عوارض کاشت ریش و سیبیل

عوارض کاشت ریش نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی ناچیز است اما ممکن است در صورت مراجعه به مراکز نامعتبر یا متناسب به شرایط هر فرد، برخی عوارض ایجاد شود. در ادامه به طور اختصاصی به عوارض کاشت ریش و سیبیل پرداخته شده و خطرات جراحی کاشت ریش و سیبیل به طور کامل توضیح داده شده است.

در صورتی که در زمینه عوارض کاشت سیبیل و خطرات کاشت ریش سؤالی برای شما مطرح شده است که در این مطلب به آن اشاره نشده فقط کافی است در بخش نظرات سؤال خود را مطرح نمایید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را پزشک متخصص پیوند مو دریافت نمایید.

عوارض کاشت ریش

آیا پیوند ریش عوارض جانبی دارد؟

با پیوند ریش، بیماران می‌توانند انتظار برخی از عوارض جانبی خفیف را داشته باشند. شدت عوارض جانبی به فرد بستگی دارد اما چند علامت رایج وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت.

یکی از عوارض جانبی اصلی کاشت ریش، ریزش مو است که این یک مرحله طبیعی از روند بهبودی است با این حال موهای کاشته شده معمولا می‌ریزند اما موهای سالم جدید در جای خود دوباره رشد می‌کنند.

تورم و قرمزی شایع‌ترین عوارض جانبی هستند. ممکن است بعد از جراحی صورت شما پف‌کرده و ملتهب شود. علاوه بر این، قرمزی ممکن است در اثر التهاب ایجاد شود.

برخی از بیماران همچنین احساس یک بی‌حسی خفیف در صورت خود یا مقداری سفتی در پوست را توصیف می‌کنند. این موضوع جای نگرانی ندارد، زیرا این عوارض جانبی فقط برای مدت کوتاهی پس از جراحی باقی خواهند ماند.

در نهایت، جای زخم می‌تواند یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه باشد. به‌خصوص در منطقه‌ای که موهای شما برداشت شده است. با این حال، مو دوباره در این ناحیه رشد می‌کند و هر گونه علائم قابل‌توجهی از جای زخم را از دید پنهان می‌کند.

عوارض کاشت ریش با تکنیک FUT و FUE

میزان اسکار کاشت ریش و سیبیل بستگی به روشی دارد که تصمیم به انجام آن دارید. انجام کاشت ریش با تکنیک FUE، ترس کمتری خواهید داشت زیرا هنگامی که مو از محل اهدا کننده گرفته می‌شود، اسکارهای کوچک ایجاد می‌شود.

انجام کاشت ریش با تکنیک FUT، از آنجایی که یک تکه کامل از پوست برداشته می‌شود، جای زخم بسیار بزرگ‌تر می‌شود و این ریسک را دارد که جای اسکار بیشتر قابل توجه باشد اما بیشتر این علائم باید پس از چند هفته باقی بمانند. اگر هر یک از این عوارض جانبی را بیش از دو هفته پس از پیوند تجربه کردید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

هم به روش برداشت تار به تار و هم به روش برداشت نوار امکان انجام کاشت ریش و سبیل ممکن می‌باشد اما بهترین روش ممکن برای انجام کاشت ریش و سبیل، تکنیک برداشت نوار یا FUT  می‌باشد چرا که در این روش گرافت‌ها به کوچک‌ترین سایز ممکن آماده‌سازی شده تا در هنگام کاشت در ناحیه صورت کمترین اثر از جای کاشت باقی نمانده و همچنین گرافت‌های ظریف و لاغر امکان ایجاد طبیعی‌ترین زاویه کاشت مو در صورت که همانا زاویه کمتر از ۳۰ درجه می‌باشد را محیا می‌نماید.

مقایسه کاشت ریش با تکنیک FUT و FUE

کاشت ریش با روش FUT

کاشت ریش با روش FUE

نیاز به برش پشت سر

بدون نیاز به برش پشت سر
نیاز به بخیه

عدم نیاز به بخیه

بدون نیاز به بیهوشی

عدم نیاز با بیهوشی
نتیجه کاشت ریش با تراکم بالا

نتیجه کاشت ریش با تراکم کمتر

روش‌های پیشگیری از عوارض کاشت ریش و سیبیل

عوارض جانبی در هر نوع جراحی پلاستیک رایج است با این حال، بیماران می‌توانند مدت زمان عوارض جانبی خود را کاهش دهند و پس از جراحی از صورت خود مراقبت کنند تا هرگونه مشکل را به حداقل برسانند. این شامل دور نگه داشتن پوست، به ویژه صورت، از نور مستقیم خورشید یا منابع مستقیم گرما است.

همچنین باید سیگار را ترک کنید و سعی کنید فعالیت‌های شدید را به حداقل برسانید. به این ترتیب، زیاد عرق نمی‌کنید و روی پیوند فولیکول‌های خود تأثیر نمی‌گذارید. بیماران نباید صورت خود را خراش دهند یا مالش دهند. سوزش و قرمزی بیشتری روی صورت خود ایجاد خواهید کرد. همچنین زمانی که با ناخن‌های خود پوست را فرو می‌برید، احتمال عفونت بیشتر می‌شود.

در عوض، از پمادی که پزشک به شما داده است، همان‌طور که در بخش مراقبت‌های بعد از کاشت ریش توضیح داده شده است، استفاده کنید. اصولا پزشک بعد از انجام جراحی کاشت ریش و سیبیل یک کرم آنتی‌بیوتیک برای شما تجویز می‌کنند تا به بهبود نواحی مورد نظر کمک کند. از این کرم باید روزانه استفاده کنید تا زمان بهبودی خود را کاهش دهید.

آیا کاشت ریش خطرناک است؟

به طور کلی کاشت ریش عمل خطرناکی نیست با تکنیک‌های جدید زیبایی، پیوند فولیکول‌های مو بدون درد است و به راحتی قابل بهبود است اما مانند هر نوع روش دیگری، خطراتی نیز وجود دارد. این شامل عفونت، جای زخم و سایر عوارض پزشکی است.

تا زمانی که برای انجام جراحی خود از یک جراح پلاستیک دارای مجوز و بورد تخصصی استفاده می‌کنید، خطر باید به حداقل برسد. همچنین احتمال این که به نتایجی که می‌خواهید برسید بسیار بیشتر است و خطر از دست دادن فولیکول‌های موی خود را نخواهید داشت.

عوارض کاشت ریش و سیبیل

آیا داروهای رشد ریش خطرناک است؟

داروی رشد ریش عوارض جانبی بسیار کمی دارد و هیچ یک از آن‌ها شدید نیستند و عامل اصلی مؤثر بودن یا نبودن آن است. با این حال، اگر شرایط پزشکی خاصی دارید، باید از محصولات خاصی برای رشد مو خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر فشار خون بالا، تومور، هر نوع آسیب عضوی یا به طور کلی مشکلات قلبی دارید، نباید از ماینوکسیدیل استفاده شود.

با این حال، افراد عادی با استفاده از این محصول خوب خواهند بود اما فقط این اطلاعات را در ذهن داشته باشید. استفاده از مکمل‌های رشد مو نیز باید مناسب باشد فقط مطمئن شوید که در صورت داشتن هرگونه مشکل زمینه‌ای با پزشک خود مشورت کنید.