کاشت مو در اصفهان| بهترین دکتر پیوند مو

کاشت موی طبیعی یا پیوند مو  شامل انتقال قسمتی از موهای پشت سر به قسمت های کم پشت یا طاس جلوى سر و قسمت های خالى ابرو، صورت و غیره می باشد. کاشت مو در اصفهان به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی در مطب یا کلینیک انجام می‌شود و در صورتی که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، هیچ گونه عارضه‌ای فرد را تهدید نمی‌کند.

در ادامه به ماهیت و مزایا کاشت مو و انجام آن، عوارض کاشت مو، تاریخچه پیوند مو، معرفی بهترین کلینیک کاشت مو و خصوصیات بهترین پزشک کاشت مو اشاره می‌گردد. همچنین در صورتی که سوالی در زمینه کاشت مو برای شما ایجاد شده که در این مطلب به آن پرداخته نشده است فقط کافی است در انتهای مطلب در بخش نظرات آن را مطرح نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را از پزشک متخصص کاشت مو دریافت کنید.

کاشت مو چیست؟

اگرچه در سال‌های اخیر علم پزشکی پیشرفت چشمگیری در زمینه درمان‌های موقت ریزش مو داشته است اما در حال حاضر تنها راه درمان دائمی ریزش مو و بازگشت جلوه موهای از دست رفته افراد طاس یا کم مو استفاده از شیوه کاشت موی طبیعی است. کاشت موی طبیعی یا به‌طور خلاصه کاشت مو شامل انتقال قسمتی از موهای پشت سر یا بدن به قسمت‌های کم‌پشت یا طاس جلوى سر و قسمت‌های خالى ابرو، صورت و غیره می‌باشد.

فولیکول‌های (ریشه یا پیاز مو) پشت سر و بالای گوش‌ها یا ناحیه دهنده بانک مو (Donor Area) نسبت به اثرات هورمون‌های مردانه (عوامل آندروژنیک) که علت اصلی ریزش موهای جلو و روی سر هستند مقاوم‌ هستند، این مقاومت بر اساس واکنش موهای موجود در نقاط مختلف سر نسبت به این هورمون‌ها است به‌طوری که موهای موجود در نواحی روی سر، شقیقه‌ها و ناحیه وسط سر گیرنده‌های این عوامل را در فولیکول یا پیاز خود دارا بوده و نسبت به عوامل مذکور حساس بوده، دچار ریزش آندروژنتیک (“ Androgenetic”) می‌شوند.

در حالی که موهای پشت سر و دور سر فاقد این گیرنده‌ها بوده و نسبت به این عوامل مقاوم و در نتیجه دچار ریزش نمی‌شوند. این فولیکول‌ها به هر قسمتی از پوست بدن هم که منتقل شوند این صفت مقاومت به تاثیر هورمون‌های مردانه را دارا می‌باشند و با توجه به این که موهای پیوندی از بدن خود فرد تهیه می‌شود، بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی‌دهد و احتیاج به نگهداری و مراقبت‌های درمانی بعد از کاشت مو جهت جلوگیری از پس زدن پیوند ندارد چرا که موهای منتقل شده، بافت خارجی تلقی نشده و توسط بدن دفع نمی‌شوند.

دکتر پارسا نوایی گفت: در کاشت موی طبیعی، موهای بانک مو برای جایگزین کردن موهای از بین رفته نواحی دیگر به مناطقی که کم مو یا طاس است، منتقل شده و به شکلی نظم و ترتیب داده می‌شوند که باعث ایجاد بیشترین پوشش ممکن و زیباترین جلوه مو در چهره بشوند. موی پیوند شده نه تنها یک موی طبیعی با تمام خصوصیات مربوطه است تا پایان عمر دائمی بوده، رشد می‌کنند، ریزش ندارند، قابل شستشو، اصلاح و آرایش و رنگ کردن می‌باشند، همچنین جنس، رنگ و حتی تغییرات رنگ آن‌ها مشابه موهای بانک موی پشت سر می‌باشد.

