پی آر پی بعد از کاشت مو

پی آر پی بعد از کاشت مو یک روش درمانی است که جهت تقویت مو‌ها و جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود. یکی از سؤالات رایج در بین مراجعینی که جراحی پیوند مو انجام داده‌اند این است که آیا می‌توانند بعد از جراحی، پی آر پی مو انجام دهند و بهترین زمان PRP بعد از کاشت مو چه موقعی است.
در این مطلب به طور اختصاصی به این موضوع پرداخته شده است و نکات مربوط به آن توضیح داده شده است که در ادامه به سؤالاتی از قبیل؛ درمان PRP بعد از کاشت مو چه زمانی انجام می‌شود؟ چقدر طول می‌کشد؟ چرا درمان PRP بعد از کاشت مو توصیه می‌شود؟ این درمان در چه شرایطی می‌تواند ضروری باشد؟ پاسخ می‌دهیم.

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو

چرا PRP بعد از کاشت مو توصیه می‌شود؟

دلایل زیادی برای توصیه PRP پس از کاشت مو وجود دارد. برای درک این دلایل لازم است نکته کلی در مورد درمان PRP را بدانیم. در درمان PRP از پلاسمای به دست آمده از خون خود فرد با غنی‌سازی آن استفاده می‌شود.
برای درمان ابتدا با استفاده از لوله‌های مخصوص PRP از خون فرد گرفته می‌شود و این خون سانتریفیوژ می‌شود، این خون را به یک قسمت قرمز و یک قسمت سفید (شفاف) تقسیم می‌کند.
قسمت شفاف بالایی پلاسما نامیده می‌شود که این قسمت حاوی پلاکت‌ها و فاکتور‌های رشد است. مواد موجود در پلاسما باعث رشد سریع‌تر بافت و تغذیه فولیکول‌های مو می‌شود. به این ترتیب فولیکول‌های مو پس از کاشت مو حمایت می‌شوند. به طور خلاصه، میزان موفقیت کاشت مو با درمان PRP به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

کلینیک دکتر نوایی از معتبرترین مراکز کاشت مو در اصفهان است که با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا عمل کاشت مو طبیعی برای مراجعه‌کنندگان عزیز انجام می‌شود. همچنین تزریق PRP جهت تقویت موهای کاشت شده توسط پزشک متخصص در این مرکز قابل انجام است جهت رزرو نوبت یا دریافت مشاوره در این زمینه با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.

پس از کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟

تزریق PRP یک راه حل قدرتمند سه مرحله‌ای است که با سپری شدن این مراحل فرآیند تزریق آن به پوست سر انجام می‌شود. راز قدرت PRP در خون شماست که با استفاده از پلاکت‌های بدن، خون‌رسانی به فولیکول مو افزایش می‌یابد و باعث رشد طبیعی مو می‌شود. مراحل انجام پی آر پی به ترتیب در ادامه شرح داده شده‌اند که عبارتند از:
۱. خون از بازوی شما گرفته می‌شود و در یک دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد.
۲. خون شما به مدت ۱۰ دقیقه در دستگاه چرخانده می‌شود تا پلاسمای فقیر پلاکت، پلاسمای غنی از پلاکت و گلبول‌های قرمز جدا شود.

PRP .3 به داخل یک سرنگ کشیده می‌شود و در مناطقی که دچار طاسی هستند به پوست سر شما تزریق می‌شود.

مزایای پی آر پی پس از کاشت مو

مزایای استفاده از پی آر پی برای بهبود و رشد مو پس از کاشت مو بر سه مورد متمرکز است:
• حفظ و افزایش ماندگاری فولیکول‌های مو در حین و بعد از کاشت مو.
• ترویج و بهبود ترمیم بافت و روند بهبودی پس از کاشت مو.
• تقویت فولیکول‌های غیرفعال مو و تحریک رشد مو‌های جدید.
این درمان برای برخی از انواع ریزش مو در نظر گرفته می‌شود. باعث تقویت مو می‌شود و از ریزش مو جلوگیری می‌کند. با توجه به این اثرات مثبت، پس از کاشت مو به روشی توصیه شده تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید
مصرف یکسری داروها بعد از جراحی پیوند مو ضروری است و بهبود سریع‌تر بیمار نیز کمک می‌کند جهت اطلاع از لیست داروهای تقویتی و داروهای ضروری بعد از عمل پیوند مو به مطلب بهترین داروها بعد از کاشت مو مراجعه نمایید.

