آیا کاشت ابرو با بیهوشی انجام می‌شود؟

کاشت ابرو با بیهوشی انجام نمی‌شود و با استفاده از تزریق داروهای بیحسی این عمل زیبایی انجام می‌شود. انجام عمل کاشت ابرو با بیهوشی در سرتاسر جهان ممنوع است و در ایران هم هیچ یک از کلینیک‌های کاشت ابرو این جراحی را با بیهوشی کامل انجام نمی‌دهند.

اگر متقاضی کاشت ابرو هستید و در جستجوی این هستید که آیا کاشت ابرو طبیعی با بیهوشی انجام می‌شود یا خیر و همچنین علت عدم بیهوشی در این عمل زیبایی چیست؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما ایجاد شده است که در این مطلب به آن پرداخته نشده است، سؤال خود را در بخش نظرات مطرح نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را پزشک متخصص پیوند ابرو طبیعی دریافت کنید.

کاشت ابرو با بیهوشی

کاشت ابرو با بیهوشی

عمل کاشت ابروی طبیعی، بدون انجام بیهوشی عمومی انجام می‌شود و فرد در طول عمل کاملا هوشیار است و می‌تواند کتاب مطالعه کند، فیلم ببیند و به راحتی صحبت کند حتی در طول عمل در صورت تمایل بیمار، پزشک یک تایم استراحت در نظر می‌گیرد و فرد می‌تواند غذا میل نماید.

با توجه به این که مدت زمان انجام عمل کاشت ابرو طولانی است و حداقل ۶ الی ۸ ساعت زمان می‌برد انجام بیهوشی کاملا برای بیماران انجام نمی‌شود چون بیهوش ماندن به مدت طولانی، فرد را دچار عوارض می‌کند.

با توجه به این که آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، این عمل درد چندان غیر قابل تحملی ندارد که با تزریق داروی بیحسی، بیمار هیچ‌گونه دردی را احساس نمی‌کند. با این تفاسیر می‌توان گفت: جراحی زیبایی کاشت ابرو یک عمل کم ریسک است و فرد قبل از انجام عمل دچار استرس بیهوشی و خطرات مربوط به آن نمی‌شود و اثرات داروی بیحسی بعد از انجام عمل بدون این که عارضه‌ای برای فرد ایجاد کند از بین می‌رود.

عوارض انجام کاشت ابرو با بیهوشی

عمل کاشت ابرو معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و ممکن است چندین ساعت طول بکشد. در طی این روش، فولیکول‌های مو با دقت از محل اهداکننده، معمولاً از ناحیه پشت پوست سر، برداشته می‌شوند و سپس به ابروها پیوند می‌زنند. تعداد فولیکول‌های کاشته شده به نتیجه مطلوب و مقدار موی موجود برای پیوند بستگی دارد.

فولیکول‌های موی پیوند شده در محل جدید خود مستقر می‌شوند و در چند هفته اول پس از عمل شروع به رشد می‌کنند. موها تا چند ماه به رشد خود ادامه می‌دهند و در عرض یک سال به به طور کامل رشد می‌کنند. در صورتی که این عمل با بیهوشی کامل انجام شود فرد را دچار عوارضی خواهد کرد که برخی از عوارض پیوند ابرو با بیهوشی عبارتند از:

  • تهدید سلامت عمومی بیمار
  • اختلال در روند رشد موهای ابرو بعد از عمل
  • ریزش موها
  • تضعیف سیستم ایمنی بدن بیمار
  • ایجاد دوره نقاهت طولانی برای کاشت ابرو
  • افزایش استرس در بیمار به خاطر انجام بیهوشی
  • افزایش هزینه عمل کاشت ابرو

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت: تزریق داروهای بیهوشی برای انجام عمل‌های زیبایی و عمومی، اکثر افراد را بعد از عمل دچار ریزش مو می‌کند که اگر پیوند ابرو با بیهوشی انجام شود ممکن است در روند رشد موهای کاشت شده در ناحیه بانک مو و ابروهای کاشت شده اختلال ایجاد شود و با توجه به این که این عمل در زمان طولانی انجام می‌شود به هیچ‌ عنوان بیهوشی برای بیماران مناسب نیست.

مزایای انجام کاشت ابرو بدون بیهوشی

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن فولیکول‌های مو از یک ناحیه از بدن مانند پوست سر برداشته شده و به ابرو پیوند زده می‌شود. هدف از این روش ایجاد ابروی پُر پشت و طبیعی است. موهای کاشته شده مانند موهای اصلی ابرو رشد می‌کنند و می‌توان آن‌ها را حالت داد، کوتاه کرد و یا حتی رنگ کرد تا با ابروهای طبیعی مطابقت داشته باشد. برخی از مزایای انجام کاشت ابرو بدون بیهوشی عبارتند از:

نتایج طبیعی: موهای کاشته شده رشد می‌کنند و مانند موهای طبیعی ابرو عمل می‌کنند و ظاهری کامل‌تر و طبیعی‌تر ایجاد می‌کنند.

نتایج ماندگار و مادام‌العمر: موهای کاشته شده برای تمام عمر به رشد خود ادامه می‌دهند و نتایج طولانی‌مدت را ارائه می‌دهند.

تطبیق‌پذیری: موهای کاشته شده را می‌توان به‌ گونه‌ای حالت داد که با ابروهای طبیعی شما مطابقت داشته باشد و ظاهر شما را زیباتر کند.

افزایش اعتماد به نفس: ابروهای کامل و طبیعی می‌توانند ظاهر کلی شما را بهبود بخشند و اعتماد به نفس شما را افزایش دهند.

آمپول بیحسی کاشت ابرو

آمپول بیحسی کاشت ابرو

کاشت ابرو تنها توسط بی‌حسی موضعی با استفاده از داروی بسیار رایج لیدوکایین انجام می‌پذیرد، از آنجا که لیدوکایین مخصوصا در حجم‌های پایین استفاده مانند آنچه در کاشت ابرو استفاده می‌شود نه تنها عوارض خطرناک نداشته بلکه حتی فاقد هرگونه عارضه خفیف نیز می‌باشد در سرتاسر دنیا استفاده از این نوع از بی‌حسی برای کاشت ابرو کاربرد دارد.

در حین کاشت ابرو و در اولین مرحله کار بی‌حسی از طریق سرنگ‌های بسیار ظریف انسولین در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود که ممکن است درد بسیار جزئی به همراه داشته باشد. ذکر این نکته لازم است که این نوع از سرنگ ظریف‌ترین سوزن ممکن را داشته که باعث می‌شود تجربه درد فرد بسیار کم و به طرز غیرقابل باوری کمتر از انتظار فرد باشد.

پس از اعمال بی‌حسی و چک کردن بی‌حس شدن ناحیه توسط پزشک، عمل شروع می‌شود که چون پوست به‌صورت کامل و سریع بی‌حس شده است دیگر فرد هیچ‌گونه دردی را حس نمی‌نمایند. هنگام تزریق دارو بیحسی، تنها گیرنده‌های درد را بلوک می‌نماید لذا ممکن است فرد به دلیل بلوک نشدن دیگر گیرنده‌ها حس فشار یا کشش احساس نماید ولی پروسه در این مرحله کاملا بدون درد است.