البته باید در نظر داشت که به وسیله هیچ روشی نمی‌توان موها را به حالت قبل از ریزش بازگرداند چراکه کاشت مو، زایش و ایجاد موی جدید نیست و هیچ مویی به سر اضافه نمی‌گردد و این پروسه فقط شامل جابجا کردن موهای فرد می‌باشد پس در عمل پیوند مو، محدودیت بانک مو (تعداد و تراکم مویی که قابل برداشت جهت کاشت می‌باشد) وجود دارد و در وسعت زیاد ریزش مو امکان ایجاد تراکم‌های زیاد وجود ندارد.

درکل پیوند مو به فرد کمک می‌کند چهره جوان‌تر و زیباتری داشته باشد اما بسته به بانک موی پشت سر ممکن است نتوان تمامی طاسی سر را پوشش داد. در مقاله “بانک مو” در مورد معنای بانک موی خوب و بانک موی ضعیف توضیحات بیشتری بیان شده است.

بانک مو در کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان

کاشت مو یک عمل حساس و زمان‌بر است و برای دریافت نتیجه موفق باید یکسری نکات را رعایت نمود. یکی از مهم‌ترین مواردی که قبل از انجام کاشت مو باید در انتخاب آن دقت نمود، انتخاب کلینیک معتبر و انجام کاشت مو در محیطی استریل و بهداشتی است. برخی از ویژگی‎‌‌های بهترین مرکز کاشت مو در اصفهان در ادامه به همراه جزئیات کامل شرح داده شده است.

دارای مجوز رسمی از سازمان بهداشت

اصلی‌ترین ویژگی یک مرکز کاشت مو معتبر داشتن مجوزهای لازم از نظام پزشکی و سازمان بهداشت است و هنگام مراجعه به کلینیک‌های پیوند مو به اولین موردی که باید توجه کنید، داشتن مجوزهای معتبر است.

کلینیک کاشت مو باید تمام استانداردهای تعیین شده توسط وزارت بهداشت را رعایت کند. این استانداردها می‌تواند شامل داشتن اتاق جراحی مجهز، تهویه مناسب، سالن انتظار مناسب برای مراجعه کنندگان و اتاق معاینه با بهترین و بروزترین امکانات لازم باشد.

برگزاری جلسه مشاوره قبل از انجام عمل پیوند مو

برگزاری جلسه مشاوره قبل از کاشت مو بسیار مهم و ضروری است و این جلسه باید توسط پزشک متخصص و بیمار برگزار شود و در این جلسه باید پزشک بررسی کند که آیا فرد کاندید مناسبی برای کاشت مو است یا خیر و انتظارات بیمار از انجام کاشت مو مورد بررسی قرار بگیرد.

قبل از انجام عمل کاشت مو طبیعی باید علت ریزش موهای شما مورد بررسی قرار بگیرد در صورتی که پزشک شما را کاندید مناسب برای انجام کاشت مو تشخیص دهد باید دستورات و نکاتی را که قبل از عمل کاشت مو باید رعایت شود برای شما توضیح دهد و آزمایشات لازم و ضروری قبل از عمل را تجویز نماید.

انجام کاشت مو توسط پزشک متخصص

متاسفانه در بسیاری از کلینیک‌ها عمل کاشت مو توسط پزشک انجام نمی‌شود و تمام مراحل آن اعم از برداشت نوار، جداسازی فولیکول‌ها و انتقال‌ گرافت‌های مو توسط تکنسین‌ها انجام می‌شود که این امر می‌تواند فرد را با عوارض جدی رو به رو کند.

کاشت مو باید حتما باید توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود و برخی از مراحل حساس آن از جمله برداشت نوار از پشت سر را خود پزشک انجام دهد و در طول مدت زمان عمل پزشک باید بر کار تکنسین‌ها نظارت داشته باشد تا بیمار بهترین نتیجه را از عمل کاشت مو دریافت نماید.

