مراقبت های قبل از عمل کاشت ابروی طبیعی

مراجعین کاشت ابرو قبل از انجام عمل باید به یکسری نکات توجه کنند، به‌طورکلی مواردی که قبل از کاشت ابرو باید در نظر گرفت عبارتند از:

  • مواردی که در جلسه مشاوره قبل از عمل کاشت ابرو بررسی می‌شوند.
  • توصیه‌ها و دستورات لازم قبل از عمل کاشت ابرو که رعایت آن‌ها برای حصول نتایج رضایت‌بخش ضروری‌اند.

با توجه به اهمیت این موارد، در ادامه به تشریح مفصل هر یک از آن‌ها پرداخته‌ایم.

 

مشاوره قبل از کاشت ابرو

مشاوره کاشت ابرو ابتدایی‌ترین و در عین حال مهم‌ترین بخش از مراحل قبل از انجام عمل کاشت ابرو می‌باشد. در جلسه مشاوره حضوری اولین مسئله یعنی سطح توقع شما از کاشت ابرو و این که آیا کاندید مناسبی جهت کاشت ابرو هستید یا خیر؟ بررسی می‌شود، عکس‌های قبل و بعد از عمل مشابه وضعیت شما نشان داده شده، بانک مو از لحاظ جنس موها، ضخامت و فر بودن، سفیدی موها و تعداد گرافتی که قابل برداشت می‌باشد و تراکم قابل ایجاد در منطقه کاشت، شکل ابروی مدنظر شما و تعداد جلسات مورد نیاز کاشت ابرو ارزیابی می‌شود. در حین مشاوره، بررسی‌های پزشکی از نظر مشکلات قلبی و پوستی، فشارخون، بیماری‌های تیروئید، داروهای مصرفی، احتمال نیاز شما به جلسه ترمیم کاشت ابرو به دلیل وجود تاتو یا اسکار و سایر موارد توسط پزشک انجام می‌شود.

همچنین راجع به مراحل انجام عمل و عوارض احتمالی کاشت ابرو توضیحاتی ارائه می‌گردد. در پایان آزمایش‌ها مورد نیاز درخواست می‌شود و شما نیز می‌توانید سوالات خود را مطرح و جواب آن‌ها را مستقیم و بی‌واسطه از پزشک دریافت نمایید.

اما چنانچه به دلیل بُعد مسافت نمی‌توانید در جلسه مشاوره حضوری شرکت نمایید یا مشاوره شده‌اید و هنوز در مواردی از موارد فوق ابهاماتی دارید، می‌توانید برخی از نکات مهم در این زمینه را در بخش مشاوره غیرحضوری سایت مطالعه نمایید.

 

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

دستورات لازم قبل از عمل کاشت ابرو

فردی که قصد عمل کاشت ابرو دارد باید از دو هفته قبل از عمل تا روز عمل، یکسری نکات را به‌طور جدی رعایت کند تا در حین انجام عمل کاشت ابرو دچار مشکل نشده و بهترین نتایج ممکن برای وی حاصل گردد. در ادامه مواردی که نیاز است فرد قبل از عمل کاشت ابرو در بازه‌های‌ زمانی مختلف انجام دهد به ترتیب ذکر شده‌اند.

 

مراقبت های قبل و بعد کاشت ابرو

دو هفته قبل از عمل کاشت ابرو

۱- از مصرف کپسول‌ها و قرص‌های حاوی ویتامین E و امگا ۳ پرهیز نمایید.

۲- از مصرف سیگار و قلیان اکیدا خودداری نمایید حتی در معرض دود دخانیات قرار نگیرید.

۳- در صورت مصرف هر نوع دارو، مواد مخدر و یا مکمل غذایی، ترکیبات درمانی شیمیایی یا گیاهی حتما پزشک خود را آگاه سازید، زیرا ممکن است نیاز به قطع مصرف آن‌ها و یا جایگزین نمودن آن‌ها با داروهای دیگر باشد.

۴- لیست داروها و نیز سایر مکمل‌هایی که سبب افزایش خونریزی می‌شوند عبارتند از: داروهای مسکن مثل آسپرین، بروفن، مفنامیک اسید، ACA، ایندومتاسین، (فقط استامینوفن و استامینوفن کدئین می‌توانید استفاده کنید)، قرص امگا ۳.

بیشتر بدانید
یکی از نگرانی‌های مراجعه‌کنندگان در جلسه مشاوره پیوند ابرو در مورد خواب غیر طبیعی ابروهای کاشت شده و سیخ شدن آن‌ها است که جهت اطلاع از علل این موضوع و نحوه برطرف نمودن آن به مطلب علت سیخ شدن ابرو بعد از کاشت مراجعه نمایید.

یک هفته قبل از عمل کاشت ابرو

۱- از مصرف آسپرین یا هر گونه داروی حاوی آسپرین به شدت پرهیز نمایید.

۲- اگر از داروهای ضد انعقادی نظیر وارفاین و … استفاده می‌نمایید بایستی در مورد قطع دارو و یا جایگزین نمودن آن با هپارین با پزشک خود مشورت کنید.

