روش های کاشت ریش و سیبیل | بهترین تکنیک پیوند ریش

روش‌های کاشت ریش و تکنیک‌های کاشت سیبیل متفاوت هستند و پزشک متناسب با نیاز هر فرد از تکنیک مناسب استفاده می‌کند. با توجه به این که امروزه کاشت ریش و سیبیل یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار در بین آقایان است در این مطلب به طور اختصاصی انواع تکنیک‌های کاشت ریش و سیبیل و نحوه انجام آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

اگر علاقه‌مند به انجام کاشت ریش یا کاشت سیبیل هستید اما اطلاعات چندانی از نحوه انجام آن و بهترین روش کاشت ریش ندارید فقط کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را کسب نمایید همچنین اگر سوالی در این زمینه برای شما مطرح شده است فقط کافی است در انتهای متن در بخش نظرات آن را مطرح نمایید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

تکنیک های کاشت ریش

پیوند ریش و سیبیل چیست؟

همه افراد در مورد رشد مو و ریزش مو متفاوت هستند، برخی از افراد موهای ضخیم و با رشد سریعی دارند که هرگز نمی‌ریزند اما برای رشد موهای صورت خود با مشکل مواجه می‌شوند. افراد دیگر به سرعت کچل می‌شوند اما می‌توانند به راحتی ریش بگذارند.

در حالی که پیوند مو یک روش محبوب برای افرادی است که ریزش مو را تجربه می‌کنند، کاشت ریش برای افرادی که قادر به رشد موهای صورت نیستند یا افرادی که فقط می‌توانند به طور طبیعی یک ریش کم پشت و تکه تکه ایجاد کنند روشی مناسب است. کاشت ریش و سیبیل باعث رشد دائمی موهای صورت و ظاهری بسیار طبیعی می‌شود.

اکثر مردم با کاشت مو آشنایی دارند اما کاشت ریش یک مفهوم نسبتاً جدید در دنیای پزشکی زیبایی است. فقط تعداد کمی از متخصصان ترمیم مو در این روش تخصص دارند که به مهارت و هنر پیشرفته نیاز دارد.

اگر علاقه‌مند به پیوند ریش هستید، ممکن است از خود بپرسید که این روش چگونه انجام می‌شود. تکنیک‌هایی وجود دارد که یک جراح برای ایجاد بهبود رشد موهای صورت به کار می‌برد که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

کلینیک دکتر نوایی از معتبرترین مراکز کاشت ریش در اصفهان است که با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا عمل پیوند ریش و سیبیل  برای مراجعه‌کنندگان عزیز انجام می‌شود. جهت رزرو نوبت یا دریافت مشاوره کاشت ریش با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.

 

تکنیک‌های جراحی کاشت ریش

از آنجایی که کاشت ریش شامل برداشتن مو از سر و پر کردن الگوی موهای صورت مورد نظر بیمار با استفاده از این فولیکول‌ها است، از همان تکنیک‌های اولیه کاشت مو استفاده می‌شود. اگرچه موهای سر ممکن است کمی متفاوت از رنگ و بافت موهای طبیعی صورت بیمار باشد اما این تفاوت خیلی چشمگیر نیست و بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.

دو روش اصلی کاشت مو وجود دارد که جراحان زیبایی می‌توانند برای رفع نازک شدن مو یا طاسی در مردان و زنان از آن‌ها استفاده کنند. آن‌ها در نحوه استخراج فولیکول‌های مو قبل از قرار گرفتن در محل جدید خود متفاوت هستند. پس از برداشت پیوندها، آن‌ها با استفاده از یک تکنیک مناسب در صورت پیوند می‌شوند.

کاشت ریش با تکنیک FUE

کاشت ریش با تکنیک FUT
بدون نیاز به بخیه

نیاز به بخیه دارد

دارای تراکم کم

دارای تراکم بالا
دوران نقاهت کوتاه‌مدت‌

دوران نقاهت طولانی‌مدت

کاشت ریش با تکنیک FUT

FUT که به عنوان تکنیک نواری نیز شناخته می‌شود مخفف پیوند واحد فولیکولی است. در طی این روش، جراح نواری از پوست را از پشت سر که مو در ضخیم‌ترین حالت خود قرار دارد، برمی‌دارد و قبل از کاشت فولیکول‌های مو، محل برش را می‌بندد. بخیه‌های استفاده شده برای بستن برش حدود ۱۰ روز بعد کشیده می‌شوند.