دارای تکنسین‌های مجرب و کارآزموده

عمل کاشت مو دارای مراحل مختلفی است و پزشک به تنهایی نمی‌تواند تمام مراحل آن را انجام دهد و جهت انجام کاشت مو نیاز به تیم یک تیم از افراد است و پزشک باید بر روند کار نظارت داشته باشد.

یک کلینیک معتبر باید علاوه بر پزشک مجرب و متخصص دارای تکنسین‌های ماهر و کارآزموده باشد که تجربه کافی در زمینه عمل پیوند مو داشته‌اند.

داشتن تجهیزات به روز و مدرن برای کاشت مو

یک کلینیک معتبر برای ارائه بهترین خدمات کاشت مو همیشه از بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها و با کیفیت‌ترین تجهیزات و وسایل مصرفی استفاده می‌کنند، درست است که استفاده از وسایل مصرفی مرغوب هزینه‌های تمام شده عمل را بالا می‌برند ولی باید به این نکته توجه داشت که کاشت مو تلاشی تکرار نشدنی در جهت بهبود زیبایی فرد است که با محدودیت بانک مو و عدم تجدید آن نیازمند بهترین و مرغوب‌ترین تجهیزات و وسایل مصرفی می‌باشد.

دارای نمونه کارهای موفق و رضایت مراجعه‌کنندگان قبلی

این مورد یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین موارد در انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو می‌باشد، یکی از راه‌های بررسی آن مراجعه به فضای مجازی و بررسی نقدهای مراجعین قبلی به مرکز مورد نظرمی باشد. فقط توجه نمایید که نقدها مستقیما از طرف مراجعین در وبلاگ‌ها یا صفحات کاربری خصوصی باشد و جنبه تبلیغاتی یا تجاری نداشته باشد، نقد صادقانه عموما نکات مثبت و منفی را هم در بر خواهد داشت.

کاشت مو در اصفهان

بهترین پزشک کاشت مو در اصفهان

جراحی کاشت مو جزء عمل‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود و با بیحسی موضعی قابل انجام است و اگر توسط بهترین دکتر کاشت مو انجام شود فرد هیچ‌گونه دردی را در حین عمل احساس نخواهد کرد و دچار عوارض جبران‌ناپذیر بعد از عمل نخواهد شد.

پیوند مو طبیعی در حقیقت عملی مناسب برای افرادی است که به دلایل مختلف موهای خود را از دست داده‌اند و به دنبال راهی برای بهتر شدن ظاهر خود هستند. در این عمل معمولا موهای پشت سر که بیشتر هستند به قسمت کم‌پشت و طاس، پیوند زده می‌شوند.

پزشکان پیوند مو در تمامی شهرها باید به خوبی با تمامی ساختار مو و پوست آشنا بوده و مجهز به بهترین دستگاه‌ها و به روزترین تکنیک‌ها برای انجام این عمل باشند. برخی از صفات بارز که بهترین دکتر کاشت مو در اصفهان باید داشته باشد، عبارتند از:

  • دارای دانش به روز و تخصصی در زمینه کاشت مو
  • داشتن تخصص و تجربه کافی در زمینه پیوند مو
  • عضویت در انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو
  • دارای تعهد کاری
  • شرکت در انجمن‌ها، کنفرانس‌ها و کنگره‌های بین‌المللی پیوند مو
  • برگزاری جلسه مشاوره رایگان با بیمار قبل از اقدام به کاشت مو

پزشکانی که به‌صورت مرتب در کنگره‌های تخصصی کاشت مو شرکت می‌کنند و گواهینامه‌های متعدد و به‌روز از کارگاه‌ها، همایش‌ها و کنگره‌های مربوطه را دارند قطعا اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری از دانش و نوآوری‌های مربوط به کاشت موی طبیعی را دارند.

