بعد از کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

این که مراحل بعد از کاشت ابرو چیست و یا این که باید بعد از کاشت ابرو انتظار چه وقایعی را داشته باشیم از این لحاظ مورد سوال بسیاری از مراجعین کاشت ابرو است که این افراد می‌خواهند بدانند چه چیزی در روند کاشت ابرو طبیعی و چه چیزی غیرطبیعی است؟

همیشه این دست از سوالات از شایع‌ترین سوالات مراجعین کاشت ابرو در شهر اصفهان می‌باشد. لذا در این مقاله بر آن شدیم تا به‌صورت کلی مراحل بعد از کاشت ابرو یا زمان‌بندی ظهور نتایج کاشت ابرو به همراه وقایعی که در یک سال منتهی به رویت نتایج نهایی کاشت ابرو طبیعی است را بررسی نماییم.

در این راستا وقایع و رویدادهای بعد از کاشت ابرو را در بازه‌های زمانی چند روز اول بعد از کاشت ابرو، چند هفته اول بعد از کاشت ابرو و چند ماه اول بعد از کاشت ابرو و نهایتا یک سال بعد از کاشت ابرو تقسیم‌بندی و بررسی می‌کنیم.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد

حین عمل کاشت ابرو

با توجه به لزوم تزریق مواد بی‌حسی و سرم در ناحیه کاشت ابرو تورم فوری ناحیه امری قطعی بوده لذا طراحی قبل از کاشت ابرو پس از تزریق این مواد دچار تغییر سایز شده و اکثر مراجعین از پهنای زیاد ایجاد شده نگران می‌باشند، باید گفت: با رفع ورم و انقباض پوست ناحیه مجددا سایز ابروها به سایز طراحی اولیه برمی‌گردد و جای نگرانی نیست.

همچنین به دلیل ایجاد لخته در اطراف موهای کاشت شده و تیره شدن ناحیه به‌واسطه تیره بودن خون خشک‌شده ممکن است در نگاه اول چندان خوشایند نبوده و نگرانی‌هایی بابت پر بودن بیش از حد ابروها ایجاد نماید که این مورد نیز به‌مرور زمان و در روزهای آتی با شستشوی ناحیه رفع خواهد گردید.

نتیجه کاشت ابرو بعد از سه ماه

روز اول بعد از کاشت ابرو

با توجه به این که کاشت ابرو در مجاورت ناحیه پلک انجام می‌شود و این که پوست پلک نرم‌ترین پوست نواحی بدن را دارد انتظار نزول مایعات طبق نیروی جاذبه و ایجاد ورم در اطراف چشم و پلک‌ها امری بدیهی است اما با توجه به منظره‌ای که در بعضی از افراد (مخصوصا افراد با پوست شل یا کشسان در ناحیه پلک‌ها) ایجاد می‌شود.

اکثر مراجعین نگرانی مضاعفی از طبیعی بودن این حالت و رفع شدن کامل این تورم بعد از گذشت چند روز دارند که باید گفت: این ورم و حتی کبودی هر چقدر هم که زیاد باشد موقتی بوده و جای نگرانی ندارد و در عرض سه چهار روز تا یک هفته کاملا رفع می‌گردد.

اگرچه در صورت ایجاد کبودی ممکن است رفع کامل کبودی مدت بیشتری زمان بگیرد. جهت مطالعه بیشتر  در این مورد به مقاله ورم و کبودی بعد از کاشت ابرو مراجعه نمایید.

کاشت ابرو بعد از یکسال

دو هفته بعد از کاشت ابرو

در طول دو هفته ابتدایی پس از کاشت ابرو ورم و کبودی، کامل رفع گردیده و با شستشوی مکرر در طول این دو هفته حالت تیرگی داخل ابروها که ناشی از لخته‌های خون بوده و همچنین دلمه‌ها رفع گردیده و حالت طبیعی به ناحیه ابروها باز می‌گردد.

 

یک ماه اول بعد از کاشت ابرو

از دو هفته تا یک ماه پس از کاشت ابرو به‌مرور موهای کاشت شده جدید به حالت نهفته یا خواب فرو رفته و ساقه این موها دچار ریزش می‌شود. این ریزش در افراد مختلف با درجات متفاوتی دیده می‌شود حتی در اندکی از افراد ممکن است اصلا ریزش ابروها رویت نشود و برعکس در برخی از افراد تمام ابروهای کاشت شده دچار ریزش می‌شوند.

