استفاده از موی بدن در کاشت ابرو

بعضا برخی از مراجعین به دلایل مختلف از جمله کم‌پشتی یا سفیدی بانک موها و یا ترس از کم شدن موهای پشت سر سوالاتی از این دست را مطرح می‌نمایند که ” آیا امکان استفاده از موهای بدن برای کاشت ابرو وجود دارد؟ ” یا این که ” آیا موهای دیگر قسمت‌های بدن نیز برای کاشت ابرو مناسب هستند؟ “. در این مقاله ابتدا به بررسی دلایل عمده چنین سوالاتی می‌پردازیم و سپس پاسخ سوالات فوق را مطرح می‌نماییم.

علت کاشت ابرو با موی بدن چیست؟

یکی از عمده‌ترین مشکلات و دلایلی که بسیاری از افراد به خصوص زنان هنگام مراجعه به کلینیک کاشت ابرو در اصفهان با آن مواجه‌اند، مشکل ریزش مو در ابروها است. از آنجایی که فرم ابروها تاثیر بسیار زیادی در داشتن چهره‌ای زیبا و جوان دارد ریزش ابرو باعث ناراحتی خیلی‌ها می‌شود. البته راهکارهای مختلفی برای مقابله با این مشکل وجود دارد که هر یک از آن‌ها نکات منفی و مثبت زیادی دارند اما هیچ یک از این روش‌ها نتایج مطلوبی مثل کاشت ابرو ندارد. در این میان در بین برخی از مراجعین پیوند ابرو طبیعی این سوال مطرح می‌شود که ” آیا می‌توان از موهای قسمت‌های دیگر بدن به‌جز بانک موی پشت سر برای کاشت ابرو استفاده نمود یا خیر ؟”، از آنجایی که نتایج حاصل از بانک مو قوی خیلی بهتر و طبیعی‌تر است استفاده از موی بدن برای کاشت ابرو است اما مراجعیین بنا به دلایل مختلف این سوال را مطرح می‌کنند که در ادامه علت‌های کاشت ابرو طبیعی با موی بدن را توضیح داده‌ایم.

ضعیف بودن موهای بانک مو

از دلایل عمده مناسب نبودن شرایط فرد برای کاشت ابرو نامناسب بودن کیفیت موهای بانک مو می‌باشد در این مورد باید دقت داشت که ضعیف بودن موهای بانک مو از دو منظر قابل‌بررسی است که عبارتند از:

  • کم‌پشتی موهای بانک مو
  • ظریف بودن موهای بانک مو

کم‌پشتی موها به تنهایی در صورتی که موهای بانک مو ضخامت خوبی داشته باشند چندان در نتایج کاشت ابرو تاثیر گذار نیست مگر آن که وسعت ریزش ابروها بسیار زیاد و انتظار فرد نیز یک ابروی بسیار پهن باشد حتی با این وجود نیز بسیار به‌ندرت ممکن است که بانک موی فردی پاسخگوی نیاز وی به کاشت ابرو نباشد، اما ظریف بودن بیش‌ازحد موها مخصوصا در شرایطی که فرد انتظار یک ابروی پهن و پرپشت را دارد می‌تواند مشکل‌زا باشد اما اگر فرد با توجه به وضعیت موهای بانک موی خود انتظار یک ابروی نه چندان پرتراکم و پهن را داشته باشد انجام کاشت ابرو طبیعی برای وی بلامانع است لذا قبل از تصمیم به انجام عمل باید کاملا انتظارات فرد و نتیجه‌ای که واقعا ممکن است برای وی حاصل شود بررسی و فرد توجیه شود. با توجه به این که ممکن است در افراد با موهای بانک موی ظریف و نازک، موهای برخی دیگر از نواحی بدن ضخیم‌تر از موهای بانک مو باشد این سؤال مطرح می‌شود که آیا استفاده از موهای دیگر نواحی بدن به غیر از بانک موها برای کاشت ابرو در این افراد مفیداست یا خیر؟

معایب کاشت ابرو با موی بدن

سفید بودن موهای بانک مو

در مورد سفیدی موهای پشت سر باید به این نکته اشاره نمود که چنانچه حتی ۳۰ درصد موها هم سفید نشده باشند امکان کاشت ابرو با استفاده از موهای سر وجود دارد پس افرادی که نگران عدم امکان کاشت ابرو به خاطر موهای سفید هستند باید بدانند که حتی اگر بیش از نصف موهای سر هم سفید شده باشد می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله کاشت ابرو در افراد با موهای سفید مراجعه نمایید.

