درمان ریزش مو در اصفهان

درمان ریزش مو در اصفهان با متد‌های مختلفی انجام می‌شود که در کلینیک دکتر پارسا نوایی از انواع روش‌های درمانی متناسب با نیاز هر فرد استفاده می‌شود اگر شما هم دچار ریزش مو شده‌اید و از این بابت خیلی ناراحت و نگران هستید فقط کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و با انواع روش‌های درمان ریزش مو آشنا شوید.
همچنین اگر سؤالی در این زمینه برای شما مطرح شده است در انتهای این مطلب در بخش نظرات مطرح نمایید یا با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید و از کارشناسان کلینیک مشاوره دریافت نمایید.

بهترین کلینیک درمان ریزش مو اصفهان

انواع روش‌های تشخیص نوع ریزش مو

قبل از شروع درمان نیاز است که پزشک نوع ریزش مو و یکسری موارد دیگر از جمله رژیم غذایی، روال مراقبت از مو، و سابقه پزشکی و خانوادگی شما را از نظر ریزش مو، بررسی کند همچنین ممکن است تست‌هایی مانند موارد زیر توسط پزشک تجویز شود:
آزمایش خون: این ممکن است به کشف شرایط پزشکی که می‌تواند باعث ریزش مو شود کمک کند.
تست کشش: پزشک شما به آرامی چند تار مو را می‌کشد تا ببیند چند تا مو بیرون می‌آید. این نوع تست به تعیین مرحله فرآیند ریزش کمک می‌کند.
بیوپسی پوست سر: پزشک نمونه‌هایی را از پوست یا چند تار مو کنده شده از پوست سر می‌تراشد تا ریشه مو را زیر میکروسکوپ بررسی کند. این نوع آزمایش می‌تواند به تعیین این که آیا عفونت باعث ریزش مو شده است یا خیر کمک کند.
میکروسکوپ نوری: پزشک شما از ابزار خاصی برای بررسی مو‌های شما استفاده می‌کند. میکروسکوپ به کشف اختلالات احتمالی ساقه مو کمک می‌کند.

کلینیک دکتر نوایی با کادری از پزشکان متخصص مو به طور تخصصی در درمان ریزش مو در اصفهان فعالیت می‌کند که شما مراجعه‌کنندگان عزیز می‌‍‌توانید با تماس با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ نوبت رزرو کنید یا مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

انواع روش‌های درمان ریزش مو

درمان‌های مؤثر برای برخی از انواع ریزش مو در دسترس است. ممکن است بتوانید ریزش مو را معکوس کنید یا حداقل آن را کاهش دهید. در برخی شرایط، مانند ریزش موی سکه‌ای (آلوپسی آره‌آتا)، مو‌ها ممکن است بدون درمان در عرض یک سال دوباره رشد کنند. درمان ریزش مو شامل دارو‌ها و جراحی است.

دارو درمانی

اگر ریزش موی شما ناشی از یک بیماری زمینه‌ای باشد، درمان آن بیماری ضروری خواهد بود. اگر داروی خاصی باعث ریزش مو شده است، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که مصرف آن را برای چند ماه متوقف کنید.
دارو‌هایی برای درمان طاسی الگوی (ارثی) در دسترس هستند. در ادامه رایج‌ترین داروهای موجود برای درمان ریزش مو معرفی شده‌اند.

ماینوکسیدیل (روگین)

این تنها داروی بدون نسخه برای ریزش مو است که توسط FDA برای استفاده در مردان و زنان تأیید شده است. ماینوکسیدیل به شکل محلول عرضه می‌شود. برای اثربخشی بیشتر، یک بار در روز برای زنان و دو بار در روز برای مردان، محصول را روی پوست سر بمالید.
محصولات حاوی ماینوکسیدیل به بسیاری از افراد کمک می‌کند مو‌های خود را دوباره رشد دهند یا سرعت ریزش مو یا هر دو را کاهش دهند. برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو و شروع رشد مجدد مو، حداقل شش ماه درمان طول می‌کشد.

بهترین دکتر برای جلوگیری از ریزش مو اصفهان

فیناستراید (پروپسیا)

این دارو بدن شما را از ساختن هورمونی به نام DHT (دی هیدروتستوسترون که در ریشه طاسی الگوی مردانه، ) است، باز می‌دارد. با نام تجاری Propecia موجود است.
این یک داروی تجویزی برای مردان است که جهت جلوگیری و کاهش ریزش مو تجویز می‌شود. شما روزانه آن را به صورت قرص مصرف می‌کنید. بسیاری از مردانی که فیناستراید مصرف می‌کنند کاهش ریزش مو را تجربه می‌کنند و برخی ممکن است رشد مو‌های جدید داشته باشند.

