تقویت ابروها بعد از کاشت ابرو

انتظار ظهور بهترین نتایج ممکن کاشت ابرو برای مراجعین همیشه بزرگ‌ترین دغدغه است و این امر باعث می‌شود تا مراجعین نه تنها تمامی دستورات قبل و بعد از عمل را مو به مو اجرا نمایند بلکه اکثرا به دنبال یک روش تکمیلی برای ایجاد بهترین نتایج ممکن از کاشت ابرو هستند.

در این راه همیشه راه‌های تقویت نتایج کاشت ابرو سوال اکثر مراجعین بوده که این سوال به طرق مختلفی بیان می‌گردد، مثل ‌این که “چه کاری می‌توان انجام دهم که بهترین نتایج کاشت ابرو را داشته باشم؟” یا این که ” چه داروی تقویتی بعد از کاشت ابرو استفاده کنم؟” یا این که “بهترین نتیجه ممکن کاشت ابرو در چه صورتی حاصل می‌شود؟”.

در این مقاله بر آن شده‌ایم که پاسخگوی سوالاتی از این دست باشیم، ضمن آن که جلوی انجام کارهای غیر لازم یا هزینه‌های اضافه بعد از کاشت ابرو را بگیریم. در ادامه به ترتیب مؤثرترین راه‌های تقویت و رؤیت بهترین نتایج کاشت ابرو را بیان می‌کنیم.

 انجام کامل و دقیق دستورات لازم قبل و بعد از کاشت ابرو

اولین و مهم‌ترین راه حصول بهترین نتایج ممکن از کاشت ابرو این است که به دقت و مو به مو دستورات لازم قبل از کاشت ابرو و بعد از کاشت ابرو را رعایت نمایید. همیشه در نظر داشته باشید که عواید رعایت دقیق دستورات نصیب شخص شما خواهد شد و اصرار و تأکید پزشک متخصص کاشت ابرو بر اجرای دقیق این دستورات به خاطر خود شما می‌باشد و ضرر عدم رعایت این دستورات مستقیما متوجه شخص شما خواهد بود، حتی اگر انجام برخی از این دستورات به نظر می‌رسد برای راحتی و سهولت پزشک یا تیم کاشت ابرو می‌باشد اما در پایان شما هستید که از آن منتفع خواهید شد چراکه راحتی و سهولت پزشک یا تیم منجر به بروز بهترین نتایج ممکن برای شما خواهد شد.

شایان ذکر است که بسیاری از دستورات لازم قبل کاشت و مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو ممکن است به نظر شما غیر لازم و حتی غیرمفید باشد ولی باید بدانید که وقتی پزشک از شما می‌خواهد که برخی از موارد خاص را رعایت نمایید مطمئنا کوهی از تجربه در پس این درخواست نهفته است لذا بهتر است به تجربه پزشک خود اطمینان نمایید و دستورات لازم را رعایت نمایید.

داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

روش‌های تقویت ابروهای کاشت شده

همیشه برای بهتر بودن می‌توان کارهای اضافی خاصی بیشتر از حد معمول انجام داد البته باید در نظر داشت که هر آنچه از حد بگذرد آفت جان می‌شود، در مورد کاشت ابرو هم این قانون صادق است، در واقع این مطلب صحیح است که انجام بعضی از کارها یا استفاده از بعضی داروها می‌تواند تا حدودی در حصول نتایج کاشت ابرو بهتر اثرگذار باشد اما باید در نظر داشت رعایت اعتدال در این زمینه برای جلوگیری از تأثیرات معکوس بسیار مهم است، برخی از این موارد عبارتند از:

  • لیزر کم‌توان
  • مزوتراپی ابرو
  • داروهای تقویتی

 

لیزر کم‌توان

بعد از انجام هر عمل جراحی و یا حتی جراحت روی پوست محل موردنظر ملتهب، قرمز و آسیب‌دیده است اگرچه این موارد به‌مرور زمان و به خودی خود مرتفع می‌گردد اما انجام لیزر کم‌توان می‌تواند در بهبود سریع‌تر التهاب ناحیه کاشت ابرو اثرگذار باشد، شایان ذکر است که رفع التهاب سریع‌تر در حصول نتایج بهتر کاشت ابرو مؤثر نبوده و تنها در بهبود ظاهری محل کاشت ابرو زودتر از زمان مورد انتظار مؤثر می‌باشد.

