کاشت ابرو

شاید بتوان گفت مهم‌ترین جلوه مو در زیبایی چهره مربوط به ابرو می‌باشد. تصور چهره بدون موهای سر چندان مشکل نیست اما یک صورت زیبا بدون ابرو نه تنها امری محال است بلکه تداعی کننده پیری زودرس، بیماری و مشکلات دیگر سلامتی می‌باشد. امروزه با اهمیت پیدا کردن هرچه بیشتر زیبایی‌های طبیعی و ذاتی و بدون استفاده از مواد آرایشی و مصنوعی، مواردی مانند مداد ابرو یا تاتو و هاشور ابرو، بیش از پیش در مقابل عمل کاشت ابروی طبیعی در بین بانوان جویای زیبایی رنگ ‌باخته‌اند. در ادامه به توضیح و تفسیر برخی از موارد مهم در ارتباط با عمل کاشت ابروی طبیعی می‌پردازیم.

مکانیسم کاشت ابرو چیست؟

با توجه به این که گرافت‌های مو (پیاز مو) در هر ناحیه از پوست بدن که به آن منتقل شوند، زنده مانده و رشد می‌نمایند، بنابراین پیوند موی طبیعی در هر ناحیه از پوست که نیازمند آن باشد، قابل انجام است که شاید پرکاربردترین مورد آن کاشت ابرو می‌باشد. لذا مکانیسم تمامی تکنیک‌های کاشت ابروی طبیعی برداشت موها از بانک مو ( عموما پشت سر ) و انتقال آن ها به ناحیه ابرو می باشد که بهترین و رایج‌ترین تکنیک برای این کار روش برداشت نوار یا FUT می باشد.

 

روش کاشت ابرو چگونه است؟

در صفحه “مراحل انجام کاشت ابرو” به‌طور مفصل به نحوه انجام این عمل پرداخته شده است اما به طور مختصر می‌توان گفت: کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو باید توسط متخصص کاشت موی طبیعی انجام گیرد چرا که تشابهات زیادی با پروسه کاشت مو دارد. روش معمول کاشت ابرو، تکنیک FUT می‌باشد که شامل برداشت موهای پشت سر به صورت یک باریکه چند سانتی‌متری و سپس جداسازی پیازهای موی آن و انتقال آن‌ها به ناحیه ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی در این ناحیه می‌باشد. برای حفظ ظاهر طبیعی ابروی کاشت شده، موها باید در قالب گرافت‌های تک تار مو منتقل و پیوند گردند. پیاز موها به دلیل ماندگاری بیشتر و جنس مرغوب‌تر از ناحیه موهای پشت سر انتخاب می‌شوند و با بخیه دو لبه ناحیه برداشت باریکه پوست به روش جراحی پلاستیک، هیچ اثری از برداشت موها و نیز کم‌پشتی در ناحیه پشت سر باقی نمی‌ماند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود

 

افراد مناسب برای پیوند ابرو چه کسانی هستند؟

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو جهت بهبود جلوه زیبایی ابرو در چهره که در اثر نازک شدن، جای زخم یا ریزش کامل موهای ابرو دچار مشکل شده است به کار می‌رود. همان‌طور که در مقاله علت ریزش ابرو و مژه اشاره کردیم، ریزش یا از بین رفتن ابروها ممکن است به دلیل عوامل ژنتیک، انجام تاتو یا هاشور ابرو، الکترولیز یا لیزر موها، مرتب کردن و برداشتن بیش از حد ابروها، اختلالات هورمونی و بیماری‌های تیروئید، ضربه، سوختگی یا تصادف رخ داده باشد که در هیچ یک از این موارد محدودیتی جهت انجام کاشت ابرو وجود ندارد.

همچنین کاشت ابروی طبیعی محدودیت سنی نداشته و برای تمامی افراد چه زن و چه مرد قابل انجام است. تنها در افرادی که همه موهای سر سفید شده است و هیچ موی تیره‌ای وجود ندارد، انجام کاشت ابروی طبیعی با مشکل مواجه می‌شود.

 

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو یک پروسه بسیار ظریف و زمانگیر بوده که در طی آن موها در شکاف‌هایی به قطر نیم میلی‌متر کاشت می‌شوند، شکاف‌هایی که در زاویه طبیعی رشد ابروها و کاملا خوابیده روی پوست ایجاد می‌گردند. این میزان از دقت باعث می‌شود که این عمل بسیار بیشتر از حد تصور در مقایسه با کاشت موی سر نیاز به زمان داشته باشد همچنین باید برای ایجاد این حجم از ظرافت از وسایل و تجهیزات بسیار ظریف و به تبع گران‌قیمتی استفاده شود، با توجه به دلایل فوق مقایسه قیمت کاشت ابرو با قیمت کاشت مو حتی در یک کلینیک مشابه کاری اشتباه است چرا که هزینه نسبت به وسعت ناحیه کاشت در ریزش مو به هیچ عنوان قابل مقایسه با هزینه به نسبت وسعت ناحیه کاشت ابرو نمی‌باشد اما زمان مورد نیاز برای کاشت ابرو حتی در بعضی از موارد مشابه زمان مورد نیاز برای کاشت مو در یک جلسه می‌باشد.

همچنین کیفیت وسایل و تجهیزات مصرفی در قیمت تمام شده کاشت ابرو تاثیر به سزایی دارد به صورتی که استفاده از وسایل و تجهیزات مصرفی بی‌کیفیت قیمت کاشت ابرو را حتی تا نصف حالت عادی کاهش می‌دهد.  به عنوان یک اصل کلی دیگر هزینه کاشت ابرو در شهر اصفهان در یک کلینیک باید با قیمت و کیفیت کار کلینیک‌های خود شهر اصفهان مقایسه شود و به‌طور مثال مقایسه قیمت کاشت ابرو در اصفهان با قیمت کاشت ابرو در تهران اشتباه است.