هنگامی که واحد فولیکولی برداشته شد، جراح آن را به بخش‌های جداگانه برای پیوند جدا می‌کند. برش‌های بسیار کوچک (حدود ۰.۵ میلی متر) در ناحیه‌ای که موهای صورت مورد نظر است ایجاد می‌شود و فولیکول‌ها در این برش‌ها قرار می‌گیرند.

برش نواری حاصل از پیوند FUT معمولاً چند سانت طول دارد که با گذشت زمان، جای زخم محو می‌شود و بسیار نازک می‌شود اما هرگز به طور کامل ناپدید نمی‌شود ولی با رویش مو در آن ناحیه محل برش محو می‌شود.

کاشت ریش با تکنیک FUE

روش FUE که مخفف عبارت Follicular Unit Extraction است، تکنیکی است که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است. نیاز به برش خطی را که باعث کاهش زمان بهبودی و ایجاد اسکار می‌شود را از بین می‌برد.

در طی پیوند ریش با تکنیک FUE، جراح به جای برداشتن نوار بزرگی از پوست سر و سپس جدا کردن فولیکول‌ها، دسته‌های کوچکی از فولیکول‌های مو را یکی یکی برمی‌دارد. بسیاری از جراحان از یک ابزار کوچک به نام “پانچ” برای انجام این کار به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنند اما این روش را می‌توان با برداشتن پیوندها به صورت دستی نیز انجام داد.

پس از برداشتن گرافت‌ها، تکنیک مشابه روش FUT است. برش‌های کوچکی در ناحیه گیرنده ایجاد می‌شود و فولیکول‌ها قرار می‌گیرند. تنها تفاوت این دو تکنیک پیوند ریش در روش برداشت پیوند است.

کاشت ریش FUE، یکسری اسکارهای کوچک و مدور روی پوست سر ایجاد می‌کند اما این اسکارها به راحتی زیر مو پنهان می‌شوند. این تکنیک برای افرادی که مدل ریش‌های کوتاه‌تری را ترجیح می‌دهند بسیار بهتر از روش FUT است.

بهترین روش کاشت ریش

بهترین تکنیک پیوند ریش و سیبیل

اگرچه روش FUT یک روش سنتی پیوند مو است اما همچنان کارایی خود را دارد و جزء بهترین تکنیک‌ پیوند ریش و سیبیل محسوب می‌شود. هم به روش برداشت تار به تار و هم به روش برداشت نوار امکان انجام کاشت ریش و سبیل ممکن می‌باشد اما بهترین روش ممکن برای انجام کاشت ریش و سبیل تکنیک برداشت نوار یا FUT می‌باشد چرا که در این روش گرافت‌ها به کوچک‌ترین سایز ممکن آماده‌سازی شده تا در هنگام کاشت در ناحیه صورت کمترین اثر از جای کاشت باقی نمانده و همچنین گرافت‌های ظریف امکان ایجاد طبیعی‌ترین زاویه کاشت مو در صورت که همانا زاویه کمتر از ۳۰ درجه می‌باشد را محیا می‌نماید.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به برشی که در روش FUT در پشت سر ایجاد می‌شود دوران نقاهت طولانی‌تری در مقایسه با پیوند ریش با روش  FIT یا FUE دارد اما نتایج بهتری ارائه می‌دهد و ریش‌های کاشته شده دارای تراکم بالا هستند.

روش FUT معمولاً با استفاده از یک چاقوی جراحی ساده برای برداشتن موهای اهداکننده انجام می‌شود اما برای تکنیک FUE، بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند از ابزارهای پیشرفته مانند “پانچ” برای برداشتن گروه‌های فولیکول مو استفاده کنند. این روش می‌تواند اسکار و زمان بهبودی را کاهش دهد.