ترمیم بانک مو بعد از کاشت

سوال راجع به مراحل بعد از انجام کاشت ابرو از شایع‌ترین سوالات مراجعین کاشت ابرو است که در این بین سوال راجع به وضعیت بانک موی پشت سر پس از کاشت ابرو یکی از پرتکرارترین سوالات است، سوالاتی از این قبیل، ” در کاشت ابروی طبیعی چه مقدار مو از بانک موی پشت سر برداشت می‌شود؟ ” یا ” آیا جای برداشت مو از پشت سر باقی می‌ماند؟ ” یا ” جای ناحیه برداشت شده از پشت سر خالی می‌ماند؟ ” یا این که ” چقدر از حجم موهای پشت سر کم می‌شود؟” و یا ” چه مدت بعد از کاشت ابرو زخم ناحیه برداشت موها بهبود می‌یابد؟ ” در این مقاله به‌صورت کامل و جامع راجع به همه مسائل مربوط به ناحیه بانک موی پشت سر صحبت می‌نماییم.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت مو

در کاشت ابروی طبیعی چه مقدار مو از پشت سر برداشت می‌شود؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است، به اندازه موهای دو ابرو.

مقایسه موهای برداشت شده در کاشت ابروی طبیعی و کاشت موی طبیعی مقایسه اشتباهی است و آن حجم مو را نباید با این حجم مو مقایسه نمود، تنها حالتی که ممکن است مو بیشتر از نیاز دو ابرو برداشت شود هنگامی است که موهای سفید حجم زیادی از بانک موی فرد را تشکیل داده‌اند لذا با توجه به عدم کاربرد موهای سفید در کاشت ابروی طبیعی ممکن است حجمی بیشتر از نیاز برداشت شده تا بتوان از بین موهای برداشت شده موهای تیره‌رنگ را جدا نمود.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت مو چقدر طول می کشد

اندازه نوار برداشت شده از پشت سر در کاشت ابروی طبیعی چقدر است؟

به طور میانگین طول نوار برداشت شده به اندازه مجموع طول دو ابرو یا کمتر می‌باشد که این مورد بستگی مستقیم به تراکم موهای ناحیه بانک موی سر دارد.

البته در سه حالت طول نوار برداشت شده بیشتر از طول دو ابروی فرد می‌باشد:

  • اول هنگامی است که تراکم موهای پشت سر بسیار کم است لذا برای تأمین میزان موی مورد نیاز باید نوار بلندتری از پشت سر برداشت نمود.
  • دوم زمانی است که موهای سفید فرد زیاد است لذا برای تأمین میزان موی تیره مورد نیاز نوار بلندتری از پشت سر برداشت می‌شود.
  • سوم زمانی است که ارتجاع پوست پشت سر به حدی کم است که در صورت برداشت نوار با عرض استاندارد امکان دارد دو لبه پوست با بخیه به هم نرسیده و جای اسکار بزرگی پشت سر باقی بماند.

در این حالت پزشک با برداشت نوار بلندتر و باریک‌تر این مشکل را برطرف می‌نماید ولی در انتها ممکن است بیمار این‌طور احساس کند که بیشتر از حد مورد نظر از بانک مو وی مو برداشت شده است اما در حقیقت حجم موی برداشت شده متناسب با نیاز فرد و مشابه مواردی است که نوار کوتاه‌تر و پهن‌تری برداشت شده است.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت ابرو طبیعی

آیا جای برداشت مو از پشت سر باقی می‌ماند؟

در اینجا بهتر است توضیح دهیم که دقیقا بعد از برداشت باریکه از موهای پشت سر چه اتفاقی می‌افتد تا این سوال و سوال دیگری راجع به این که جای برداشت مو پشت سر خالی می‌ماند یا خیر؟ را پاسخ گفته باشیم.

پس از برداشت نوار از پشت سر دو لبه پوست با روش جراحی پلاستیک به هم رسیده و بخیه می‌شوند لذا تنها جای باقی‌مانده پشت سر یک خط باریک در ناحیه جوشگاه زخم می‌باشد که پس از بهبود چیزی در حدود قطر یک چوب کبریت می‌باشد.

در این حالت نه تنها کمترین میزان اسکار ممکن باقی می ماند بلکه همان اسکار ناچیز هم با موهای اطراف کاملا استتار می‌گردد به طوری که پس از یک سال حتی برای نزدیکان فرد نیز یافتن محل برداشت بسیار دشوار می‌باشد.

مدت زمان ترمیم بانک مو

چه مدت پس از کاشت ابرو زخم ناحیه برداشت موهای پشت سر بهبود می‌یابد؟

باید گفت: که یک یا نهایتا دو روز اول پس کاشت ابرو پشت سر حالت زخم تازه دارد اما عملا پس از گذشت یک هفته از کاشت ابروی طبیعی زخم پشت سر بهبود می‌یابد اما برای این که کمترین اسکار ممکن از محل برداشت باقی بماند، کشیدن بخیه‌ها پس از دو هفته انجام می‌شود.

با کشیدن بخیه‌های پشت سر احساس کششی که برخی از افراد پس از کاشت ابرو در ناحیه بانک موی پشت سر می‌نمایند نیز از بین می‌رود.

همچنین وجود بی‌حسی از چند هفته تا چند ماه پس از کاشت ابرو در ناحیه پشت سر طبیعی بوده و با وجودی که اخلالی در زندگی روزمره ایجاد نمی‌کند اما به ‌مرور با بهبود و ترمیم اعصاب حسی سطحی ناحیه برداشت موها به‌صورت کامل رفع می‌گردد.

ترمیم بانک مو بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد

احساس کاهش شدید حجم موی پشت سر پس کاشت ابرو از چیست؟

باید گفت: حجم موی برداشت شده از ناحیه پشت سر تنها به میزان موی مورد نیاز دو ابرو می‌باشد اما دلیل این  که بلافاصله پس از کاشت ابروی طبیعی فرد احساس می‌کند حجم بیشتری نسبت به حجم موهای دو ابرو از موهای پشت سرش کم شده است.

این به این دلیل است که هنگام برداشت نوار پشت سر، پزشک چیزی در حدود ۱ تا ۲ سانتی‌متر از موهای اطراف نوار مورد نظر را نیز با ماشین کوتاه می‌نماید تا این موها در حین برداشت نوار مزاحمت ایجاد نکرده و بعدا نیز احتمال کلونیزه کردن آلودگی و عفونت را کمتر نماید.

آیا بانک مو دوباره رشد میکند

 

ریزش موهای پشت سر پس از کاشت ابرو به چه علت است؟

ریزش موهای پشت سر پس از کاشت ابرو چندان متداول نبوده اما در برخی از افراد ایجاد می‌شود که دلیل آن به خواب رفتن پیازهای مو در اثر التهاب اطراف ناحیه برداشت موها می‌باشد.

التهاب حاصل از ایجاد جراحت باعث می‌شود تا با ایجاد حالت شوک در پیاز موها تولید ساقه مو متوقف شده و ساقه موها دچار ریزش شود و حالت سکه‌ای یا به‌صورت لکه‌ای موهای اطراف بخیه دچار ریزش شوند که البته این حالت موقتی بوده و در عرض دو تا سه ماه و همزمان با رفع التهاب موها مجددا شروع به رشد کرده و این حالت رفع شود.

شایان ذکر است که این ریزش گسترده نبوده و بین موها مخفی می‌باشد لذا به هیچ عنوان نگرانی از بابت مشخص بودن ریزش موهای این ناحیه نباید داشت.