بیشتر بخوانید
قرص فیناستراید یکی از داروهای موثر در درمان ریزش مو آقایان است که ممکن آن‌ها را با عوارض جنسی مواجه کند جهت اطلاع از نحوه جلوگیری و کاهش عوارض جانبی این دارو به مطلب عوارض فیناستراید مراجعه نمایید.

 

پی آر پی (PRP)

پلاسمای غنی شده با پلاکت یا پی آر پی (PRP) درمانی است که پزشکان از آن برای تسریع در روند ترمیم بافت استفاده می‌کنند. درمان پی آر پی ممکن است باعث رشد مو‌های جدید شود.

PRP  ماده‌ای است که از خون شما گرفته می‌شود و به پوست سر شما تزریق می‌شود که ظاهراً می‌تواند به بهبود بافت‌های بدن، از جمله فولیکول‌های رشد مو کمک کند.
پی آر پی از خون شما با استفاده از مکانیزمی شبیه سانتریفیوژ استخراج می‌شود که می‌تواند ماده را از خون شما جدا کند و غلظت پروتئین‌های خاصی را افزایش دهد که باعث بهبود رشد مو می‌شود.

رویش مجدد مو تضمینی اصفهان

کاشت مو

در شایع‌ترین نوع ریزش موی دائمی، فقط قسمت بالای سر تحت تأثیر قرار می‌گیرد. کاشت مو یا جراحی پیوند مو می‌تواند از مو‌هایی که باقی مانده است نهایت استفاده را ببرد.
در طی عمل کاشت مو، پزشک متخصص پیوند مو، مو را از قسمتی از سر که دارای مو است برمی دارد و آن را به یک نقطه طاسی پیوند می‌دهد. هر تکه مو یک تا چند تار مو دارد (میکروگرافت و مینی گرافت).
گاهی اوقات یک نوار بزرگتر از پوست حاوی چندین گروه مو گرفته می‌شود. این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و بدون بیهوشی انجام می‌شود بنابراین برای کاهش هر گونه ناراحتی و جلوگیری از احساس درد به شما داروی بیحسی تزریق می‌شود. خطرات احتمالی شامل خونریزی، کبودی، تورم و عفونت است. ممکن است برای رسیدن به اثر مورد نظر به بیش از یک عمل جراحی نیاز داشته باشید. روش‌های جراحی برای درمان طاسی تحت پوشش بیمه نیستند.

بیشتر بدانید
پیوند مو یک روش دائمی برای درمان ریزش مو در افرادی است که حجم زیادی از موهای خود را از دست داده‌اند و درمان‌های دیگر برای آن‌ها تأثیرگذار نبوده است. کلینیک پیوند مو دکتر پارسا نوایی یکی از مجهزترین مراکز کاشت مو در اصفهان است که عمل پیوند توسط پزشک متخصص و تکنسین‌های باتجربه در این مرکز انجام می‌شود.

رویش مجدد مو تضمینی اصفهان

مو‌های شما بخش مهمی از ظاهر شما هستند. می‌توانید به آن حالت دهید، آن را رنگ کنید و آن‌ها را کوتاه کنید. ریزش مو می‌تواند تأثیر عاطفی روی شما بگذارد زیرا بر ظاهر شما، عزت نفس و اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد. برخی از افراد برای درمان این عوامل، درمان ریزش مو را انتخاب می‌کنند. افراد دیگر ممکن است درمان ریزش مو را به دلایل دیگری انتخاب کنند، مانند بهبود سلامت کلی خود با مدیریت علت ریزش مو. یک پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند به شما در داشتن مو‌های سالم کمک کند.

ریزش مو یک بیماری شایع است که باعث می‌شود درمان ریزش مو نیز رایج باشد. به همین دلیل، ممکن است چندین درمان ریزش مو بدون نسخه را در تلویزیون مشاهده کنید. روش‌های جراحی برای ریزش مو کمتر از دارو‌های تجویزی یا دارو‌های بدون نسخه برای ریزش مو رایج است.

بهترین فوق تخصص مو در اصفهان نی نی سایت

دکتر خوب برای ریزش مو در اصفهان نی نی سایت

ریزش مو می‌تواند هر فردی را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد، به همین دلیل است که درمان ریزش مو برای مردان و زنان در دسترس است.
درمان ریزش مو بر اساس علت ریزش مو یا نازک شدن مو‌های شما متفاوت است. برخی از گزینه‌های درمانی شامل مصرف دارو‌ها، انجام عمل جراحی یا نور درمانی است. یک پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند به شما کمک کند و تعیین کند که چه چیزی باعث ریزش مو شده است تا درمانی را ارائه دهد که اهداف رشد موی شما را برآورده می‌کند.
ریزش مو یک بیماری شایع است که در آن شما روزانه ۱۰۰ تار مو از دست می‌دهید. درمان ریزش مو بر تشخیص علت ریزش مو یا نازک شدن مو‌ها و ایجاد یک برنامه درمانی متناسب با اهداف شما متمرکز است.

