کاشت مو با موی فر امکان‌ پذیر است؟

کاشت مو برای افراد با موی فر امکان‌پذیر است اما در مقایسه با روش‌هایی که روی موهای صاف انجام می‌شود به روشی کمی پیچیده‌تر و دقیق‌تر نیاز دارد. ساختار فولیکول موهای فر با موهای صاف و لخت متفاوت است و اغلب از نوک تا ریشه شکل مارپیچی به خود می‌گیرد.

برای این که ساختار کاملاً دست‌نخورده بماند، جراح پیوند مو باید هنگام برداشت و کاشت این موها با احتیاط فوق‌العاده برخورد کند. به همین دلیل، کاشت موی مجعد به دقت بالایی نیاز دارد.

با توجه به این که برخی از زنان و مردان دارای موهای فر هستند و دچار ریزش مو شده‌اند، ممکن است این سؤال در ذهن آن‌ها ایجاد شده باشد که آیا می‌توانند عمل پیوند مو طبیعی انجام دهند یا خیر؟ که در ادامه به طور کامل به این موضوع پرداخته شده است و نحوه انجام عمل پیوند مو برای مو فر، مراقبت‌های‌‌ ضروری و مزایا و معایب کاشت مو برای موی مجعد مورد بررسی قرار گرفته است.

پیوند مو برای افرادی با موهای فرد

آیا موهای فر برای کاشت مناسب هستند؟

موهای مجعد به طرز جذابی حجیم و از نظر بصری چشمگیر هستند. برخی مو فر را ترجیح می‌دهند، برخی دیگر موهای صاف را دوست دارند اما هیچ‌کس نمی‌خواهد با ریزش مو مقابله کند. در ادامه به بررسی آلوپسی موهای مجعد، علل، عوامل و راه‌حل‌های آن بپردازیم.

ریزش مو می‌تواند طیفی از احساسات را تحریک کند. خوشبختانه، سال‌های اخیر بدون در نظر گرفتن نوع مو، جنسیت یا سن، گزینه‌های پیوند مو افزایش یافته است. در صورت داشتن موهای مجعد امکان کاشت مو وجود دارد. جراحی‌های کاشت مو بر روی هر نوع مو قابل انجام است.

متغیرهای زیادی وجود دارند که در مسیر ترمیم موی افراد نقش دارند و در نتایجی که احتمالاً انتظار دارید به دست آورید، تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل جنبه‌هایی مانند میزان و مرحله ریزش مو، اندازه ناحیه طاسی تحت درمان، ضخامت مو (ریز، متوسط، دوره) و ویژگی موهای شما (لخت در مقابل مجعد) است.

انواع آلوپسی موهای مجعد

اولین قدم برای این که بررسی شود آیا فرد با موهای فر کاندید مناسب جهت جراحی پیوند مو هست یا خیر بررسی علت ریزش مو زیر نوع ریزش مو می‌تواند بر موهای مجعد تأثیر بگذارد، باید انواع مختلفی از ریزش مو را که وجود دارد، درک کنیم. ۳ نوع اصلی ریزش موی مجعد وجود دارد:

آلوپسی کششی: این نوع آلوپسی در اثر کشیدن یا کشش بیش از حد مو ایجاد می‌شود. در افرادی که موهای مجعد دارند و از مدل موی تنگ مانند بافته یا دم‌اسبی استفاده می‌کنند، رایج است.

ریزش موی الگوی زنانه: این نوع آلوپسی به دلیل ترکیبی از ژنتیک و هورمون‌ها ایجاد می‌شود. در زنان شایع‌تر از مردان است.

آلوپسی آندروژنتیک: این نوع آلوپسی نیز به دلیل ترکیبی از ژنتیک و هورمون‌ها ایجاد می‌شود که در مردان شایع‌تر از زنان است.

علت فر شدن مو بعد از کاشت

علل ریزش مو در افراد با موهای فر

ژنتیک به عنوان هسته اصلی بیماری آلوپسی حاکم است به خصوص برای کسانی که دارای موهای فر هستند. اگر والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما آلوپسی موهای مجعد دارند، احتمال اینکه خودتان به آن مبتلا شوید بیشتر است. برخی از دلایل دیگر وجود دارند که در ریزش مو برای افراد با مو فر تأثیر می‌گذارند که این دلایل در جدول زیر به طور کامل شرح داده شده‌اند.

