

ریسک کاشت مو چیست

انتخاب روش مناسب کاشت مو توسط جراح

آیا پزشک شما هم کاشت مو FUE و هم FUT را پیشنهاد می‌کند؟ کلینیکی که فقط FUE انجام می‌دهد احتمالاً این کار را انجام می‌دهد زیرا پزشک نمی‌تواند یک روش FUT را انجام دهد. از مقالات تحقیقاتی کاملاً واضح است که استاندارد طلایی برای پیوند FUT است و یک کلینیک مو باید بتواند هر دو روش را ارائه دهد و توصیه‌های سفارشی در مورد این که ممکن است نزدیک‌ترین نتایج را به انتظارات شما بدهد ارائه می‌دهد.

بررسی سابقه‌های پزشکی بیمار و انجام آزمایش‌های لازم

پزشک موظف است قبل از انجام عمل پیوند مو از سابقه بیماری‌هایی که در گذشته داشته است یا بیماری‌های زمینه‌ای که در حال حاضر با آن‌ها درگیر است اطلاع پیداد کند و براساس شرایط فعلی بیمار تصمیم بگیرید که آیا این فرد گزینه مناسبی جهت انجام کاشت مو طبیعی است یا خیر.

بیشتر بدانید: قبل از انجام عمل پیوند مو انجام یکسری از آزمایش خون ضروری است تا پزشک از وضعیت سلامتی بیمار مطلع شود و براساس آن تصمیم بگیرد که آیا فرد کاندید مناسبی برای این جراحی هست یا خیر. جهت اطلاع از لیست آزمایش‌های جراحی پیوند مو به بخش آزمایش‌های قبل از کاشت مو مراجعه نمایید و از جزئیات و علت انجام آن‌ها مطلع شوید.

انجام کاشت مو در کلینیک معتبر با رعایت نکات بهداشتی

در کلینیک تخصصی کاشت مو دکتر پارسا نوایی، ما مفتخریم که یک کلینیک عالی‌رتبه در زمینه اقدامات کاشت هستیم و با بیش از ۱۸ سال سابقه همواره توانسته‌ایم رضایت مراجعه‌کنندگان را خود را جلب کنیم.

تعهد ما برای کنترل خطر عفونت با استفاده از تجهیزات و اقدامات کنترلی برای محافظت از بیماران، خود و دیگران و نحوه طراحی، نگهداری و استفاده تأکید می‌کند. امکانات ما منجر به ایمن نگه‌داشتن مردم در حین مراقبت از ما می‌شود. یافتن یک کلینیک معتبر و ایمن برای به حداقل رساندن سطح خطر در هنگام کاشت مو بسیار مهم است.

مرگ در اثر کاشت مو

ریسک جراحی کاشت مو چیست؟

جراحی کاشت مو معمولاً زمانی ایمن است که توسط یک جراح مجرب و با تجربه انجام شود. با این حال، افراد در واکنش‌های فیزیکی و توانایی‌های بهبود بسیار متفاوت هستند و نتیجه هرگز کاملاً قابل پیش‌بینی نیست.

مانند هر روش جراحی، عفونت ممکن است رخ دهد. خونریزی بیش از حد یا اسکارهای پهن، که گاهی اوقات اسکارهای کششی ناشی از تنش نامیده می‌شوند، ممکن است ناشی از برخی روش‌های کاهش پوست سر باشند.

در روش های پیوند، این خطر وجود دارد که برخی از پیوندها نگیرند. اگرچه ریزش موهای موجود قبل از ایجاد رشد مجدد در محل جدید طبیعی است، گاهی اوقات پلاگ مو می‌میرد و جراحی باید تکرار شود. در واقع پلاگ مو به دسته‌ای از مو گفته می‌شود که برای کاشت مو استفاده می‌شود و در کاشت مو از قسمتی که می‌توان گرافت‌های سالم را جدا می‌کنید و در قسمت طاس سر می‌کارید.

گاهی اوقات، بیمارانی که پیوند پلاگ دارند، متوجه برجستگی های کوچکی در پوست سر می‌شوند که در محل پیوند ایجاد می‌شود. این نواحی را معمولاً می‌توان با موهای اطراف استتار کرد.

هنگامی که ریزش مو پس از جراحی پیشرفت می‌کند، ظاهری غیر طبیعی و “لکه‌دار” ممکن است ایجاد شود به خصوص اگر موهای تازه قرار گرفته در کنار تکه‌هایی از مو قرار بگیرند که همچنان به نازک شدن ادامه می‌دهند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نیاز به جراحی ترمیم کاشت مو باشد.