بعد از کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد

از ماه دوم تا ماه پنجم بعد از کاشت ابرو

این بازه زمانی شاید سخت‌ترین بازه زمانی بعد از کاشت ابرو از نظر شرایط ظاهری فرد می‌باشد و این امر مخصوصا در شهرهای با آب و هوای خشک مانند شهر اصفهان این حالات بیشتر رؤیت می‌شود.

با توجه به رشد ابتدایی و سپس ریزش ابروها بعد از یک ماه اول به این بازه زمانی تا رشد مجدد ابروها بازه زمانی ناامیدی نیز اطلاق می‌گردد در این بازه که حدود سه تا چهار ماه به طول می‌انجامد.

با توجه به این که روی سطح پوست هیچ رشد ابرویی مشاهده نمی‌گردد اکثر مراجعین نگران عدم موفقیت کاشت ابروی خود می‌شوند اما باید گفت: در واقع این بازه زمانی جهت آماده‌سازی ریشه موها به رشد مجدد در ناحیه کاشت ابرو نیاز است.

همچنین در این بازه زمانی عوارضی همچون قرمزی و التهاب ناحیه کاشت ابرو نیز به چشم می‌خورد که با توجه به ریزش موها و خالی بودن ناحیه بیش از پیش آزاردهنده است، این حالت نیز به مرور زمان و با التیام پوست ناحیه رفع می‌گردد، همچنین در صورت بروز جوش‌های پوستی بعد از کاشت ابرو می‌توانید به مقاله جوش بعد از کاشت ابرو مراجعه نمایید.

از دیگر حالات ظاهری بعد از کاشت ابرو ایجاد برجستگی‌های اپیدرم در اطراف ساقه موهای کاشت شده مخصوصا در ناحیه تاج ابرو که پوست ضخیم‌تری دارد می‌باشد که این حالت نیز به‌مرور و با رشد لایه‌های زیرین پوست و جایگزینی لایه‌های جدید پوستی مرتفع می‌گردد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

ماه پنجم تا ماه نهم بعد از کاشت ابرو

بعد از گذر از بازه زمانی ناامیدی با رشد مجدد موهای کاشت شده و بیرون آمدن ساقه ابروها از زیر پوست بارقه‌های امید رؤیت شده و به‌مرور در عرض این سه تا چهار ماه موها به‌مرور بیشتر و بیشتر رشد کرده و از زیر پوست خارج می‌شوند.

می‌توان گفت: تقریبا بعد از ۹ تا ۱۰ ماه از کاشت ابرو تقریبا تمام موهای کاشت شده رشد کرده و در سطح پوست ناحیه ابرو مشاهده می‌گردند اما هنوز ظاهر چندان دلچسبی نداشته و ممکن است برخی از نواحی کاشت نیز رشد نکرده باشند.

چه اتفاقی بعد از کاشت ابرو می افتد

از ماه نهم تا یک سال پس از کاشت ابرو

در طول این بازه زمانی موهای کاشت شده به‌مرور به حالت طبیعی ابروها شبیه‌تر شده و از لحاظ خواب و جهت ابرو جلوه بهتری پیدا می‌کنند برای تسریع این حالت می‌توان از مواد حالت‌دهنده موهای ابرو مانند ژل ابرو، ریمل ابرو یا صابون ابرو به‌صورت مکرر استفاده نمایید.

در صورت تمایل جهت مطالعه بیشتر راجع به مقوله خواب ابروهای کاشت شده و جلوگیری از سیخ شدن ابروها بعد از کاشت به مقاله خواب ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی مراجعه نمایید.

همچنین در این بازه زمانی تمامی موهایی که باید پس از کاشت ابرو رشد می‌کردند رشد کرده‌اند و اگر نواحی از کاشت ابرو رشد نکرده باشد نیاز به انجام جلسه ترمیم کاشت ابرو برای این نواحی بعد از گذشت یک سال و آمادگی پوست این ناحیه برای انجام پیوند مجدد است.