علل ریزش مو توضیحات
هورمون‌ها تستوسترون، “هورمون مردانه” می‌تواند باعث ریزش مو در مردان و زنان شود.
استرس خرابکاری خاموش استرس فقط یک احساس نیست بلکه یک محرک مهم ریزش مو است. وقتی استرس دارید، بدن شما کورتیزول ترشح می‌کند و به فولیکول‌های مو آسیب می‌زند، چرخه‌ای از ریزش مو و استرس بیشتر ایجاد می‌کند و این مشکل را تشدید می‌کند.
مشکلات پزشکی برخی از شرایط پزشکی، مانند مشکلات تیروئید و اختلالات خود ایمنی، می‌توانند باعث ریزش مو شوند.
داروها برخی از داروها، مانند داروهای شیمی‌درمانی، ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی باعث ریزش مو شوند.
استفاده بیش از حد از سشوار و مواد بهداشتی نامناسب برای مو خطرات حالت دادن به مو گرما، محصولات و حالت دادن بیش از حد می‌تواند به مرور زمان به فولیکول‌های مو آسیب برساند و در نتیجه باعث کاهش کیفیت فولیکول و در نهایت ریزش مو در صورت عدم مراقبت شود.

علائم بیماری آلوپسی در بیماران با موهای فر

وقتی صحبت از آلوپسی موهای مجعد به میان می‌آید، علائم به صورت مجموعه‌ای از تغییرات ظاهر می‌شوند. این بدان معناست که علائم آلوپسی موهای فر بسته به نوع آلوپسی متفاوت است. به طور کلی، علائمی که باید به آن‌ها توجه کرد عبارتند از:

  • ریزش مو به صورت تکه‌هایی روی پوست سر
  • موهای نازک (ممکن است خود را در الگوها نیز نشان دهد)
  • شکستگی مو، مو دوشاخه و موی بد کیفیت

این‌ها فقط علائم هستند و به خوبی نشانگر زنگ خطر احتمالی برای موهای شما هستند. گام بعدی، تشخیص کامل توسط پزشک یا جراح کاشت مو است. آن‌ها پوست سر و موهای شما را از نزدیک بررسی می‌کنند و حتی ممکن است آزمایش خون یا بیوپسی پوست سر را برای رسیدن به نتیجه قطعی توصیه کنند.

بیشتر بخوانید
یکی از کارهای ممنوعه بعد از کاشت مو، مصرف قلیان و استعمال دخانیات است جهت اطلاع از علل ممنوعیت سیگار بعد از پیوند مو و مدت نکشیدن سیگار بعد از کاشت به مطلب سیگار کشیدن بعد از کاشت مو مراجعه نمایید.

انواع روش‌های درمان ریزش مو برای موهای فر

موهای مجعد زیبایی خاصی دارند که باید در حین استفاده از محصولات حالت‌دهنده برای تغییر شکل فولیکول مو با احتیاط رفتار کرد. به طور کلی، تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان دارای موهای مجعد طبیعی هستند. بیشتر علائم و انواع ریزش مو که در بالا توضیح داده شد، برای موهای صاف مشابه هستند، اما از آنجا که تمایز شروع می‌شود، نحوه درمان آن است.

درمان‌های متعددی برای درمان آلوپسی موهای مجعد وجود دارد اما برای بیماران موهای مجعد، جراحی‌های پیوند مو به عنوان راه‌حل دائمی عمل می‌کنند. با این حال، مهم است که قبل از انتخاب آنچه برای شما مناسب است، تمام خطرات و اثربخشی همه آن‌ها را بسنجید.

ماینوکسیدیل (روگین): یک درمان موضعی است که ریزش مو را متوقف می‌کند و با تحریک فولیکول‌های مو و افزایش جریان خون در پوست سر، رشد مجدد مو را تشویق می‌کند.

فیناستراید (پروپسیا): این داروی تجویزی به عنوان سپری در برابر ریزش مو عمل می‌کند، باعث رشد مجدد و طولانی شدن فاز رشد فولیکول‌های مو می‌شود.

کاشت مو: یک راه‌حل دائمی برای افراد واجد شرایط است. کاشت مو به عنوان یک درمان نهایی برای آلوپسی موهای مجعد کاربرد دارد که در این روش جابجایی فولیکول‌های موی مجعد سالم از ناحیه اهداکننده به محل دریافت‌کننده مورد نیاز است که نتایج طولانی‌مدتی را ارائه می‌دهد.

با استفاده از این روش درمانی، فولیکول‌های موی سالم از یک ناحیه سر به ناحیه دیگر منتقل می‌شوند و راه‌حلی دائمی برای اکثر انواع آلوپسی ارائه می‌دهند.

کاشت موی فر

پیوند مو با موی فر چگونه انجام می‌شود؟

کاشت موی مجعد در مقایسه با روش‌هایی که روی موهای صاف انجام می‌شود به روشی پیچیده‌تر و دقیق‌تر نیاز دارد. ساختار فولیکول و ریشه موهای فر با موهای صاف متفاوت است و اغلب از نوک تا ریشه شکل مارپیچی به خود می‌گیرد. برای این که ساختار کاملاً دست نخورده بماند، جراح پیوند باید هنگام برداشت و کاشت این موها فوق‌العاده با احتیاط برخورد کند به همین دلیل، کاشت موی مجعد و انطباق دقیق آن، دشوارتر است.

