کاشت مو چقدر طول می‌کشد؟ | تعداد جلسات انجام کاشت مو

مدت زمان عمل کاشت مو با توجه به تکنیک انجام پیوند مو و وسعت ریزش مو متفاوت است. ریزش مو شدید و غیرقابل کنترل می‌تواند از نظر روحی و جسمی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، ‌کاشت مو یک روش درمانی مناسب برای کسانی است که مشکل ریزش مو دارند.

اگر شما قصد انجام جراحی پیوند مو را دارید و این سوال برای شما ایجاد شده است که کاشت مو چقدر طول می‌کشد و کاشت مو در چند جلسه انجام می‌شود در این مطلب به طور کامل این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است و عوامل تأثیرگذار در مدت زمان جراحی پیوند مو توضیح داده شده‌اند.

کاشت مو چند ساعت طول می کشد نی نی سایت

عوامل تأثیرگذار در مدت زمان عمل پیوند مو

کاشت مو یک نوع جراحی است که تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود که در طول جراحی فرد هوشیاری کامل دارد و هیچ دردی را احساس نمی‌کند. این جراحی در طی مراحل مختلف انجام می‌شود  بنابراین نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد از این رو در مدت زمان طولانی انجام می‌شود.

با توجه به این که عوامل مختلفی در مدت زمان جراحی پیوند مو تأثیرگذار است در ادامه این عوامل به طور کامل توضیح داده شده‌اند.

میزان ریزش موی هر فرد

اگر موهای زیادی از دست داده‌اید، عمل کاشت مو شما به طور طبیعی بیشتر از افرادی که در مراحل اولیه ریزش مو هستند، طول می‌کشد. هر چه زودتر طاسی یا ریزش مو خود را درمان کنید، زمان کمتری را برای کاشت مو سپری خواهید کرد.

به علاوه، اگر خیلی زود به درمان آن بپردازید، ممکن است اصلا نیازی به کاشت مو نداشته باشید. داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید می‌توانند برای ریزش موی خفیف تا متوسط، مانند آنچه در مراحل اولیه طاسی با الگوی مردانه دیده می‌شود، واقعاً مؤثر باشند.

کلینیک دکتر نوایی از معتبرترین مراکز کاشت مو در اصفهان است که با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا عمل کاشت مو طبیعی برای مراجعه‌کنندگان عزیز انجام می‌شود. جهت رزرو نوبت یا دریافت مشاوره کاشت مو با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.

 

تکنیک کاشت مو

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در مدت زمان کاشت مو، تکنیک مورد استفاده است، کاشت مو با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که این تکنیک‌ها عبارتند از:

  • کاشت مو به روش FIT
  • کاشت مو به روش FUT
  • کاشت مو ترکیبی

با توجه به این که روش انجام پیوند مو در هر یک از این تکنیک‌ها متفاوت است و هر کدام مراحل منحصر به خود را دارند، مدت زمان عمل پیوند مو طبیعی در هر یک از این روش‌ها متفاوت است بنابراین اگر برای شما مهم است که جراحی پیوند مو چقدر طول می‌کشد باید قبل از عمل در جلسه مشاوره کاشت مو از پزشک خود بپرسید که قرار است از چه تکنیکی برای شما استفاده نماید و مدت زمان تقریبی آن را به شما بگوید.

مدت زمان کاشت مو

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

از گرافت مو در جراحی کاشت مو استفاده می‌شود که فولیکول‌های موی سالم را جمع‌آوری می‌کنند و آن‌ها را به مناطق طاس سر منتقل می‌کنند. در اصل پیوند مو، نواری از پوست است که حاوی مو است این نوارهای بافت مو حاوی فولیکول‌های موی سالم هستند که می‌توانند به مناطقی از پوست سر که موی کمی وجود دارد یا بدون مو هستند، منتقل شوند.

میزان ریزش مو مستقیماً با تعداد گرافت‌های موی مورد نیاز شما مرتبط است. در جدول زیر میزان تخمینی گرافت مورد نیاز به علاوه مدت زمان مورد نیاز جهت کاشت یا پیوند گرافت‌ها به مناطق طاس سر تخمین زده شده است. قابل ذکر است که این زمان‌بندی تقریبی است و ممکن است در برخی از افراد با توجه به وسعت ناحیه ریزش مو به گرافت‌های بیشتری نیاز باشد و مدت زمان جراحی بیشتر طول بکشد.

