کاشت ریش و سبیل

بی‌شک ریش و سبیل کامل و پرپشت مهم‌ترین عامل اعتماد به نفس ظاهری در تمامی مردان بالغ به‌شمار می‌رود. از دیرباز ریش و سبیل نمادی از مردانگی و بلوغ بوده است و همیشه هیبت مردانه به‌صورت مردی با ریش و سبیل کامل در نظر گرفته می‌شده است لذا این کاملا طبیعی است که مردانی که مرحله بلوغ را پشت سر گذاشته‌اند از سیمای ظاهری خود انتظار چنین چیزی را داشته باشند، گذشته از این موارد امروزه در دنیای مد و فشن و نگاه متفاوت به زیبایی‌های طبیعی اهمیت آرایش و پیرایش موهای صورت اهمیت به‌سزایی یافته است، پس علاوه بر افرادی که برای تقویت اعتمادبه‌نفس اقدام به کاشت ریش و سبیل می‌نمایند و مراجعینی نیز جهت زیبایی بیشتر چهره و همگامی با دنیای فشن و استایل به این جرگه پیوسته‌اند. در ادامه به اصول، تکنیک‌ها و روش‌های کاشت ریش و سبیل، سن مناسب این کار و عوارض احتمالی می‌پردازیم.

 

کاشت ریش و سیبیل در اصفهان

کاشت ریش و سبیل چگونه انجام می‌شود؟

پیوند مو در نواحی ریش و سبیل با توجه به رشد گرافت‌های مو در هر ناحیه از پوست بدن به راحتی امکان‌پذیر می‌باشد. پس این تصور که اگر قبلا در ناحیه کاشت، مویی وجود نداشته باشد کاشت مو اثربخش نخواهد بود تصور اشتباهی است و مثال آن کاشت ابروی طبیعی به‌منظور لیفت ابرو در نواحی بالاتر از جایی است که قبلا موهای ابرو وجود داشته‌اند همان‌طور که در این مورد کاشت ابرو اثر بخش می‌باشد کاشت ریش و سبیل هم در نواحی که قبلا فاقد مو بوده‌اند اثربخش می‌باشد.
کاشت ریش و سبیل هم در افرادی که دچار ریزش یا عدم رشد مو در یک ناحیه صورت هستند به شرطی که مبتلا به بیماری‌هایی همچون آلوپسی آره آتا (ریزش موی سکه‌ای) و لیکن پلانوس نباشند و هم در افرادی که دچار کم‌پشتی ریش و سبیل هستند انجام می‌گیرد به شرطی که فاصله موهای موجود کمتر از ۳ میلی‌متر نباشد چرا که در این صورت امکان آسیب به موهای موجود در حین کاشت وجود دارد.

از دیگر موارد رایج جهت انجام کاشت سبیل در اصفهان جای زخم‌های ناشی از عمل‌های شکاف کام یا لب‌شکری می‌باشد که در این موارد باید دقت داشت همانند مابقی موارد کاشت مو در نواحی زخم به دلیل عدم خون‌رسانی کافی احتمال کم‌پشتی نتایج نهایی تا حدودی وجود خواهد داشت که ممکن است نیازمند جلسات ترمیمی پس از جلسه اولیه باشد.

 

کاشت ریش در افراد مبتلا به آلوپسی

 

سن مناسب انجام کاشت ریش و سبیل

سن مراجعین کاشت ریش و سبیل حتما باید بالای ۲۷ سال باشد، چرا که تا ۲۷ سالگی هم انتظار رشد موهای صورت را باید داشت و با کاشت ریش و سبیل امکان آسیب به ریشه موهای این نواحی قبل از رشد موها و دیده شدن روی سطح پوست وجود دارد.

