بعد از کاشت ابرو از چه روغنی استفاده کنیم؟

این که آیا باید ابروهای کاشت شده را چرب نمود؟ و از چه روغن یا پمادی برای چرب کردن ابروها باید استفاده شود؟ از شایع‌ترین سوالات مراجعین کاشت ابرو است.
به طبع مانند هر زخم دیگری زخم‌های کاشت ابرو نیز پس از ترمیم اولیه دچار خشکی ناحیه زخم می‌شود، مخصوصا در شهر اصفهان و یا شهر یزد که دارای آب و هوای خشک می‌باشند این حالت بیشتر است ولی در شهرهایی با آب‌وهوای مرطوب مانند شهر اهواز یا شهر شیراز یا حتی تهران این پدیده کمتر رویت می شود.

با توجه به ایجاد حس خارش بعد از کاشت ابرو در اثر خشکی پوست، یکی از راه‌هایی که برای رفع این خشکی به ذهن می‌رسد این است که ابرو را پس از کاشت ابرو چرب نماییم. در این مقاله به‌صورت کامل در این ارتباط سخن می‌گوییم و به بهترین روغن‌ها و پمادها برای چرب کردن ابروها و نحوه و زمان انجام آن اشاره می‌نماییم.

چرب کردن ابروها بعد از کاشت ابرو با روغن

آیا چرب کردن ابروها پس از کاشت ابرو مضر نیست؟

همانطور که توضیح داده شد با توجه به این که پوست ناحیه ابرو در روند بهبود پس از کاشت ابرو دچار خشکی می‌شوند، یکی از بهترین راه‌ها برای رفع این حالت چرب کردن پوست این نواحی می‌باشد اما باید دقت داشت که برای جلوگیری از آسیب به نتیجه نهایی کاشت ابرو باید مواردی از قبیل زمان مجاز چرب کردن ابروها و روغن‌ها و پماد مجاز برای این کار را رعایت نماییم.

 

از چه زمانی پس از کاشت ابرو می‌توان ابروها را چرب نمود؟

دقت نمایید با توجه به این که تا قبل از اتمام یک هفته از کاشت ابرو طبیعی نباید هیچ چیزی روی ابروها کشیده شود پس چرب کردن ابروها ممکن است باعث کشیده شدن اجسام خارجی چه زمان چرب کردن و چه زمان پاک کردن چربی ابروها شود، لذا قبل از گذشت یک هفته کامل از کاشت ابرو به هیچ عنوان اقدام به چرب کردن ابروها نکنید.

بعد از کاشت ابرو چه پمادی بزنیم
نحوه چرب کردن ابروها پس از کاشت ابرو به چه صورت است؟

برای چرب کردن ابروها هم می‌توان از روغن استفاده نمود و هم می‌توان از پماد یا کرم استفاده نمود اما به نظر می‌رسد استفاده از روغن‌ها به دلیل سهولت شستشوی بعدی می‌تواند راحت‌تر باشد.
باید دقت داشت که محیط چرب مستعد تجمع آلودگی و تکثیر انواع باکتری ها می‌باشد که خود این باکتری‌ها می‌تواند منجر به ایجاد جوش در ناحیه ابرو  بعد از کاشت شود؛ بنابراین اگر چنانچه برای رفع خشکی ابروها اقدام به چرب نمودن ابروها می‌کنید حتما شستشوی مکرر ابروها را مدنظر قرار دهید تا از ایجاد آلودگی مضاعف و رشد و نمو کلونی‌های باکتریایی جلوگیری شود.

حداقل زمان لازم جهت جذب و تاثیر انواع روغن‌ها حدود ۳ تا ۶ ساعت می‌باشد که بعد از این مدت می توان ابروها را با آب لوله‌کشی شهر و شامپو بچه یا صابون شستشو داد، البته محبوب‌ترین زمان چرب کردن ابروها قبل از خواب شبانه و شستشو پس از بیدار شدن از خواب است.

روغن بادام بعد از کاشت ابرو

از چه روغن‌هایی برای چرب کردن ابروها پس از کاشت ابرو استفاده کنیم؟

از انواع روغن‌ها می‌توان برای تقویت ابروها بعد از کاشت ابرو  و درمان خارش و خشکی ناحیه کاشت ابرو استفاده کرد. بهتر است از روغن‌هایی که  استفاده می‌کنید کاملا

روغن بادام یا بادام تلخ بعد از کاشت ابرو

شاید بتوان گفت: بهترین روغن که بعد از کاشت ابرو می‌توان استفاده نمود روغن بادام است، این روغن نه تنها به رفع خشکی پوست و بهبود کیفیت موهای ابرو کمک می‌کند بلکه تا حدودی نیز در التیام و رفع التهاب ناحیه کاشت ابرو موثر است. با توجه به این که این روغن از نوع روغن‌های سبک گیاهی می‌باشد به راحتی نیز بعد از استفاده شستشو و رفع می‌گردد.

