مقایسه کاشت ابرو و تاتو ابرو

برای بسیاری از افرادی که دارای ابروهای کم‌پشت، ضعیف یا نقص‌دار هستند همیشه پرپشت کردن ابروها یا رفع نقص ابروها در اولویت‌های ایجاد زیبایی چهره می‌باشد. همیشه از ابروها به‌عنوان پادشاه چهره یاد می‌کنند پس این طبیعی است که افراد فوق بخواهند از بین طریقه‌های مختلف زیبایی ابروها بهترین روش را انتخاب نمایند. از بین روش‌های موجود تاتو، هاشور، میکروبلدینگ یا فیبروز جزء معروف‌ترین این روش‌ها می‌باشد؛ اما امروزه با پیشرفت‌های شگرف در زمینه کاشت ابروی طبیعی این روش نیز به سرعت در بین روش‌های ترمیم ابروهای کم‌پشت یا دارای نقص جایگاه قابل‌توجهی را به دست آورد لذا بسیاری از افراد فوق‌الذکر به دنبال این هستند که مزایا و معایب کاشت ابروی طبیعی در مقایسه با تاتو، هاشور و میکروبلدینگ را دریابند و با مقایسه این راهکار با دیگر موارد بهترین و صحیح‌ترین انتخاب را داشته باشند. در این مقاله هدف اصلی مقایسه این روش‌ها با یکدیگر و بررسی مزایا و معایب هر یک از آن‌ها می‌باشد تا بتوان به‌صورت صادقانه به انتخاب اصلح کمک نمود.

 

 

مزایای کاشت ابرو نسبت به تاتو یا هاشور ابرو چیست؟

اولین و مهم‌ترین برتری کاشت ابروی طبیعی نسبت به تاتو یا هاشور ابرو همانا طبیعی بودن ابروی کاشت شده نسبت به تاتو هست، هرچقدر هم که بین موهای ابرو و موهای سر تفاوت باشد نهایتا تفاوت مو با مو هیچ‌وقت به اندازه تفاوت مو با رنگ نخواهد بود، پس نتیجه کاشت ابرو با هر مقیاسی که بسنجید به شرایط واقعی نزدیک‌تر است تا تاتو یا هاشور ابرو.

امکان حالت دادن یا رنگ کردن یا برداشتن ابروهای کاشت شده طبق سلیقه فرد از دیگر مزایای کاشت ابرو نسبت به تاتو، هاشور، میکروبلدینگ یا فیبروز ابرو می‌باشد. این که تاتو ابرو تا پایان عمر یک حالت و شکل را خواهد داشت و در صورت نیاز به تغییر مدل باید مجدد تاتو انجام داد و تاتوی قبلی را با دردسر زیاد پاک کرد یا کاور کرد و باز هم نسبت به چند رنگ نشدن ابروها مطمئن نبود، نقطه ضعف بسیار بزرگ و قابل تأملی می‌باشد. استفاده از صابون ابرو یا ژل ابرو یا ریمل ابرو جهت حالت دادن به ابروهای کاشت شده در جهت دلخواه علاوه بر افزودن زیبایی چهره امکان ایجاد تنوع در ظاهر را نیز ایجاد می‌نماید.

تغییر رنگ تاتو و هاشور به‌مرور زمان یکی از بدترین مشکلات زیبایی شناختی استفاده از تاتو یا هاشور برای رفع نقایص ابرو یا پرپشتی ابرو می‌باشد. رنگ‌های پایه مس که اصولا در ابتدای کار طیف سیاه‌رنگ دارند به ‌مرور زمان به رنگ‌های آبی و سبز تبدیل شده و رنگ‌های پایه آهن نیز که در ابتدا طیف رنگ قهوه‌ای دارند به ‌مرور به رنگ قرمز یا صورتی تبدیل می‌گردند. این تغییر رنگ‌ها تمامی آنچه را که باعث جذابیت ابتدایی تاتو یا هاشور ابرو می‌باشد به‌ مرور زمان از بین برده و تخریب می‌نماید ولی امکان رنگ کردن ابروهای کاشت شده پس از رشد موها یکی از بزرگ‌ترین برتری‌های کاشت ابرو نسبت به تاتو یا هاشور ابرو می‌باشد.