از طرفی موهای مجعد از نظر کاشت مو نیز مزایایی دارند بسیاری از جراحان حتی آن را به موهای صاف ترجیح می‌دهند، زیرا می‌تواند به تارهای موی کمتری نیاز داشته باشد تا همان اندازه ناحیه طاسی را بپوشاند. کاشت موی مجعد، مسلماً نتایج بهتر و حجیم‌تری نسبت به موهای لخت دارد و به دلیل ماهیت موهای مجعد، موها پرپشت‌تر و ضخیم‌تر به نظر می‌رسد.

هنگامی که مو در ناحیه گیرنده کاشته می‌شود، همان ویژگی‌ها را به خود می‌گیرد. ممکن است موارد عجیبی وجود داشته باشد که در آن ریزش و ترمیم مو می‌تواند منجر به تغییر در ظاهر و بافت موهای شود اما این چیزی نیست که به دلیل داشتن موهای مجعد اتفاق بیفتد.

بسیاری از بیماران دارای موهای مجعد نتایج موفقیت‌آمیز، طولانی‌مدت و ظاهری فوق‌العاده طبیعی را با جراحی کاشت مو تجربه می‌کنند. البته، تغییرات زیادی وجود دارد و موهای مجعد انواع مختلفی دارند و عوامل متعددی وجود دارد که دوره بهینه ترمیم مو را برای هر فردی تعیین می‌کند. تجربه و مهارت جراح می‌تواند عامل مهمی باشد.

در کلینیک تخصصی پیوند مو دکتر پارسا نوایی ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین نتیجه را هنگام کاشت مو با موی فر دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره رایگان همین امروز با ما با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس بگیرید!

کاشت مو با موی فر

بهترین روش پیوند مو برای افراد با موهای فر چیست؟

کاشت موی برای افرادی که موهای مجعد دارند قابل‌استفاده است. در طی تحقیقات و پیشرفت‌های علمی در بخش کاشت مو، دریافته شده است که یک روش کاشت مو متفاوت برای افراد با ساختار موهای فر آفریقایی‌ ضروری است؛ زیرا در افرادی با موهایی دارای ساختار مجعد در زیر پوست، فولیکول‌های مو همچنان به حلقه شدن و رشد در آنجا ادامه می‌دهند.

برای چنین بیمارانی، هم کاشت مو FUE و هم FUT به راحتی قابل انجام است. با این حال، کاشت مو FUE ممکن است روش مناسبی برای کاشت موی آفریقایی آمریکایی نباشد. در بسیاری از موارد دیده شده است که روش کاشت مو FUT ممکن است انتخاب بهتری برای افرادی باشد که نیاز به کاشت موی فر دارند.

در تمامی عمل‌های کاشت مو، پیش کنترل‌ها و آزمایش‌های شخصی شما باید قبل از عمل توسط پزشک متخصص مو انجام شود. قبل از عمل، کنترل‌های در بیمارانی که تحت جراحی کاشت موی فر قرار می‌گیرند از اهمیت بیشتری برخوردار است. درک نوع و علت ریزش مو برای یک پزشک بسیار مهم است.

علاوه بر این، تشخیص اکستنشن موهای مجعد در پوست، تعیین ناحیه اهداکننده و مناسب بودن روشی که باید برای فرد اعمال شود نیز باید در این مرحله درک شود به عنوان مثال، نوع ریزش مو در زنانی با موهای فر به سبک آفریقایی-آمریکایی به شکلی به نام آلوپسی کششی رخ می‌دهد. استفاده از محصولات شیمیایی مو یا بستن بیش از حد موها را علت این مشکلات می‌دانند.

قیمت کاشت مو برای موهای فر

افرادی که تصمیم به کاشت مو دارند ممکن است هنگام کاشت موی فر با هزینه‌های متفاوتی روبرو شوند زیرا ساختار فیزیکی بیمار و این که ناحیه اهداکننده پیوندهای مناسبی برای کاشت مو دارد یا خیر بسیار مهم است. علاوه بر این، صرف‌نظر از روشی که باید در طی کاشت موی فر استفاده شود، تخصص و تجربه زیادی در طول این عمل مورد نیاز است.

علاوه بر این، حساسیت مورد نیاز در هنگام پیوند مو با موی فر در بالاترین سطح است. به این دلایل، قبل از رفتن به مرحله کسب اطلاعات در مورد قیمت کاشت مو فر، باید دقیق‌ترین تحقیقات بالینی را برای خود انجام دهید.

شما باید با کلینیک‌های کاشت مو تماس بگیرید که در زمینه‌های خود متخصص هستند و با تجربه هستند و موفقیت خود را ثابت کرده‌اند. انجام این تحقیقات به صورت جدی به نفع شما خواهد بود. از نظر قیمت کاشت مو با مو فر، کلینیک پیوند مو دکتر نوایی پیشنهاد قیمت را با توجه به بودجه شما ارائه خواهد کرد.