یکی از بهترین این ملاک‌ها، عضویت در انجمن‌های مختلف کاشت مو و ابرو می‌باشد، عضویت در این انجمن‌ها و شرکت در کنگره‌های سالیانه و نیز دریافت ژورنال و مجلات به‌روز این انجمن‌ها باعث به‌روز بودن اطلاعات و دانش پزشک و بالاتر بردن مداوم اطلاعات تخصصی وی در این زمینه می‌شود.

در کلینیک دکتر نوایی، کاشت مو توسط دکتر پارسا نوایی به همراه تکنسین‌های مجرب و کارآزموده انجام می‌شود. ایشان نزدیک به دو دهه سابقه فعال در زمینه پیوند مو دارد و عضو انجمن تخصصی کاشت مو و ابرو است و همواره با شرکت در کنفرانس و دوره‌های تخصصی کاشت مو تلاش در بهبود خدمات بهتر به مراجعه‌کنندگان عزیز دارد.

ویژگی‌های بهترین دکتر کاشت مو

عضویت در انجمن بین‌المللی کاشت مو

دارای دانش به روز و تخصصی در زمینه پیوند مو

داشتن تخصص و تجربه کافی در انجام کاشت مو

شرکت در کنفرانس‌ها و کنگره‌های بین‌المللی پیوند مو

استفاده از تکنسین‌های مجرب در تیم خود

 

چگونگی انجام و مراحل  پیوند مو

کاشت مو، عمل جراحی سرپایی و با بی‌حسی موضعی بوده که با روش‌های جدید یک عمل بسیار راحت و بی‌خطر، با نتایج قابل پیش‌بینی و مورد رضایت عموم بیماران می‌باشد.

کاشت مو باید در اتاق عمل استاندارد پوست و مو انجام شود که تجهیزات جراحی آن کامل و منطبق بر نوع عمل کاشت مو باشد. به دلیل ظرافت زیاد عمل و جهت بالا بردن سرعت، این کار توسط یک تیم چند نفره انجام می‌شود. عمل کاشت مو بسته به تکنیک و وسعت ناحیه ریزش بین ۸ تا ۱۲ ساعت طول می‌کشد که ممکن است در یک یا دو روز انجام پذیرد. بیمار در مدت عمل هوشیار بوده و می‌تواند با بهره‌گیری از سیستم مولتی‌مدیا مرکز فیلم ببیند، موسیقی گوش کند، مکالمه تلفنی داشته باشد و مطالعه کند، همچنین برای خوردن و آشامیدن و صرف غذا ممنوعیتی ندارد.

پس از اتمام جلسه، سر بیمار پانسمان شده و مرخص می‌شود، بیمار یک یا دو روز بعد جهت باز کردن پانسمان مراجعه می‌کند. از روز دوم تا یک هفته باید مواردی از قبیل عدم برخورد ضربه و فشار به ناحیه کاشت، شستشوی مرتب سر با جریان غیرمستقیم آب، عدم فعالیت و تعریق شدید و غیره را رعایت نمود.

موهای کاشته شده در طول یک ماه اول رشد می‌کنند که گویای گرفتن پیوندها است سپس تعداد زیادی از آن‌ها در پایان ماه اول شروع به ریزش می‌کنند اما ریشه‌های موها زنده‌ هستند.

رشد مجدد موها از ماه چهارم به بعد ظاهر می‌شوند، در ابتدا این موها تُنک، نازک و کُرکی بوده اما به مرور زمان به تعداد و قطر آن‌ها اضافه شده و موها متراکم و ضخیم می‌شوند.

تاثیر عمل پیوند مو در چهره حدود ۹ ماه بعد مشخص می‌شود و در این زمان تفاوت چهره قبل و بعد بسیار قابل‌توجه است، اما همچنان تا یک سال بعد موهای نهفته رشد کرده و به تعداد و تراکم موهای پیوندی می‌افزایند و لذا نتیجه نهایی عمل پس از ۱۲ ماه قابل ارزیابی می‌باشد.