بیشتر بدانید
ریزش مو ناشی از pcos یکی از شایع‌ترین علل ریزش مو در بین خانم‌ها است که در کلینیک دکتر نوایی برای این نوع از ریزش درمان‌های اختصاصی انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن و نحوه درمان به مطلب ریزش مو ناشی از تنبلی تخمدان مراجعه کنید.

درمان ریزش مو یا نازک شدن مو می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
• بررسی علت زمینه‌ای ریزش مو
• استفاده از دارو‌ها برای بهبود رشد مجدد مو.
• انجام روش‌هایی برای کمک به رشد مو‌های شما، مانند کاشت مو.
مؤثرترین درمان ریزش مو که برای شما مؤثر است ممکن است با درمانی که برای شخص دیگری بهترین کار را انجام می‌دهد متفاوت باشد. به همین دلیل است که گزینه‌های درمانی متنوعی هم با نسخه و هم بدون نسخه) در دسترس است.

 

بهترین فوق تخصص مو در اصفهان نی نی سایت

بهترین دکتر برای جلوگیری از ریزش مو اصفهان

نوع ریزش مو و همچنین سلامت کلی و خواسته‌های شما تعیین می‌کند که کدام روش‌های جایگزینی مو مناسب‌تر است. پزشک متخصص پوست و مو می‌تواند به شما در درمان ریزش مو یا نازک شدن مو کمک کند.
قبل از شروع هر نوع درمان، پزشک یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد، سابقه پزشکی و خانوادگی کامل شما را دریافت می‌کند و در صورت لزوم آزمایشاتی را ارائه می‌دهد. این بررسی‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا در مورد علت ریزش مو یا نازک شدن مو‌های شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بهترین کلینیک درمان ریزش مو اصفهان

بسیاری از گزینه‌های مختلف درمان ریزش مو بدون نسخه (OTC) یا با نسخه موجود است که می‌توانید آن‌ها را در خانه روی مو‌های خود اعمال کنید. این محصولات معمولاً موضعی هستند و به اشکالی مانند کرم، لوسیون یا شامپو عرضه می‌شوند.
اما بهترین و مطمئن‌ترین روش در درمان ریزش مو، مراجه به پزشک یا کلینیک‌های تخصصی پوست و مو است که در زمینه درمان ریزش مو فعالیت دارند.
کلینیک دکتر نوایی با کادری از پزشکان متخصص و مجرب به طور تخصصی در زمینه درمان ریزش مو و بیماری‌های مربوط به مو فعالیت می‌کند شما می‌توانید با خیال راحت به این مرکز مراجعه نمایید و مشکلات مربوط به ریزش مو را درمان کنید.

بهترین دکتر برای ریزش مو سکه ای اصفهان

مشاوره درمان ریزش مو در اصفهان

در جلسه مشاوره جهت درمان ریزش مو صحبت‌هایی بین بیمار و پزشک انجام می‌شود که در ابتدا بیمار نگرانی‌های خود را با پزشک مطرح می‌کند. قبل از جلسه مشاوره شما به عنوان بیمار بهتر است فهرستی از مواردی که قرار با پزشک در میان بگذارید، تهیه کنید. لیست برخی از موارد مورد نیاز عبارتند از:
۱. اطلاعات شخصی کلیدی را فهرست کنید، از جمله هرگونه استرس عمده یا تغییرات اخیر زندگی.
۲. فهرستی از تمام دارو‌ها، ویتأمین‌ها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید، تهیه کنید.
۳. سؤالاتی را که باید از پزشک خود بپرسید فهرست کنید.
زمان شما با پزشک محدود است بنابراین تهیه لیستی از سؤالات به شما کمک می‌کند از زمان با هم بودن خود نهایت استفاده را ببرید. در صورت تمام شدن زمان، سؤالات خود را از مهم‌ترین به کم اهمیت‌ترین فهرست کنید. برای ریزش مو، برخی از سؤالات اساسی که باید از پزشک خود بپرسید عبارتند از:
چه چیزی باعث ریزش موی من می‌شود؟
آیا دلایل احتمالی دیگری وجود دارد؟
به چه نوع آزمایشاتی نیاز دارم؟
آیا ریزش موی من دائمی است یا دوباره رشد خواهد کرد؟ چقد طول می‌کشه؟ آیا بعد از رشد دوباره بافت متفاوتی خواهد داشت؟
بهترین اقدام چیست؟
آیا باید رژیم غذایی یا روال مراقبت از مو را تغییر دهم؟
آیا محدودیتی وجود دارد که باید رعایت کنم؟
آیا باید به متخصص مراجعه کنم؟ هزینه آن چقدر است و آیا بیمه من ملاقات با متخصص را پوشش می‌دهد؟