مدت زمان کاشت

میزان تخمینی گرافت
۴ ساعت

۵۰۰-۱۰۰۰

۵-۴ ساعت

۱۰۰۰-۱۵۰۰
۵-۶ ساعت

۱۲۰۰-۲۰۰۰

۶-۷ ساعت

۱۸۰۰-۲۲۰۰
۷-۸ ساعت

۲۲۰۰ به بالا

کاشت مو چند جلسه طول می‌کشد؟

در کاشت مو گاهی تعداد جلسات می‌تواند بیش از یک جلسه باشد که عامل تعیین کننده در این موضوع، تصمیم پزشک است. در عین حال تعداد جلسات کاشت مو با توجه به وسعت ریزش مو متفاوت است و میزان ساعت عمل پیوند مو در هر جلسه در هر فرد متفاوت است.

هم پزشک و هم بیمار در طول کاشت مو نیاز به استراحت دارند چون عمل کاشت مو یک جراحی طولانی‌مدت است همچنین مصرف مواد قندی برای حفظ تعادل قند خون ضروری است. به این دلایل، این فرآیند ممکن است بیش از حد انتظار طول بکشد.

پزشکانی که برای رسیدن به نتیجه مطلوب برنامه‌ریزی می‌کنند، اطلاعات لازم را  قبل از عمل به بیماران خود می‌دهند همچنین ممکن است شرایط نامطلوبی در حین کاشت مو وجود داشته باشد. برای یک فرآیند کاشت سالم، حداقل ۴۰۰۰ پیوند استفاده می‌شود اگرچه شما بر روی این تعداد پیوند توافق کرده‌اید اما ممکن است کلینیک‌هایی وجود داشته باشند که جراحی را با پیوندهای کمتری انجام بدهند و زمان جراحی کاهش یابد به همین دلیل، همیشه باید به پزشکان قابل اعتماد مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
یکی از سوالات متداول در بین مراجعه‌کنندگان این است که آیا می‌توانند موهای کاشت شده را رنگ کنند یا خیر که در مطلب رنگ کردن مو بعد از کاشت مو به این موضوع پرداخته شده است.

 

مدت زمان انجام کاشت مو

عوامل مختلفی در فرآیند کاشت مو موثر هستند. در این مرحله، تعداد پیوندهایی که باید پیوند شوند، یکی از موارد مهم است. جراحی پیوند مو حداقل ۸ ساعت طول می‌کشد که این بازه زمانی شامل استراحت هم می‌شود. برای موفقیت‌آمیز بودن روش، هم بیمار و هم پزشک باید در فواصل زمانی معینی استراحت کنند.

مدت زمان کاشت مو نیز با توجه به روش مورد استفاده متفاوت است با توجه به این که  فرآیند جمع‌آوری گرافت‌های مو به صورت دستی انجام شود، این فرآیند بیشتر طول می‌کشد. بسته به وسعت منطقه‌ای که باید کاشت انجام شود ممکن است تغییری در زمان ایجاد شود. اگر قرار است کاشت در یک منطقه کوچک انجام شود، مراحل سری‌عتر انجام می‌شود زیرا تعداد گرافت‌های مورد نیاز جهت کاشت کاهش می یابد.

کاشت مو چقدر طول می کشد

کاشت مو چند ساعت طول می‌کشد؟

پیوند مو تقریباً در ۸-۱۴ ساعت تکمیل می‌شود. جهت عمل پیوند مو یک تیم حداقل ۳-۴ نفره جهت استخراج و پیوند گرافت‌ها مورد نیاز است و انجام این جراحی فقط با یک نفر تکنسین بسیار دشوار است.

برای مشاهده نتیجه نهایی فرآیند کاشت مو باید ۱۲ ماه صبر کرد. طبیعی است که پس از کاشت مدتی در منطقه کاشت ریزش داشته باشد. پس از آن، موهایی به رنگ موهای خود شروع به رشد می‌کنند. انتخاب روش و پزشک مناسب برای حصول نتیجه مطلوب بسیار مهم است.

اگر توسط یک پزشک با تجربه کافی درمان می‌شوید، مناسب‌ترین تکنیک کاشت مو برای شما انتخاب می‌شود. علاوه بر این، شرایط اتاق عمل نیز از جزئیات مهم است، ممکن است به دلیل انجام جراحی در شرایط غیربهداشتی، در نواحی کاشت یا ناحیه اهداکننده (بانک مو) عفونت و التهاب ایجاد شود.