بهترین دکتر کاشت مو در اصفهان

عوارض کاشت مو

به گفته دکتر نوایی: احتمال ایجاد عارضه در این عمل بسیارکم می‌باشد، عوارض شایع کاشت مو عبارت‌اند از:

  • تورم پیشانی و صورت اطراف چشم‌ها،
  • تشکیل دلمه‌های کوچک بر روی محل کاشت موها، درد، خونریزی و سوزش ناحیه بخیه‌های پشت سر که اغلب با مصرف مسکن خوراکی رفع می‌گردد.
  • عوارض ناشایع از جمله؛ باقی ماندن اسکار، نکروز و عفونت، بسیار نادر می‌باشد.
  • همچنین اگر تکنیک کاشت درست استفاده نشود، ممکن است موهای مجاور و یا موهای بانک مو نیز دچار ریزش و کم‌پشتی شوند.

البته با دقت کافی در انتخاب پزشک از بسیاری از این عوارض می‌توان جلوگیری نمود، برای این کار حتما پزشک مجرب و متبحر که دوره‌های تخصصی کاشت مو و کاشت ابرو را گذرانده باشد و در کنگره‌ها و مجامع بین‌المللی کاشت مو مقبولیت داشته باشد انتخاب نمایید و تنها به توضیحات پزشک و دیدن تصاویر نمونه عمل اکتفا ننمود و حتما بیماران قبلی را از نزدیک دیده و با آن‌ها صحبت نمایید.

 

کاشت مو اصفهان نی نی سایت

تاریخچه تکنیک‌های کاشت مو

در دهه ۱۸۲۰ میلادی تئوری کاشت موی طبیعی با انجام یک طرح پژوهشی در حیوانات آزمایشگاهی به اثبات رسید. کاشت موی طبیعی برای اولین بار در انسان توسط پزشک ژاپنی به نام دکتر اوکودا (Dr. Okuda) در سال ۱۹۳۹ به انجام رسید و سپس در سال ۱۹۵۹ توسط پزشک آلمانی دکتر اورنتریخ (Dr. Orentreich) برای اولین بار اثر درمانی کاشت مو جهت رفع ریزش موی مردانه را توصیف کرد و برداشت مو از پشت سر و پیوند آن در مناطق کم مو یا طاس جلوی سر را برای درمان قطعی این نوع ریزش انجام داد.

در ابتدا انتقال موها به‌صورت دسته دسته‌ای با تکنیک موسوم به پانچ گرافت (Punch grafting) انجام می‌شد، در این تکنیک به وسیله پانچ تکه‌های کوچک از ناحیه بدون موی جلوی سر بر می‌داشتند و با قطعات برداشته شده با همان پانچ از پشت سر که شامل قطعات حدودا ۲۰ تار مویی بودند جایگزین می‌شدند.

گرچه این عمل کاملا موفقیت‌آمیز بود و رشد موهای منتقل‌شده پس از حدود سه ماه خارق‌العاده و باورنکردنی بود ولی مشکل عمده آن، حالت دسته‌ای بودن موها بود که نمای “موی عروسکی” و یا مسواک  را به سر می‌داد.

در سال‌های اخیر استفاده از دسته‌های کوچک‌تر مو موسوم به میکرو گرافت (شامل یک یا دو تار مو) ومینی گرافت (شامل سه تا چهار تار مو) سبب نتایج بسیار رضایت‌بخش و طبیعی شده است.

