قیمت کاشت مو در اصفهان

با توجه به این که در شهر اصفهان تعداد مراکز کاشت مو بسیار زیاد بوده و حتی برخی از شهر های دیگر همچون تهران، شیراز و اهواز نیز خدماتی جهت کاشت مو ارائه می دهند، تفاوت قیمت‌های انجام کاشت مو بسیار زیاد و در برخی موارد برای بیمار گیج کننده می باشد، در این مقاله سعی شده است که به موارد اثرگذار در تعیین قیمت کاشت مو پرداخته تا بیمار با در نظر گرفتن آن ها بتواند توجیه مناسب قیمتی هر مجموعه را درک نماید.

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت کاشت مو در اصفهان

در تعیین هزینه کاشت مو چند عامل مهم وجود دارد که تغییر در هر یک از این عوامل می‌تواند به شدت بر هزینه کاشت مو اثرگذار باشد، اطلاع و آگاهی از این عوامل باعث می‌شود تا افراد در حین مراجعه به مراکز کاشت مو با پرسش از پزشک راجع به این موارد بتوانند تا حدودی از ارزش قیمت کاشت مو در آن مرکز مطمئن شوند. این موارد عبارت‌اند از:

  • روش کاشت مو
  • دستگاه‌های مورد مصرف کاشت مو
  • تجربه پزشک کاشت مو
  • مهارت و تبحر تکنسین‌های کاشت مو

هزینه کاشت مو در اصفهان

۱- تکنیک مورد استفاده جهت کاشت مو

جهت کاشت مو سه تکنیک اصلی برداشت تار به تار (FUE یا FITبرداشت نواری (FUT) و تکنیک ترکیبی وجود دارد. (شایان ذکر است که مابقی اسامی روش‌ها از جمله SUT، super FUE و غیره که می‌شنوید اسم‌های جعلی و من در آوردی و صرفا جهت متمایز نشان دادن مرکز و جذب بیمار بیشتر است، در مقاله‌ای تحت عنوان کاشت مو به روش SUT به توضیح این شیوه تبلیغات غیر اخلاقی پرداخته‌ایم.)

هر یک از سه تکنیک فوق با توجه به حجم کار، تعداد پرسنل و نیز نوع مواد مصرفی و دستگاه‌های مورد استفاده در پیوند مو هزینه‌های تمام شده متفاوتی خواهند داشت و از طرفی نیز هر یک از این تکنیک‌ها برای درجه خاصی از وسعت ریزش مو و حجم خاصی از بانک مو جوابگو بوده، بدیهی است در فردی با وسعت ریزش و بانک موی خاص خود اگر جهت انجام کاشت موی ارزان‌تر از تکنیک نامناسب استفاده شود نه تنها نتایج رضایت بخشی برای فرد حاصل نشده بلکه ممکن است صدمات جبران ناپذیری نیز به بانک موی وی وارد نموده که امکان انجام عمل ترمیم کاشت موی قبلی را نیز از بین ببرد. لذا این بسیار مهم است که تکنیک متناسب با وسعت ریزش و بانک مو انتخاب شود حتی اگر ارزان‌ترین روش کاشت موی در دسترس نیز نباشد.

 

۲- کیفیت دستگاه‌های کاشت مو و مواد و تجهیزات مصرفی

این نکته بسیار واضح و روشن است که تجهیزات و مواد با کیفیت‌های مختلف و قیمت‌های مختلف در دسترس هستند لذا استفاده از اقلام با کیفیت پایین‌تر می‌تواند منجر به کاهش شدید هزینه تمام شده عمل کاشت مو شده و قیمت کاشت موی ارزانی را به همراه داشته باشد البته راه تشخیص کیفیت مواد مصرفی برای بیمار بسیار سخت و تقریبا ناممکن بوده و در این مورد باید به صداقت در کلام پزشک مراجعه نمود.

 

۳- نقش شخص پزشک در انجام کاشت مو

در کلینیک‌های مختلف کاشت مو نقش پزشک در انجام بخش‌های عمل کاشت مو بسیار متغییر بوده و از انجام فقط بخش مشاوره کاشت مو و عدم دخالت در انجام هیچ یک از مراحل عمل تا انجام بخش‌های اساسی عمل کاشت مو همچون طراحی خط مو، جهت‌دهی موها هنگام کاشت، انجام بخش جراحی، بخیه و غیره متفاوت است. البته در بعضی از مراکز کاشت مو نیز دیده شده است که تنها نام پزشک بر سر در مجموعه حک شده و خود پزشک هیچ یک از بخش‌های عمل را انجام نمی‌دهد حتی مشاوره اولیه (که الزام تشخیص بیماری‌های خاص داخلی و پوستی بیمار جهت تایید امکان انجام کاشت مو برای وی را در بر دارد) به منشی یا تکنیسین محول می‌شود. بدیهی است که چنانچه شخص پزشک بخش‌هایی از عمل را شخصا انجام دهد هزینه انجام عمل پیوند مو خود به خود در مقایسه با زمانی که خود پزشک وقتی برای عمل نگذاشته افزایش خواهد یافت.

قیمت کاشت مو در شهر اصفهان

۴- پرسنل و تیم کاشت مو

از دیگر موارد بسیار مهم در تعیین هزینه کاشت مو کیفیت کار پرسنل تخصصی کاشت مو یا اصطلاحا تکنیسین‌های کاشت مو می‌باشد. پر واضح است که تکنیسین‌های با تجربه و حرفه‌ای نسبت به تکنیسین‌های تازه کار و بی‌تجربه هزینه و دستمزد بیشتری طلب کرده که مستقیما بر قیمت تمام شده کاشت مو اثر می‌گذارد، بنابراین یکی از راهکارهای برخی از مراکز برای انجام کاشت مو ارزان، استفاده از پرسنل ارزان می‌باشد که می‌تواند به شدت قیمت کاشت موی ارائه شده را کاهش دهد. همچنین استفاده از تیم حرفه‌ای و ثابت برای تمام عمل‌ها باعث می‌شود تا مجموعه نهایتا قادر به انجام یک یا دو عمل در طول روز باشد پس اگر مجموعه‌ای روزانه چندین عمل کاشت مو انجام می‌دهد باید به کیفیت کار یکسان همه عمل‌ها شک کرد.

در پایان باید گفت تشخیص همه موارد فوق برای بیماری که شاید هیچ آشنایی قبلی با کاشت مو ندارد بسیار سخت و ناممکن باشد اما با کمی باهوش بودن و نیز توجه به صداقت پزشک در پاسخ به سوالات مرتبط با این موارد در زمان مشاوره می‌توان تا حدود زیادی از دلسوزی مجموعه جهت انجام کار با کیفیت و منطق قیمت کاشت مو در آن مرکز مطمئن شد. جهت مطالعه بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله هزینه کاشت مو مراجعه نمایید.