تزریق بوتاکس، جراحی پلک و تزریق چربی بعد از کاشت ابروی طبیعی

بسیاری از مراجعین جراحی‌های زیبایی در شهر اصفهان به دلیل شرایط خاص کلان‌شهر اصفهان از نظر محدودیت زمانی، تردد یا محدودیت مرخصی مورد نیاز جهت استراحت بعد از عمل‌های زیبایی بر آن می‌شوند تا در صورت محیا بودن شرایط دو یا چند عمل زیبایی را به‌صورت همزمان یا با حداقل فاصله زمانی ممکن انجام دهند.

این موضوع مخصوصا در شهرهای بزرگ مانند تهران، شیراز، اهواز یا اصفهان به وفور مشاهده می‌شود اما در برخی از موارد نیز افرادی که از شهرهای دیگر جهت انجام عمل‌های زیبایی خود به شهر اصفهان سفر می‌کنند نیز بعضا برنامه‌ریزی می‌نمایند که در یک بازه زمانی مشخص حین اقامت در اصفهان عمل‌های زیبایی خود را انجام دهند (بالاخص در شرایط همه‌گیری کرونا که سفر کردن با سختی و محدودیت‌های خاصی همراه است این نوع از برنامه‌ریزی بیشتر رویت می‌شود).

سوال اکثر مراجعین کاشت ابرو طبیعی در اصفهان در مورد انجام عمل‌های زیبایی بعد از کاشت ابرو است. فردی که قصد انجام پیوند ابرو را دارد باید بداند که عمل کاشت ابرو طبیعی بیشترین میزان تداخل را با دیگر عمل‌های زیبایی دارد. این تداخل در مورد عمل‌هایی است که در نواحی صورت، پلک و پیشانی انجام می‌پذیرند، عمل‌هایی مانند لیفت ابرو، تزریق چربی یا فیلر در این نواحی، جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و نیز تزریق بوتاکس (دسپورت، مصپورت و…).

در این مقاله جهت راهنمایی این افراد از نظر بازه زمانی مورد نیاز بین انجام این نوع عمل‌ها و کاشت ابرو طبیعی صحبت می‌نماییم.

تزریق بوتاکس بعد از کاشت ابرو

با توجه به این که ماده موثر انواع بوتولینوم (با نام تجاری بوتاکس) در انواع مختلف برندها از جمله دیسپورت، مصپورت و غیره تا حدودی متفاوت است لذا بعد از تزریق بوتاکس بهتر است حداقل دو هفته تا انجام کاشت ابرو صبر نمود تا بوتاکس جذب عضلات شده و با مواد تزریقی اطراف ابرو در حین عمل رقیق نشده و تأثیر بوتاکس کاهش نیابد.

همچنین پس از انجام عمل کاشت ابروی طبیعی نیز بهتر است حداقل دو هفته فاصله تا تزریق بوتاکس در نظر گرفت چرا که وجود تورم و یا کشیده شدن پوست در این ناحیه ممکن است پزشک متخصص تزریق بوتاکس را دچار خطا در تشخیص محل مورد نیاز تزریق نموده و تأثیر تزریق بوتاکس را کاهش دهد.

آیا تزریق بوتاکس بعد از کاشت ابرو امکان پذیر است

تزریق چربی بعد از کاشت ابرو

بعد از تزریق چربی تا حدود یک ماه زمان جهت تثبیت نتیجه و عدم حرکت چربی زیر پوست و رفع التهاب ناشی از تزریق چربی زمان نیاز است لذا اکیداً توصیه می‌گردد در صورت انجام عمل زیبایی تزریق چربی مخصوصا در نواحی اطراف چشم حداقل یک ماه بعد اقدام به انجام عمل کاشت ابروی طبیعی نمایید.

همچنین در صورت انجام کاشت ابرو در شرایط آب و هوایی شهر اصفهان بهتر است حداقل دو هفته تا رفع التهاب و ورم بعد از کاشت ابرو و نیز تثبیت نتایج و عدم آسیب به ابروها در صورت لمس ابروها توسط پزشک متخصص تزریق چربی در حین انجام عمل فاصله باشد.

