ریزش ابروها بعد از کاشت ابروی طبیعی

با توجه به تغییر شگرفی که کاشت ابروی طبیعی در صورت ایجاد می‌کند، ریزش ابروهای کاشت شده که عموما بلافاصله بعد از کاشت ابرو اتفاق می‌افتد، می‌تواند بسیار ناامیدکننده باشد و این سؤال را ایجاد کند که آیا ابروهای کاشت شده بعد از ریزش ابتدایی مجددا رشد می‌کنند؟ و آیا اساسا ابروهای کاشت شده ممکن است دچار ریزش شوند؟ از طرفی نیز بعضی از مراجعین نگران ریزش مو در ناحیه برداشت مو یا بانک مو هستند.

در این مقاله به این پرسش‌ها در سه محور “ریزش ابتدایی ابروها بعد از کاشت ابرو”، “ریزش ابروهای کاشت شده پس از رشد موها” و “ریزش موهای بانک مو” می‌پردازیم و امکان و دلایل وقوع هر یک از این ریزش موها را بیان می‌کنیم و در آخر خواهیم گفت که آیا این ریزش ابروها موقتی هستند و یا دائمی؟

 

علت ریزش ابروها بلافاصله بعد از کاشت ابرو

افرادی که تجربه کاشت نهال درختان را دارند، می‌دانند که در اکثر مواقع پس از جابجایی نهال و کاشت آن در یک محیط جدید، برگ‌های نهال درخت می‌ریزند اما ریشه درخت زنده است و پس از تطابق درخت با شرایط خاک، آب و نور در محل جدید مجددا برگ‌های درخت جوانه زده و رشد می‌نمایند.

دقیقا مشابه همین اتفاق در کاشت ابروی طبیعی نیز رخ می‌دهد، به این صورت که پس از کاشت ابرو و تا زمانی که ریشه موها به محیط جدید خود عادت کنند، پیاز مو ساخت کراتین ساقه مو را متوقف نموده لذا تقریبا ساقه تمام موهای کاشت شده دچار ریزش می‌شوند، این ریزش مو موقتی بوده و در عرض یک هفته اول بعد از کاشت ابرو شروع و تا حدود یک‌ماهه اول بعد از کاشت ابرو تکمیل می‌شود.

پس از تطابق ریشه با محیط جدید مجددا پیاز مو شروع به ساخت ساقه موها کرده و موها به آرامی شروع به رشد می‌نمایند. این اتفاق در حدود ماه ۴ یا ۵ بعد از کاشت ابرو شروع شده اما تا پایان سال اول بعد از کاشت ابرو زمان نیاز است تا نتیجه نهایی از لحاظ تراکم و قطر موها مشخص گردد.

شایان ذکر است در پایان این زمان چنانچه نقاطی از ابروی کاشت شده خالی و مویی در این نواحی رشد نکرده باشد در این زمان می‌توان با یک جلسه ترمیم کاشت ابرو مشکل این نقاط را رفع نمود.

 

عکس ریزش ابرو بعد از کاشت

آیا ابروها بعد از کاشت ابرو دچار ریزش می‌شوند؟

در واقع در این بخش از مقاله به ریزش ابروها بعد از رشد نهایی پس از یک سال و رؤیت نتیجه نهایی کاشت ابرو می‌پردازیم. (یادآوری: تقریبا تمام ساقه موهای کاشت شده بعد از حدود یک تا دو هفته بعد از کاشت ابرو دچار ریزش می‌شوند ولی بعد از حدود یک سال تقریبا تمام موهای کاشت شده بعد از ریزش ابتدایی مجددا رشد می‌نمایند)

همان طور که در مقاله ماندگاری کاشت ابرو اشاره کردیم، کاشت ابرو یک عمل دائم و مادام‌العمر است اما در شرایط خاصی ممکن است که این موها دچار ریزش شوند، بدیهی است که آنچه که باعث ریزش موهای سر می‌شود باعث ریزش موهای ابروی کاشت شده نیز می‌شود، در ادامه به عمده‌ترین دلایل ریزش موهای سر اشاره می‌گردد که عبارتند از:

  • استرس جسمی و روانی
  • داروها و مواد شیمایی
  • تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ

 

ریزش ابرو در اثر استرس جسمی و روانی

یکی از عمده دلایل ریزش موها استرس‌های روحی، روانی و جسمی می‌باشد، رژیم‌های سخت غذایی و غیرتخصصی یکی از عمده دلایل ریزش مو و به تبع آن ریزش ابروها می‌باشد، همچنین برای جلوگیری از ریزش ابروها در اثر استرس‌های روانی باید به شدت به کنترل این احساسات تحت نظر یک متخصص روان‌پزشکی بپردازید، البته با رفع این موارد به احتمال زیاد ابروهایی که ریزش پیدا کرده‌اند مجددا رشد خواهند نمود.

ریزش موها در اثر داروها و مواد شیمیایی

عارضه بسیاری از داروها و مواد شیمیایی ریزش موها می‌باشد لذا قبل از استفاده از این مواد باید در نظر داشت که در صورت وقوع ریزش ابروها استفاده از آن‌ها به حداقل رسیده یا قطع شوند چرا که در این موارد احتمال عدم رشد مجدد ابروها پس از قطع داروها وجود دارد البته در عمده موارد پس از قطع مصرف ابروهای دچار ریزش مجددا رشد می‌نمایند.

آسیب فیزیکی ناشی از تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ

تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ ابرو همان‌طور که می‌تواند موجب ریزش ابروهای طبیعی فرد شود، چناچه بعد از کاشت ابرو نیز انجام شود ممکن است باعث ابروهای کاشت شده نیز شود، پس اکیدا توصیه می‌گردد چنانچه قبل از کاشت ابرو تاتو داشته‌اید دیگر بعد از کاشت ابرو اقدام به انجام تاتو، هاشور و میکروبلیدینگ ننمایید.

شایان ذکر است که همان‌طور که موهای سر به‌صورت طبیعی روند رشد و ریزش روزانه دارند و ریزش بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو روزانه طبیعی می‌باشد، پس از انتقال به ابروها نیز این حالت را حفظ می‌نمایند و روزانه تعدادی ریزش و رویش مجدد در ناحیه ابروها دیده می‌شود.

چند روز بعد از کاشت ابرو میریزد

ریزش موهای بانک مو بعد از کاشت ابرو

در صورت ایجاد التهاب در نواحی که حاوی مو هستند اولین اتفاق این است که جهت رسیدن مواد مغذی برای ترمیم بافت آسیب‌دیده جریان خون پیازهای مو کم شده که این عامل باعث ریزش ساقه موها می‌شود اما پیاز موها زنده‌اند و پس از رفع التهاب و برگشت جریان خون و مواد مغذی به پیازهای مو مجددا موها شروع به رشد می‌کنند البته ممکن است این بازه زمانی به ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز داشته باشد. در مورد ناحیه بانک مو نیز چون در حین برداشت مو از بانک مو ممکن است موهای اطراف نواحی دچار التهاب یا بخیه‌ها دچار ریزش شده و منظره غیرطبیعی ایجاد نمایند ولی نگران نباشید بعد از حدود ۳ تا ۴ ماه مجددا موهای اطراف بخیه‌ها رشد کرده و به حالت عادی باز می‌گردد.

در پایان باید گفت: ریزش ابروها پس از گذشت یک هفته تا یک ماه از کاشت ابرو، طبیعی بوده و رشد مجدد پس از ۴ تا ۵ ماه شروع شده و نتیجه نهایی رشد ابروها بعد از گذشت یک سال مشخص می‌شود. همچنین باید پس از کاشت ابرو مراقب مواردی که منجر به ریزش موها می‌شوند، بود چرا که این موارد به احتمال زیاد موجب ریزش ابروها نیز می‌شوند. در مورد ریزش موهای اطراف ناحیه برداشت مو نیز نباید نگران بود چرا که این ریزش در اثر التهاب بوده و پس از رفع التهاب در عرض ۳ ماه موها مجددا شروع به رشد می‌کنند.