۳- از مصرف هر نوع مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

۴- اگر از داروهای مسکن و خواب‌آور، آنتی‌هیستامین و یا مهارکننده‌هایMAO  نظیر فنوتیازین، پرفنازین، کلروپرومازوین، تیوریدازین، تری فلئوپرازین، پرومتازین استفاده می‌نمایید باید این‌ مورد را به اطلاع متخصص کاشت ابرو رسانده و در مورد ادامه مصرف یا قطع آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

۵- استفاده از ماینوکسیدیل و محلول‌های مشابه بهتر است از حدود یک هفته قبل از عمل قطع گردد. استفاده مجدد از این محلول‌ها از حدود سه هفته تا یک ماه پس از عمل با تجویز و نظر پزشک کاشت ابرو آغاز می‌گردد.

۶- آخرین فرصت تغییر تاریخ عمل بدون دریافت خسارت یک هفته قبل از تاریخ معین شده عمل می‌باشد و پس از آن بسته به تعداد روز باقی مانده تا روز عمل خسارت دریافت می‌گردد.

 

روز قبل از عمل کاشت ابرو

۱- به میزان حداقل یک لیتر (چهار لیوان) آب یا مایعات دیگر بنوشید.

۲- از مصرف داروهای مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل پروفن (ADVIL)، ناپروکسن، ایندومتاسین، پیروکسیکام و نظیر آن‌ها خودداری نموده و مصرف آن‌ها را قطع نمایید، در صورت نیاز از استامینوفن یا استامینوفن کدئین استفاده نمایید.

۳- اولین دوز آنتی‌بیوتیک خود سفالکسین یا سفیکسم را طبق دستور پزشک روز قبل از عمل همراه با صبحانه یا ناهار مصرف نمایید.

۴- در صورتی که در شهر دیگری ساکن هستید، به منظور جلوگیری از بروز هرگونه تأخیر ناشی از ترافیک یا بدی آب و هوا که مانع از حضور به موقع برای انجام عمل می‌گردد، طوری برنامه‌ریزی نمایید که شب قبل از عمل را در محلی نزدیک کلینیک به سر ببرید. توجه داشته باشید هر گونه تأخیر در روز عمل ممکن است سبب موکول شدن عمل شما به زمان دیگری شده و علاوه بر آن خسارتی بابت لغو عمل از شما دریافت می‌گردد.

 

شب قبل از عمل کاشت ابرو

۱- حتما دوش بگیرید و نواحی صورت و موهای سر و گردن را با شامپو یا صابون کاملا بشوید و تمیز نمایید.

۲- حداقل ۸ ساعت کامل بخوابید.

۳- در صورت سفید یا جوگندمی بودن موها، به هیچ عنوان موها را رنگ ننمایید.

 

کاشت ابرو به روش نواری یا fut

روز عمل کاشت ابرو

۱- لطفا سر ساعت مقرر در کلینیک حاضر شوید تاخیر بیش از نیم ساعت از زمان مقرر به‌ منزله کنسلی عمل می‌باشد.

۲- اصل جواب آزمایش‌ها، فیش‌های واریزی و داروها و سرم‌های تجویزی را همراه بیاورید.

۳- بسته به این که زمان عمل شما صبح و یا ظهر باشد قبل از عمل حتما صبحانه و یا ناهار میل نمایید و خوراکی مقوی و نوشیدنی شیرین همراه داشته باشید.

۴- اگر به پنی‌سیلین، سفالکسین، داروی بی‌حسی یا هر داروی دیگری حساسیت دارید حتما پزشک خود را آگاه سازید.

۵- روز عمل از پوشیدن لباس‌هایی چون تی‌شرت و مقنعه که نیاز به درآوردن از ناحیه سر دارند اجتناب کنید.

۶- حضور همراه در زمان انجام عمل حتی در سالن انتظار اکیدا ممنوع می‌باشد.

۷- مراجعین خانم بدون هرگونه مواد آرایشی مراجعه و کلیپس یا کش موی مناسب جهت بستن موها همراه داشته باشند.

بیشتر بدانید
یکی از روش‌های مفید که به تقویت ابروهای کاشت شده و رشد بهتر آن‌ها کمک می‌کند مزوتراپی است که افرادی که عمل پیوند ابرو انجام داده‌اند می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند برای اطلاع از بهترین زمان انجام این روش و مزایای آن به مطلب مزوتراپی بعد از کاشت ابرو مراجعه نمایید.

سایر نکات لازم قبل از کاشت ابرو

۱- در بازه‌های زمانی استراحت می‌توانید از تلفن همراه خود استفاده نمایید یا در طول عمل به موسیقی مورد علاقه خود گوش فرا دهید.

۲- حتما جهت کاهش استرس و آشنایی با مراحل روز عمل بخش مراحل حین عمل سایت را مطالعه نمایید.

۳- حتما اطلاعات بخش “بعد از عمل” همین سایت را مطالعه نمایید تا در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل مورد را از پزشک کاشت ابرو بپرسید.

۴- در صورت تمایل به جابجایی تاریخ عمل معین شده باید حداقل یک هفته قبل موضوع را به اطلاع کلینیک برسانید تا موجب سوخت یا خسارت بیعانه پرداختی نگردد.

۵- در صورت بروز مسائل پیش‌بینی ‌نشده با شماره همراه ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.