چه مدت پس از کاشت ابرو می توان تزریق چربی در صورت و زیر چشم انجام داد

 جراحی پلک بعد از کاشت ابرو

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از حساس‌ترین عمل‌های زیبایی ناحیه چشم یا پری اوربیتال می‌باشد که به دلیل ظرافت بیش از حد پوست پلک باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط اثرگذار بر نتایج آن انجام پذیرد.

با توجه به این که پس از انجام جراحی پلک تا حدود دو هفته هنوز پوست به‌صورت کامل جوش نخورده است و قوام پیدا نکرده است انجام کاشت ابرو که باعث ایجاد تورم در اطراف پلک می‌شود ممکن است باعث کشیده شدن پوست در این ناحیه شده و به باقی ماندن حداقل اسکار ممکن ناشی از جراحی پلک صدمه بزند. بهتر است که حداقل دو هفته فاصله بین انجام جراحی پلک و کاشت ابرو طبیعی وجود داشته باشد.

از طرف دیگر وجود تورم اطراف پلک پس از کاشت ابرو باعث محدودیت و عدم توانایی پزشک متخصص جراحی پلک در انجام عمل می‌شود پس تا یک هفته پس از انجام عمل کاشت ابرو که تورم وجود دارد به هیچ عنوان امکان انجام عمل جراحی پلک وجود ندارد، همچنین جهت جلوگیری از آسیب به موهای تازه کاشت شده ابرو حین انجام عمل جراحی پلک توصیه می‌گردد بعد از رعایت کامل مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو باید حداقل دو هفته از انجام کاشت ابرو گذشته باشد تا نتایج به ثبات قابل قبولی رسیده باشد.

یکی از شایع‌ترین سؤالات مرتبط با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) و کاشت ابرو این است که در صورت تمایل به انجام هر دو عمل کدام عمل باید اول انجام شود؟

در این ارتباط باید گفت: این دو عمل هیچ‌گونه ارتباط تقدم و تأخری با هم ندارند و در جراحی پلک این‌گونه نیست که بعد از انجام عمل محل ابروها جا به جا شوند بلکه در این عمل تنها اضافه پوست موجود در پلک برداشت می‌شود و هیچ تاثیری در بالا یا پایین رفتن محل طبیعی ابروها ندارد لذا هر کدام از این عمل‌ها را که ابتدا انجام دهید تاثیری بر نتایج عمل دیگر نخواهد داشت.

چه مدت پس از کاشت ابرو طبیعی میتوان جراحی پلک یا بلفاروپلاستی انجام داد

در پایان باید گفت: با توجه به حساسیت انجام عمل کاشت ابروی طبیعی و این که تا یک هفته بعد از عمل در صورت لمس ابروهای کاشت شده از محل خود خارج می‌شوند و یا وجود التهاب تا حدود یک هفته بعد از عمل و امکان آسیب به ابروها با ضربه فیزیکی تا یک ماه بعد از کاشت ابرو به نظر می‌رسد بسته به نوع عمل ثانویه بین دو هفته تا یک ماه قبل یا بعد از عمل باید زمان در نظر گرفت.

شایان ذکر است انواع عمل‌های دیگر جراحی که نیازمند بیهوشی عمومی و یا با احتمال تماس و کشیده شدن دست پزشک به ناحیه کاشت ابرو می‌باشد (مانند عمل‌های دندانپزشکی، لمینت، کامپوزیت، ایمپلنت و غیره) باید حداقل دو هفته بعد از انجام عمل کاشت ابروی طبیعی صورت پذیرند اما در صورت انجام حتی روز قبل از کاشت ابروی طبیعی نیز مشکلی ایجاد نخواهند نمود البته در مورد امکان انجام کاشت ابرو پس از این عمل‌ها باید از پزشک جراح خود کسب اجازه نمایید چرا که برخی از عمل‌ها نیازمند استراحت مطلق و یا عدم تحمل فشار جسمی تا مدتی بعد از انجام می‌باشند.