البته در موارد خاصی که عدم رشد ریش و سبیل سابقه خانوادگی داشته باشد منوط به این که در سنین بالاتر ریش و سبیل رشد کامل نداشته و همچنان تکمیل نشده باشد می‌توان در سنین پایین‌تر نیز اقدام به کاشت ریش و سبیل نمود آن هم به این شرط که در دو سال اخیر هیچ‌گونه تغییری در تعداد و تراکم موهای ریش و سبیل رویت نشده باشد، البته این مورد بازهم به نظر پزشک معالج با در نظر گرفتن تمامی شرایط موجود بر می‌گردد حتی عده‌ای از پزشکان قبل از تصمیم‌گیری نهایی جهت انجام کاشت ریش و سبیل ترجیح می‌دهند یک بازه زمانی ۶ ماهه از داروهای تحریک‌کننده رویش موها مانند ماینوکسیدیل یا داروهای حاوی رزماری و سیر استفاده نمایند و سپس در صورت عدم رویت نتیجه اقدام به انجام کاشت ریش و سبیل می‌نمایند.

 

روش‌های انجام کاشت ریش و سبیل در اصفهان

 

هم به روش برداشت تار به تار و هم به روش برداشت نوار امکان انجام کاشت ریش و سبیل ممکن می‌باشد اما بهترین روش ممکن برای انجام کاشت ریش و سبیل تکنیک برداشت نوار یا FUT می‌باشد چرا که در این روش گرافت ها به کوچک‌ترین سایز ممکن آماده‌سازی شده تا در هنگام کاشت در ناحیه صورت کمترین اثر از جای کاشت باقی نمانده و همچنین گرافت های ظریف و لاغر امکان ایجاد طبیعی‌ترین زاویه کاشت مو در صورت که همانا زاویه کمتر از ۳۰ درجه می‌باشد را محیا می‌نماید، شایان ذکر است در این روش نیاز به تراشیدن موهای ناحیه بانک موی پشت سر نمی‌باشد در حالی که در روش تار به تار یا FIT باید موهای پشت سر تراشیده شود. جهت اطلاعات بیشتر در مورد تکنیک‌های کاشت مو به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

 

بهترین کلینیک کاشت ریش در اصفهان

عوارض کاشت ریش و سبیل

قرمزی و تورم ناحیه کاشت جزء عوارض کوتاه‌مدت می‌باشد که پس از ۳ تا ۴ روز رفع می‌گردد اما عدم رشد موها در زاویه مناسب مخصوصا در ناحیه سبیل به دلیل عدم مسطح بودن نسبی سطح لب بالا جزء عوارض بلند مدت بوده که تنها راه غلبه بر آن کوتاه نگاه داشتن دائمی موهای کاشت شده می‌باشد. همچنین آسیب به ریشه موها در زمانی که فاصله بین موهای ریش و سبیل کمتر از ۳ میلی‌متر است و یا هنوز سن فرد پایین بوده و موها به‌صورت نهفته و رشد نیافته‌اند از دیگر عوارض رایج کاشت ریش و سبیل می‌باشد.

 

چه افرادی کاندید کاشت ریش و سبیل هستند؟

باید در انتخاب افراد متقاضی برای این نوع عمل‌ها دقت کافی نمود چرا که تمامی متقاضیان عمل کاشت ریش و سبیل کاندیدهای مناسبی برای این عمل نبوده و وجدان و اخلاق پزشکی در مورد توجیه این افراد در مورد نتایج آن باید حتما مد نظر باشد. بسیار دیده شده است که افراد به دلیل سن پایین و تجربه ناکافی و تعجیل در رویت ریش یا سبیل روی صورت خود در دام افراد سودجو گرفتار آماده و ضمن پرداخت مبالغ هنگفت دچار عوارض زیبایی شناختی نیز شده و خسارت مالی و جسمی و بعضا روحی را متحمل می‌گردند، لذا راهنمایی افراد با تجربه و مراجعه به کلینیک‌های معتبر در این زمینه می‌تواند بسیار موثر و کارآمد باشد. جهت مطالعه بیشتر در این زمینه به بخش اطلاعات قبل از عمل مراجعه نمایید.

گروه تخصصی پیوند موی کلینیک دکتر نوایی علاوه بر انجام بیش از هزار نمونه موفق در زمینه کاشت ابرو در اصفهان با دارا بودن مهارت و تجهیزات لازم تاکنون موارد زیادی از کاشت ریش و سبیل در نواحی صورت را با موفقیت انجام داده است و در این زمینه با صداقت کامل و به‌صورت علمی آماده انجام مشاوره با متقاضیان محترم کاشت موی ریش و سبیل در اصفهان می‌باشد.