آیا افراد با موهای فر می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

همیشه دو مسئله برای مراجعین کاشت ابروی طبیعی اصفهان مهم بوده است، یکی تراکم نهایی کاشت ابرو و دیگری خواب طبیعی ابروها. کاشت ابروی طبیعی یک پروسه پزشکی است که در طی آن موهای سر عمدتا از ناحیه بانک موی پشت سر برداشت شده و پس از آماده‌سازی به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد لذا یکی از شایع‌ترین سوالات در زمینه کاشت ابروی طبیعی این است که آیا بعد از کاشت ابرو موهای پیوند شده ماهیت و خصائص موهای سر را حفظ می‌کنند یا پس از پیوند تغییر ماهیت می‌دهند؟ اگر خصائص و صفات قبلی خود را حفظ می‌کنند آیا افراد با موهای فر یا مجعد هم می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ اگر پاسخ مثبت است نتیجه کاشت ابرو در مورد آن‌ها چگونه است؟ آیا نتیجه کاشت ابرو در افراد با موهای فر طبیعی است یا نتیجه غیرطبیعی و زشت خواهد بود؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و شرایط حاکم بر بروز نتایج نهایی کاشت ابرو در افراد با موهای فر می‌پردازیم.

 

آیا جنس، حالت و سرعت رشد موها بعد از کاشت ابرو تغییر پیدا می‌کند؟

در کاشت ابروی طبیعی موها از پشت سر برداشت شده و بعد از مراحل آماده‌سازی به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد همیشه تفاوت بین رنگ، جنس و حالت موهای سر و ابرو وجود دارد که در برخی افراد تفاوت بسیار اندک و در برخی دیگر تفاوت بیشتر است اما چیزی که در این بین حائز اهمیت است این است که موهایی که از ناحیه بانک موی پشت سر برداشت شده و به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد صفات ظاهری خود را پس از پیوند نیز تا حدودی حفظ می‌کنند، دلیل این امر آن است که جنس و ماهیت موها توسط پیاز مو تعیین می‌گردد و در عمل پیوند ابروی طبیعی در واقع این پیاز مو است که از پشت سر برداشت شده و به ناحیه ابروها منتقل می‌گردد پس بدیهی است که خاصیت خود از لحاظ صفات قبلی مانند رنگ، حالت و سرعت رشد را حفظ نماید. با توجه به توضیحات فوق متوجه می‌شویم که هر چه تفاوت بین جنس موها و جنس ابروها کمتر باشد ماندگاری و نتیجه نهایی کاشت ابرو نیز به همان میزان طبیعی‌تر و دلپذیرتر خواهد بود.

کاشت ابرو با مو فر

آیا افراد با موهای فر می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت در افراد با موهای فر یا مجعد، طبیعی و زیبا بودن نتیجه به دو عامل بستگی دارد که عبارتند از:

  • میزان فر بودن موها
  • وسعت و قطر ابروهایی که کاشت می‌شوند

 

 میزان فر بودن موها

همان‌طور که در یک نگاه گذرا به جامعه می‌توان دید میزان و درجه تجعد یا فر بودن موها در افراد مختلف بسیار متفاوت است.

در وهله اول باید گفت که میزان فر بودن موها از موهای موج‌دار با فر بسیار باز شروع شده و در نهایت به موهای فرفری یا وز (فر آفریقایی) می‌رسد که در اکثر این افراد ممنوعیت برای کاشت ابروی طبیعی وجود ندارد، تنها در افرادی ممنوعیت زیبایی‌شناختی از لحاظ انجام کاشت ابروی طبیعی وجود دارد که در بررسی ریشه یا محل رشد موها در دو سانتیمتر ابتدای رشد موها حالت فر به چشم نخورد چراکه در ابروهای طبیعی نیز به زحمت طول موها به دو سانتیمتر رسیده و در ابروهای کاشت شده نیز فرد موهای ابرو را در حدود همان دو سانتیمتر نگهداری می‌نماید پس چنانچه در ویزیت اولیه در دو سانتیمتر ابتدای رشد موها فر یا موج وجود نداشته باشد کاشت ابرو برای این فرد بلامانع است، خوشبختانه در نژاد فلات ایران بسیاری از افراد با موهای فر در این دسته قرار می‌گیرند و می‌توانند ا کاشت ابروی طبیعی انجام دهند.

با این وجود چنانچه باز هم نسبت به امکان انجام کاشت ابروی طبیعی برای خود نامطمئن هستید می‌توانید در جلسه مشاوره حضوری با جراح کاشت ابرو قبل از کاشت ابرو شرکت کرده و از این مهم اطمینان حاصل نمایید.

البته باید گفت: با توجه به تغییر محیط رشد موها از پشت سر به ناحیه ابرو بعد از گذشت یک تا دو سال موها قطر از دست می‌دهند و تا حدود زیادی از حالت فر و مجعد آن‌ها کاسته می‌شود.

 

رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

 وسعت و قطر ابروهایی که کاشت شده

با یک مثال ساده این موضوع را باز می‌کنیم، آیا گل‌ها در یک باغچه کوچک نظم و انضباط بیشتری دارند و یا در یک باغ بزرگ؟ بدیهی است که در افراد با موهای فر که مبادرت به انجام کاشت ابروی طبیعی می‌نمایند هرچه تعداد ابروهای کاشت شده کمتر باشد نظم دهی و مرتب کردن آن‌ها راحت‌تر می‌باشد، لذا به افراد با موهای فر که قصد انجام کاشت ابروی طبیعی را دارند توصیه می‌گردد هرچه میزان فر بودن موهای آن‌ها بیشتر است بهتر است از مدل‌های ابروی پهن اجتناب نمایند چرا که به همین میزان مرتب و منظم کردن ابروها بعد از رشد موها نیز سخت‌تر می‌شود. (البته امروزه مدل‌های ابروی شلخته و اصطلاحا ابروی وحشی یا هالیوودی مد روز بوده و بسیاری از افراد ظاهر این مدل ابروها را به ابروهای کادردار و ساده ترجیح می‌دهند).

پس چنانچه فردی موهای مجعد داشته و ابروهای مدل شلخته دوست ندارد بهتر است از مدل‌های پهن ابرو پرهیز و مدل‌های ظریف‌تر ابرو را انتخاب نماید.

در پایان می‌توان گفت: با توجه به غالب بودن موی فر در نژاد ایرانی (قفقازی) مراجعه افراد با موهای فر برای کاشت ابروی طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر می‌باشد و در این زمینه  پزشک متخصص کاشت ابرو باید دست به انتخاب بیمار مناسب بزند، برای این کار بهتر است با بررسی ریشه موها و محل رشد موهای بانک مو افرادی را برای کاشت ابرو انتخاب نماید که در دو سانتیمتر ابتدای رشد موها کمترین فر و تاب را در موها داشته باشند در غیر این صورت بهتر است برای افراد با موهای مجعد از پیشنهاد و اجرای ابروهای قطور و پهن پرهیز نماید تا طبیعی‌ترین نتیجه‌ها از کاشت ابرو حاصل گردد مگر این که خود مراجعه‌کننده به دنبال داشتن ابروهای با مدل دخترانه و شلخته باشد.