آیا کاشت مو درد دارد؟ | درد بعد از کاشت مو

آیا کاشت مو درد دارد؟ یا میزان درد عمل کاشت مو چقدر است؟ از سوالات رایج در بین مراجعه‌کنندگان پیوند مو طبیعی است و آن‌ها نگران این موضوع هستند که آیا درد کاشت مو در حین جراحی و بعد از جراحی قابل تحمل است یا خیر.

با توجه به این که میزان درد عمل کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از این رعایت مراقبت و نکات قبل از پیوند مو است که پزشک به بیمار توصیه می‌کند. در ادامه این موضوع را به طور کامل از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده‌ایم.

آیا کاشت مو درد دارد نی نی سایت

آیا کاشت مو یک عمل بدون درد است؟

اول از همه باید دانست که کاشت مو یک عمل جراحی است که در طول جراحی، پزشکان پیوندها را از ناحیه اهداکننده (بانک مو) به ناحیه طاس انتقال می‌دهد. در طی این عمل ممکن است خونریزی، تورم و قرمزی، هرچند اندک، ایجاد شود. این شرایط بسته به تجربه جراح و کیفیت تجهیزات مورد استفاده ممکن است افزایش یا کاهش یابد. با توجه به این که پیوند مو یک جراحی تهاجمی است با استفاده از بیحسی موضعی انجام می‌شود به این ترتیب هیچ دردی در حین عمل احساس نمی‌شود.

جراحی کاشت مو به لطف استفاده از داروهای بیحس کننده و آرامبخش موضعی ضرری ندارد. در طول عمل کاشت مو، مواد بیحس کننده مستقیماً به پوست سر شما تزریق می‌شود تا ناحیه مورد نظر شما بیحس شود که از هرگونه تجربه درد در حین عمل جلوگیری می‌کند.

کمی ناراحتی بعد از عمل طبیعی است. ممکن است تا چند روز پس از جراحی مقداری درد، تورم یا قرمزی در ناحیه تحت درمان پوست سر خود احساس کنید. برای اطمینان از بهبودی آرام، دستورالعمل‌های بعد از عمل جراح خود را دنبال کنید.

در طی عمل‌ کاشت مو که بین ۸ تا ۱۴ ساعت طول می‌کشد، هیچ دردی احساس نمی‌شود و می‌توان با تیم جراحی صحبت کرد، کتاب مطالعه کنید یا حتی می‌توانید با تلفن همراه خود کار کنید. در این مرحله باید گفت که باید یک کلینیک خوب و جراحان مو با تجربه را انتخاب کنید.

کلینیک دکتر نوایی از معتبرترین مراکز کاشت مو در اصفهان است که با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا عمل کاشت مو طبیعی برای مراجعه‌کنندگان عزیز انجام می‌شود. جهت رزرو نوبت یا دریافت مشاوره کاشت مو با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۸۴ تماس حاصل نمایید.

میزان درد کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو با استفاده از بی‌حسی موضعی و آرامبخش سبک انجام می‌شود. بعد از این که پوست سر شما با استفاده از بی‌حسی موضعی بیحس شد، در طول کاشت مو به هیچ وجه نباید دردی احساس کنید. این به این معنی است که کاشت مو برای اکثر بیماران یک فرآیند راحت است، این روش بین۸ تا ۱۴ ساعت طول می‌کشد.

علیرغم این که اکثر بیماران در مورد درد احتمالی بسیار مضطرب هستند، پزشک و تکنسین‌های کلینیک دکتر نوایی در اتاق عمل تمام تلاش خود را می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیماران تا حد امکان راحت هستند  و هیچ دردی احساس نمی‌کنند.

در پوست سر اعصاب زیادی وجود دارد بنابراین تا پایان عمل پیوند مو این اعصاب باید بیهوش شوند تا بیمار هیچ دردی را احساس نکند. جراحان این کار را با استفاده از تکنیک‌های مختلف انجام می دهند که عبارتند از:

مصرف داروهای مسکن: دادن آرامبخش سبک به طوری که بیمار در طول عمل احساس خواب آلودگی، راحتی و آرامش کند.

تزریق بی حسی موضعی: تکنیک اصلی که جراح شما برای بی‌حس کردن پوست سر شما استفاده می‌کند، تزریق بیحسی موضعی است. این‌ها تزریق‌های بسیار کوچکی هستند که جراح شما موها را بیرون می‌آورد و موها را در آن کاشت می‌کند. تزریق با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف (تقریبا به اندازه عرض یک موی انسان) انجام می‌شود.