یکی از مضرات بزرگ تاتو، هاشور یا میکروبلدینگ و فیبروز ابرو این است که به دلیل ایجاد زخم در سطح پوست با آسیب به خون‌رسانی سطحی پوست نه تنها باعث آسیب به موهای موجود ابرو و کم‌پشتی آن می‌گردد بلکه با کاهش خون‌رسانی سطحی نیز ممکن است احتمال نیاز به جلسه ترمیم بعد از کاشت ابرو را بالا ببرد.

صرفه اقتصادی کاشت ابرو نسبت به انجام تاتو یا هاشور ابرو بسیار بیشتر است، چراکه کاشت ابرو یک‌بار انجام شده و تا پایان عمر دائمی و ماندگار می‌باشد اما تاتو و هاشور ابرو در بهترین وضعیت بین یک تا دو سال دوام داشته و مرتبا نیاز به انجام جلسات مکرر دارد که خود با پرداخت هزینه به دفعات زیاد همراه می‌باشد که توجیه اقتصادی انجام کاشت ابرو نسبت به انجام تاتو یا هاشور را بالا می‌برد.

تفاوت کاشت ابرو با تاتو

مضرات کاشت ابروی طبیعی نسبت به هاشور و تاتو ابرو چیست؟

این که کاشت ابرو نسبت به انجام تاتو یا هاشور ابرو روش تهاجمی‌تری به حساب می‌آید یک واقعیت انکارناپذیر است اما نکته اینجاست که انجام تاتو ابرو نیز همراه با درد است، پس افرادی که در انجام تاتو یا هاشور احساس درد می‌کنند در کاشت ابرو نیز به هنگام تزریق بی‌حسی درد مختصری را احساس می‌کنند و افراد مقاوم در حین تاتو قطعا در زمان کاشت ابرو نیز حساسیت کمتری خواهند داشت اما باید گفت شاید تنها درد اذیت‌کننده کاشت ابرو در حین تزریق اولیه بی‌حسی بوده و بعد از آن دیگر درد خاصی وجود ندارد و پس از عمل نیز در صورت عدم استعمال سیگار و قلیان درد به‌راحتی با داروهای خوراکی کنترل می‌شود اما در حین انجام تاتو یا هاشور فرد از ابتدا تا انتها درد خواهد داشت (البته افراد مقاوم که در حین تاتو دردی را حس نمی‌کنند در حین کاشت ابرو نیز ممکن است حتی درد تزریق بی‌حسی را نیز تجربه ننمایند).

با توجه به این که کاشت ابرو به‌ هرحال یک عمل پزشکی تلقی می‌شود مراقبت‌های بیشتری بعد از انجام عمل نسبت به تاتو یا هاشور خواهد داشت که با توجه به این که این کار در اکثر موارد تنها یکبار قرار است انجام شود در مقایسه با تاتو و هاشور ابرو که باید هر سال انجام شود منطقی‌تر به نظر می‌رسد مخصوصا این که این مراقبت‌ها عموما تنها به مدت یک هفته اول پس از عمل اهمیت داشته و پس از آن دیگر مراقبت خاصی نیاز ندارد. برای اطلاع از مراقبت‌های بعد از عمل به بخش مربوطه مراجعه نمایید.

کاشت ابرو بهتر است یا تاتو ابرو

در پایان باید گفت: با یک مقایسه ساده بین مزایا و معایب کاشت ابرو در مقایسه با تاتو، هاشور یا میکروبلدینگ ابرو می‌توان به‌راحتی دلیل اقبال سریع و رو به رشد افراد از کاشت ابروی طبیعی را درک نمود، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فرآیند انجام کاشت ابرو که با نتایج بسیار متراکم‌تر و خواب بسیار طبیعی‌تر از قبل همراه است در صورت انتخاب صحیح پزشک متخصص کاشت ابرو در اصفهان و بهترین کلینیک کاشت ابرو در شهر اصفهان می‌توان از نتایج خارق‌العاده کاشت ابرو در مقایسه با تاتو و هاشور ابرو لذت برد.