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو

درمان PRP پس از کاشت مو بسیار مؤثر شناخته شده است. با این حال، پس از این مرحله، افراد سؤال می‌کنند که این درمان چند بار باید انجام شود. قبل از هر چیز باید بدانید که نظرات پزشکی مختلفی در مورد این موضوع وجود دارد. بنابراین، نه تنها یک پاسخ برای این سؤال وجود دارد، بلکه چندین پاسخ وجود دارد، زیرا به شخص بستگی دارد. مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان به شرح زیر برشمرد:
۱- با PRP، فاکتور‌های رشد و پلاکت‌ها وارد پوست سر می‌شوند. این تأثیر مثبتی بر کل روند بهبودی دارد. با این حال، برای موفقیت‌آمیز بودن درمان PRP، انجام آن در زمان مناسب بسیار مهم است. درمان PRP را می‌توان ۱۰ روز پس از کاشت مو بدون هیچ مشکلی انجام داد. جلسات بعدی باید برای ۱ ماه، ۳ ماه و ۶ ماه بعد برنامه‌ریزی شود. معمولاً ۴ جلسه درمانی کافی است.

۲- پی آر پی گزینه خوبی برای افزایش موفقیت کاشت مو است. با این حال، هرگز فراموش نکنید که روش‌های کلینیکی که در آن کاشت مو انجام می‌دهید باید با آن تطبیق داده شود. به طور کلی، این درمان را می‌توان ۳-۴ ماه پس از جراحی انجام داد. تعداد جلسات بسته به شرایط فرد متفاوت است.
۳- PRP به عنوان یک درمان ابتکاری و پیشرفته برجسته می‌شود. با این روش درمانی می‌توانید موفقیت کاشت مو را افزایش دهید. علاوه بر این، نه تنها پیوند‌های تازه پیوند شده، بلکه بر وضعیت مو‌های موجود شما نیز تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. مو‌های ضعیف شما پرتر و قوی‌تر می‌شوند. شما می‌توانید این درمان را ۳ هفته پس از کاشت مو انجام دهید. در مجموع ۳ جلسه درمانی در فواصل ۳ هفته‌ای کافی است.

بعد از کاشت مو پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی

چند جلسه PRP بعد از کاشت مو نیاز است؟

در بالا ۳ گزینه مختلف برای درمان PRP پس از کاشت مو آورده شده است. همانطور که از این نظرات مشخص است، تعداد جلسات درمان PRP و زمان انجام آن در افراد مختلف متفاوت است. ساختار پوست سر فرد، وضعیت فولیکول‌های مو، میزان قوی بودن گرأفت‌های مو، همه در این مرحله مؤثر هستند. هیچ پاسخ استانداردی برای همه وجود ندارد.
تزریق تعداد پلاکت‌های متمرکز‌تر که با پیوند مو درمان شده است به پوست سر، روند بهبودی را تسریع می‌کند و همچنین سلول‌ها را جوان می‌کند.
ترکیب پی آر پی با کاشت مو به شدت توصیه می‌شود زیرا در دراز مدت سود خواهید برد. حتی اگر از ریزش مو در ناحیه‌ای که پیوند نشده است رنج می‌برید، تزریق PRP‌ایده خوبی است.
پی آر پی علیه ریزش مو عمل می‌کند و بسیاری از مردم بر این باورند که پی آر پی روشی مطمئن و مؤثر برای معکوس کردن ریزش مو و تحریک رشد مو‌های جدید است.
لازم به ذکر است که برای موفقیت‌آمیز بودن درمان PRP باید در کلینیک با کیفیت بالا انجام شود. این درمان در جلوگیری از ریزش مو نیز بسیار موفق است. بنابراین، نه تنها پس از کاشت مو، بلکه در مواقع دیگر نیز قابل انجام است.