استفاده از داروهای تسکین‌دهنده درد: علاوه بر بیحسی موضعی، جراحان ما برخی از داروهای مُسکن را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. این‌ها به کاهش هر گونه ناراحتی در طول عمل کمک می‌کنند و به آرامش بیشتر شما کمک می‌کند.

مصرف آرامبخش سبک باعث می‌شود که بیماران احساس راحتی و آرامش کنند استرس درک مغز شما از درد را افزایش می‌دهد بنابراین آرام نگه داشتن هر بیمار یکی از اولویت‌های اصلی ما است.

درد بعد از کاشت مو نی نی سایت

درد بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو، پزشک یکسری دستورات و نکات را برای شما توضیح می‌دهد که بیمار برای دریافت نتیجه نهایی موفقیت‌آمیز موظف است تا این دستورات را رعایت نماید. درد بعد از عمل کاشت مو کاملا طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد و هر گونه دردی بعد از جراحی پیوند ما با داروهای مُسکن قابل کنترل است.

درد نباید روی کاشت مو تاثیر بگذارد اگر دردی دارید که بیش از ۲۸ روز طول بکشد، باید با جراح خود در کلینیک کاشت مو تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید تا شما را بیشتر ارزیابی کند.

بیشتر بدانید
 یکی از سوالات متداول در بین مراجعه‌کنندگان پیوند این است که چقدر طول می‌کشد تا گرافت‌های کاشت شده چقدر محکم شوند که جهت اطلاع از این موضوع می‌توانید به مطلب مدت زمان محکم شدن گرافت مو بعد از کاشت مو مراجعه نمایید.

برای کاشت موی بدون درد چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

حتی اگر عمل کاشت مو با بی حسی موضعی انجام شود، در نهایت یک عمل جراحی است. نکاتی وجود دارد که باید قبل و بعد از عمل در نظر گرفته شود، هم شما و هم تیم کاشت مو باید به این مسائل توجه زیادی داشته باشید. شما باید آنچه را که پزشکان به شما می‌گویند رعایت کنید و هرگز مواردی را که به عنوان محدودیت مشخص شده است انجام ندهید، این ساده‌ترین راه برای جلوگیری از عوارضی است که ممکن است در حین جراحی رخ دهد.

علاوه بر این، بسیار مهم و ضروری است که تیم تکنسین‌های کاشت مو بسیار با تجربه باشند و بتواند در هم افزایی تیمی عمل کنند. محیط فیزیکی بیمارستان، انطباق تجهیزات پزشکی با تکنولوژی، رعایت شرایط بهداشتی از جمله معیارهای لازم برای کاشت موی بدون درد است بنابراین، اگر می‌خواهید کاشت مو بدون درد انجام دهید، باید قبل از تصمیم‌گیری قبل از کاشت مو تحقیقات خود را انجام دهید.

درد آمپول بیحسی کاشت مو

برای جلوگیری از درد بعد از کاشت چه نکاتی باید رعایت کرد؟

در حین عمل، کاشت مو بدون درد انجام می‌شود از سوی دیگر، درد بسیار خفیف ممکن است در ساعات بعد از عمل و در عرض چند روز با درد مواجه شوید. بریدگی، خراش یا تورم در ناحیه سر از دلایل این دردها است. در این موارد، با استفاده از لوسیون، کرم یا مسکن‌هایی که پزشک تجویز می‌کند، می‌توان درد را کنترل کرد.

استفاده بی رویه از داروها یا کرم‌ها می‌تواند آسیب جدی به پوست سر شما وارد کند. مواد شیمیایی مضر موجود در این محصولات می‌توانند رشد مجدد موهای شما و زمان بهبودی پوست سر را طولانی تر کنند. به این دلایل، هرگز نباید از دستورات پزشک فراتر بروید. علاوه بر این، ماندن طولانی مدت زیر نور خورشید یا قرار گرفتن در معرض باد و محیط‌های گرم مضر خواهد بود.

محتاطانه رفتار کردن برای جلوگیری از برخورد سر به چیزی، بازی نکردن با توپ و انجام ندادن ورزش‌های سنگین که نیاز به قدرت بدنی دارند از جمله مواردی است که پس از کاشت مو باید به آن توجه کنید. مواردی مانند قرار دادن بالش بر روی پشت گردن، خوابیدن با زاویه حداقل ۴۵ درجه و جلوگیری از برخورد سر به چیزهای دیگر از جمله قوانینی هستند که باید رعایت کنید.