 

مزوتراپی ابرو

مزوتراپی شامل تزریق موضعی برخی داروهای تقویتی جهت رویت سریع‌تر نتایج کاشت ابرو و تا حدودی تقویت ابروهای قبلی و کاشت شده می‌باشد، شایان ذکر است انجام مزوتراپی بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو ممکن می‌باشد و تاثیرات تقویتی آن تا زمانی که مزوتراپی به‌صورت مرتب انجام می‌شود برقرار می‌باشد. جهت مطالعه بیشتر در این زمینه به مقاله مزوتراپی بعد از کاشت ابرو مراجعه نمایید.

تقویت ابروها بعد از کاشت ابرو

داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

همان‌طور که در بخش داروهای بعد از کاشت ابرو اشاره کردیم در بازار ایران داروهای متعددی جهت تقویت ابروهای کاشت شده وجود دارد اما با توجه به شرایط متلاطم ایران ممکن است برندهای خاصی در طول زمان از دسترس خارج یا به بازار ایران اضافه گردند در ادامه سعی شده چند برند که در طول زمان و شرایط مختلف حضور پایدارتری در بازار ایران داشته‌اند معرفی گردند، بدیهی است که با توجه به این که هدف از معرفی این برندها تبلیغ نبوده و هیچ انتفاعی برای نگارنده ندارد اصراری بر استفاده منحصر از این داروها نبوده و چنانچه با تجربه شخصی خود و یا مشورت با متخصصین امر برندهای دیگری با شرایط بهتر از برندهای معرفی شده یافتید استفاده از آن ها هیچ ممنوعیتی ندارد.

شایان ذکر است که استفاده از داروهای موضعی پس از کاشت ابرو باید حتما بعد از گذشت یک ماه از کاشت ابرو باشد اما داروهای خوراکی می‌تواند بلافاصله بعد از کاشت ابرو نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

باید توجه داشت که تأثیر این داروها تنها بر رویت هرچه سریع‌تر نتایج کاشت ابرو بوده و استفاده یا عدم استفاده آن‌ها بر کیفیت نتایج نهایی کاشت ابرو تأثیر مستقیمی نخواهد داشت. نکته بعدی این است که به‌جز افزایش سرعت در رویت نتایج اگر این داروها دارای تأثیرات تقویتی باشند تنها تا زمانی که به‌صورت مرتب مورد استفاده قرار می‌گیرند این تأثیرات تقویتی وجود خواهد داشت و با قطع مصرف داروها شرایط به روال قبل باز می‌گردد.

بهترین روش تقویت ابروها بعد از کاشت ابرو

داروهای تقویتی خوراکی بعد از کاشت ابرو

اکوفان (Ecophane): برند اکوفان یک برند قدیمی در حیطه تقویت مو، پوست و ناخن می‌باشد به تبع تقویت موهای سر و ابرو از یک مکانیسم تبعیت می‌نمایند و تقویت موها منجر به تقویت هم‌زمان ابروها نیز می‌گردد.

هیرویت (Hair-vit): برند هیرویت تقریبا جز برندهای جدیدتر در بازار ایران است اما با توجه به قیمت مناسب و تأثیرات خوب به سرعت جای خود را در بازار ایران باز نموده است.

 

داروهای تقویتی موضعی بعد از کاشت ابرو

تالیکا (Talika): برند تالیکا از برندهای قدیمی تقویت تخصصی ابرو و مژه در ایران می‌باشد که تأثیرات خوبی در تقویت ابروهای خود فرد و رؤیت سریع‌تر نتایج کاشت ابرو دارد.

اورلین (Aurelien): اورلین از برندهای خارجی جدیدتر است ولی با توجه به قیمت مناسب‌تر ضمن حفظ نتایج خوب توانسته است سال‌ها در بازار ایران دوام داشته باشد.

سینره: سرم تقویت‌کننده ابروی سینره نیز توانسته است با رقبای خارجی خود در این زمینه رقابت خوبی داشته باشد و مورد استقبال عموم مردم قرار بگیرد.

سریتا: برند سریتا نیز با ارائه دو محصول به‌صورت سرم و نیز کرم تقویت ابروها توانسته در این زمینه برای خود جایگاه خوبی محیا نماید.

ماینوکسیدیل: ماینوکسیدیل یکی از پایه‌ای‌ترین داروهای تقویت‌کننده مو و ابروها می‌باشد که از دیرباز برای تقویت موها و ابروها مورد استفاده قرار می‌گرفته است و به‌صورت ترکیبی در بسیاری از داروهای تقویت‌کننده ابروها وجود دارد که می‌توان به‌صورت خالص از برندهای مختلف نیز مورد استفاده قرار گیرد.