نتایج حاصل از  پیوند موهای اولیه منجر به ناامیدی و بدبینی پزشکان و مراجعین شد، اما پیشرفت دانش کاشت مو نشان داد که می‌توان بجای برداشت موها با پانچ یک نوار از پشت سر جدا نموده و سپس آن نوار را به قطعات کوچک‌تری تقسیم  و بعد آن‌ها را در سوراخ‌های پانچ شده جلوی سر کاشت این تکنیک که در ابتدا مینی گرافت (Minigrafting) نام گرفت شامل قطعه کردن نوار پشت سر به گرافت های ظریف که شامل حدود ۸ تار مو می‌باشند، می‌بود. با مشخص شدن این که گرافت‌های کوچک‌تر هم توانایی بقا دارند تکنیک میکرو گرافت (Micrografting) که شامل گرافت‌هایی با ۱ تا ۳ تار مو می‌باشد پا به عرصه ظهور گذاشت نتیجه به دست آمده از این روش‌ها طبیعی‌تر از استفاده از قطعات بزرگ ۲۰ تار مویی بود ولی باز هم گرافت‌های کاشته شده ظاهر کاملا طبیعی نداشتند پس محققین به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاس شدند که منجر به ایجاد کاشت مو به روش FUT گردید که در آن کاشت مو جلو سر با استفاده از تکنیک اسلیت گرافت (Slit Graft)  یا استفاده از سوزن‌ها و تیغ‌های ظریف گردید.

کاشت مو به روش fut در اصفهان

اما باز هم پیشرفت تکنولوژی و ظرافت بیشتر تجهیزات پزشکان را به فکر بازگشت به تکنیک Punch Graft اما این بار با استفاده از وسایل بسیار ظریف‌تر انداخت به‌گونه‌ای که به جای استفاده از پانچ‌های چند میلی‌متری از پانچ‌هایی استفاده کنند که حاصل آن گرافت هایی با تنها ۱ میلی‌متر قطر یا کمتر که شامل واحد کامل فولیکولار باشد، بود. این روش، تکنیک FUE یا تار به تار (Follicular unit extraction) نام گرفت.

در این متد، گرافت‌ها به اندازه واحدهای فولیکولی طبیعی موجود در سر خارج می‌شوند که این واحدها شامل ۱ تا ۴ تار مو می‌باشند این گرافت های ظریف به نحوی خارج می‌شوند که جامعیت ساختمان فولیکولی آن‌ها حفظ می‌شود و در شکافه‌ای بسیار کوچکی که در ناحیه بدون مو با سوزن یا تیغ‌های مخصوص ایجاد شده، کاشته می‌شوند. این روش طبیعی‌ترین نتایج را داشته و خط موی ایجاد شده با این روش مشابه خط موی طبیعی می‌باشد و مانند روش‌های دیگر نمای عروسکی ندارد.

امروزه تلفیق این دو تکنیک یعنی روش‌های FUT و FIT (FUE) تحت عنوان تکنیک ترکیبی توانسته در پوشش طاسی‌های با وسعت بسیار زیاد و بانک موهای محدود تنها در یک جلسه، بسیار موفق عمل نموده و نتایج شگفت‌انگیزی را در کاشت مو رقم بزند.

بهترین مرکز کاشت مو در اصفهان نی نی سایت

متاسفانه امروز به دلیل اشباع بازار کاشت مو و جهت کسب منفعت مالی و جذب مشتری، برخی از کلینیک‌ها با سوءاستفاده از عدم اطلاع و آگاهی بیماران با تبلیغ اسامی من درآوردی و جعلی مانند SUT و یا Super FUE تحت عنوان روش‌های جدید با فریب مراجعین مال اندوزی می‌نمایند. امروزه با جستجوی زبان انگلیسی روش‌های مطرح شده در اینترنت در سایت‌های معتبر خارجی به راحتی می‌توان از واقعی و یا جعلی بودن یک روش مطلع شد. برای کسب اطلاع در این موارد می‌توانید به مقاله “کاشت مو به روش SUT “مراجعه نمایید.

با توجه به توانایی پزشک در ایجاد گرافت‌های بسیار ظریف و بدون بافت اضافه اطراف و دستکاری کمتر گرافت در تکنیک FUT، بهترین تکنیک برای کاشت ابرو در حال حاضر تکنیک FUT می‌باشد.