 

روغن نارگیل بعد از کاشت ابرو

یکی از بهترین روغن‌ها برای استفاده پس از کاشت ابرو و رفع خشکی پوست روغن نارگیل می‌باشد، این روغن با جذب پوستی بالایی که دارد سریع‌تر و بهتر از انواع دیگر روغن‌ها در بهبود این حالات پوست موثر است. در شهری مانند شهر اصفهان که فروشگاه‌های عطاری به وفور یافت می‌شود پیدا کردن روغن نارگیل خالص و طبیعی چندان سخت نمی‌باشد.

 

روغن کرچک بعد از کاشت ابرو

روغن کرچک با وجود این که غلظت بیشتری دارد اما بعضا به دلیل تأثیرات خوبی که روی خود موهای کاشت شده دارد برای چرب کردن ناحیه کاشت ابرو توصیه می‌گردد.

 

روغن زیتون بعد از کاشت ابرو

روغن زیتون به دلیل این که جز چربی‌های مقاوم است به راحتی از روی پوست شسته نشده و می‌تواند منبعی برای تکثیر باکتری‌ها و جذب آلودگی‌های محیط گردد لذا چنانچه قصد استفاده از روغن زیتون برای رفع خشکی پوست را دارید بهتر است از نوع تصفیه شده آن استفاده نموده و پس از استفاده نیز ناحیه ابرو را به خوبی شستشو دهید.

 

روغن آرگان بعد از کاشت ابرو

روغن آرگان جز روغن‌های موثر بر کیفیت جنس مو و پوست است و در رفع خشکی پس از کاشت ابرو نیز تا حدودی موثر است لذا اگر این روغن را قبلا برای استفاده در بهبود شرایط پوست و موی خود تهیه کرده‌اید، می‌توانید از آن برای رفع خشکی پس از کاشت ابرو نیز استفاده کنید.

 

روغن رز ماری پس از کاشت ابرو

با توجه به این که رز ماری جز دسته گیاهان تحریک‌کننده پوست مانند سیر یا کافئین است، توصیه می‌شود در بازه یک ماهه اول بعد از کاشت ابرو که پوست تا حدودی ملتهب و مستعد تحریک می‌باشد از این روغن یا انواع دیگر روغن‌های تحریک‌کننده پوست استفاده نگردد.

 

درمان خشکی پوست بعد از کاشت ابرو طبیعی با روغن نارگلیل

چه پماد یا کرمی پس از کاشت ابرو در رفع خشکی ابروها موثر است؟

در ابتدا باید گفت: تفاوت پماد و کرم در میزان درصد چربی و یا رطوبت این مواد است، با توجه به این که ماده موثره چربی در پماد بیشتر از کرم است توصیه می‌شود جهت رفع خشکی پوست ابروها از پماد استفاده کنید.
بهترین پماد برای این منظور پماد ویتامین آ+د است که به دلیل عدم وجود اسانس یا مواد تحریک‌کننده و شستشوی راحت یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند توسط پماد خشکی ابروها را رفع کنند.
وازلین گزینه بعدی جهت رفع خشکی پوست بوده و می‌تواند جز انتخاب‌ها باشد اما شستشوی وازلین از پماد ویتامین آ+د سخت‌تر و نیاز به دقت بیشتری دارد.

در پایان باید گفت: خشکی پوست و ایجاد حالت شوره پس از کاشت ابرو برای افرادی که کاشت ابرو انجام داده‌اند مخصوصا مراجعه‌کنندگان کاشت ابرو در اصفهان امری طبیعی است چون شهر اصفهان، آب و هوای به نسبت خشکی دارد. برای بهبود و رفع این حالت به راحتی می‌توان پس از گذشت یک هفته از کاشت ابرو از انواع مجاز روغن‌ها و پمادهای پوستی استفاده نمود فقط نکته مهم این است که در صورت چرب نمودن پوست بهتر است روزانه در فواصل منظم ابروها با آب و صابون یا شامپو شستشو شوند.