 

هزینه کاشت ابرو

 

 

عوارض کاشت ابرو چیست؟

جراحی کاشت ابرو به دلیل ظرافت بالا با حداقل جای زخم و آسیب به پوست و موهای موجود در ناحیه ابرو انجام می‌شود، به‌طوری که بعد از کاشت تشخیص جای کاشت ابرو ناممکن می‌باشد و به موهای قبلی ابرو نیز آسیبی وارد نمی‌گردد. این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و در حدود ۳ تا ۴ ساعت زمان برده و در حین و پس از جراحی حداقل درد را دارد به صورتی که بسیار از بیماران پس از انجام کار از درد ناچیز آن متعجب می‌شوند. انتخاب بهترین پزشک و بهترین کلینیک کاشت ابرو در دستیابی به بهترین و طبیعی‌ترین نتایج ممکن همراه با کمترین عوارض تاثیر بسزایی دارد. (جهت مطالعه بیشتر در مورد انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو و بهترین متخصص کاشت ابرو به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.)

به‌طور کلی کاشت ابرو جز کم عارضه ترین عمل‌های زیبایی می‌باشد ‌و عوارض آن در دو دسته عوارض موقتی و دائمی طبقه‌بندی می‌شود. برخی از عوارض شایع موقتی کاشت ابرو مانند تورم پلک‌ها، دلمه و لخته‌های ناحیه کاشت به قرار زیر است:

در طی ۲ تا ۴ روز اول پس از کاشت ابرو امکان یک تورم مختصر پشت پلک و ایجاد دلمه در نواحی کاشت وجود دارد که پس از آن از بین می‌روند و ممکن است حدود ۳ تا ۵ روز پس از آن پوست ناحیه کاشت حالت صورتی رنگ داشته باشد، لذا بیماران پس از این بازه زمانی می‌توانند بدون هر گونه اثری از کاشت ابرو به زندگی عادی برگشته و در محل کار خود حاضر شوند، بخیه‌های پشت سر نیز بین ۱۰ تا ۱۴ روز بعد کشیده می‌شوند.

برخی از عوارض دائمی کاشت ابرو مانند: کم‌پشتی نتیجه کاشت ابرو یا خواب نامناسب موهای ابرو ناشایع و بیشتر مربوط به کیفیت کار تیم پزشکی مربوطه و تجهیزات آن‌ها می‌باشد. در مقاله‌ای تحت عنوان عوارض کاشت ابروی طبیعی به طور مفصل به این مسئله پرداخته شده است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به آن مراجعه کنید.

 

عوارض کاشت ابروی طبیعی چیست

 

 

سوالات متداول در زمینه کاشت ابرو

برخی از رایج‌ترین سوالات در زمینه پیوند ابرو عبارتند از:

آیا کاشت ابرو روی تاتو نیز امکان‌پذیر است؟

در افرادی که به دنبال خالکوبی، هاشور یا تاتو ابرو دچار کم‌پشتی شدید و یا ریزش ابرو شده‌اند می‌توانند بر روی محل تاتو خود کاشت ابرو انجام دهند که با نتایج قابل قبولی همراه می‌باشد.

 

تفاوت ترمیم ابرو و کاشت ابروی طبیعی چیست؟

ترمیم ابرو یک پروسه جراحی است و تفاوت آن با کاشت ابرو این است که ترمیم ابرو شامل پیوند مستقیم باریکه پوست به ناحیه ابرو است و بیشتر برای بازگشت دائمی موها در ناحیه ابرو که در اثر سوختگی یا بیماری از دست رفته اند به کار می‌رود. در ابتدا ترمیم ابرو ابداع گردید اما با پیشرفت تکنیک‌ها و ظریف‌تر شدن تجهیزات هم اکنون کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو از دل ترمیم ابرو خارج شده است که در آن موها به‌صورت جداگانه از باریکه پوست جدا شده و به ناحیه ابرو منتقل می‌گردد و هدف از آن بیشتر افزایش جلوه زیبایی ابرو در چهره‌هایی می‌باشد که تاحدودی دارای ابرو می‌باشند اما ابرو تاثیر زیبایی لازم در چهره را ندارد.

کاشت ابرو با تکنیک fut

روند رشد ابروهای کاشت شده چگونه است؟

ابروها در طی ماه اول رشد و سپس ریزش پیدا کرده و بعد از یک بازه زمانی حدود ۳ ماه حالت نهفتگی شروع به رشد می‌نمایند، ارزیابی نتیجه کاشت ابرو پس از ۹ ماه تا یک سال انجام می‌گیرد. ماندگاری و رشد ابروها تا پایان عمر و دائمی می‌باشد. (برای مطالعه بیشتر در زمینه اطلاعات و موارد مهم بعد از عمل کاشت ابرو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.)

موهای مورد استفاده در کاشت ابرو از کجا برداشت می‌شوند؟

موهای مناسب جهت کاشت ابرو از ناحیه پشت سر و عموما به روش FUT (برداشت یک باریکه از پشت سر) برداشت و پس از جداسازی به پیازهای تک تار مو به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد. این موها تا پایان عمر رشد کرده و هر ۲ تا ۳ هفته نیاز به اصلاح دارند.

گروه تخصصی کاشت ابروی کلینیک هور در اصفهان با دارا بودن مهارت و تجهیزات لازم تاکنون موارد زیادی از کاشت ابرو را با موفقیت به انجام رسانده است و با سطح تجربه بسیار بالایی آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می‌باشد. برای مشاهده نمونه‌های قبل و بعد کاشت ابرو به گالری تصاویر و یا صفحه اینستاگرام کلینیک هور مراجعه نمایید.