نگرانی از کم شدن موهای سر به خاطر کاشت ابرو

دلیل برخی از افرادی که به دنبال استفاده از موهای بدن به جای موهای بانک سر در کاشت ابرو هستند این است که با برداشت مو از پشت سر دچار کم‌پشتی موهای سر می‌شوند. حقیقت این است که برای کاشت ابرو تنها به اندازه موهای دو ابرو از بانک مو استفاده می‌شود ، پس این موضوع که با انجام کاشت ابرو موهای سر کم‌پشت می‌شود اشتباه است، تیم حرفه‌ای فقط به میزان نیاز دو ابرو، مو برداشت می‌نماید و ناگفته مشخص است که حجم موی دو ابرو حتی در کم‌پشت‌ترین بانک موها نیز تغییر چندانی در حجم موهای پشت سر ایجاد نخواهد کرد.

شایان‌ذکر است که سوال بسیاری از مراجعین کاشت ابرو این است که از بانک موی افراد دیگری برای کاشت ابرو استفاده نمایند، در یک کلام باید گفت: استفاده از موهای فرد دیگر جهت انجام کاشت ابرو امکان‌پذیر نمی‌باشد، تنها افرادی که می‌توانند به یکدیگر از بانک موی خود اهدا نمایند دوقلوهای یکسان بعد از انجام آزمایشات و معاینات زیاد و تخصصی می‌باشند.

کاشت ابرو با موی بدن

چه قسمت‌هایی از بدن کاندید اهدای مو برای کاشت ابرو هستند؟

موهای کرکی پشت گردن و اطراف گوش: متأسفانه موهای کرکی جواب‌دهی خوبی برای پیوند نداشته و به دلیل ضعیف بودن بنیه موها در اثر انتقال اکثرا آسیب دیده و پس از کاشت مجددا رشد نمی‌نمایند.

موهای ساق پا: موهای ساق پا نیز جز موهای بسیار ضعیف بوده و در اکثر موارد پس از برداشت از ساق پا و کاشت مجدد، رشد نکرده و نتیجه بسیار کم‌پشت است.

موهای قسمت عانه و زیر بغل:  موهای این قسمت‌ها بسیار زمخت و فر بوده و در اکثر افراد با موهای ابرو تطابق نداشته و نتیجه به‌ دلیل این تفاوت‌ها چندان دلپذیر و جذاب نمی‌شود.

موهای زیر ابرو: با توجه به این که اکثر مراجعین کاشت ابرو، طراحی ابروهای کاشت شده را در قسمت‌هایی بالاتر از ابروی فعلی خود در نظر دارند این پرسش را مطرح می‌نمایند که آیا می‌توان از ابروهای فعلی برداشت نموده و به‌صورت لیفت ابرو در قسمت‌های بالاتر کاشت نمود؟

در پاسخ باید گفت: با توجه به این که جای برداشت موها باقی خواهد ماند (حال هرچقدر هم کم) با توجه به این که ناحیه پلک و ابرو بسیار در معرض دید است این کار بسیار اشتباه است و اسکار جای برداشت برای همیشه در چهره فرد باقی خواهد ماند و این برخلاف اصل زیباسازی بیشتر چهره با کاشت ابرو است.

معایب کاشت ابرو با موی بدن

روش برداشت مو از بدن برای کاشت ابرو چگونه است؟

روش برداشت موهای بدن برای کاشت ابرو، روش برداشت تار به تار می‌باشد که در مقایسه با روش برداشت نوار معایب زیادی دارد (به مقاله کاشت ابرو بدون جراحی مراجعه نمایید.)، از جمله این معایب عدم توانایی ایجاد تراکم بالا و خواب طبیعی ابروها در ابروهای کاشت شده است.

با توجه به مطالب فوق این که اکثر نواحی کاندید اهدای موی بدن برای کاشت ابرو چندان موهای باکیفیتی ندارند و روش برداشت از این نواحی نیز صرفا روش برداشت تار به تار بوده که این روش به‌خودی‌خود چندان روش توانمندی نمی‌باشد هم در ایجاد تراکم و هم در ایجاد خواب مناسب ابروها به نظر می‌رسد انجام کاشت ابرو با استفاده از موهای بدن چندان روش کارآمدی در جلب رضایت مراجعین عادی کاشت ابرو ندارد مگر استثناهایی از قبیل افرادی که دچار سوختگی کامل سر و صورت شده‌اند یا امثال این موارد.